• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

JURA Impressa F50 Classic

buna ziua.

doresc sa achizitionez un aparat "JURA Impressa F50 Classic".
inainte de a face acest pas, rog pe cei care cunosc acest agregat sa share-uiasca cu mine observatii/ pareri pro-contra despre.

va multumesc anticipat.

Reply
De principiu noi pe acest forum nu prea abordam automatele pentru ca sunt carne de tun pentru service si un sunt in stare sa scoata bauturi la nivelul semiautomatelor si rasnitelor separate. De exemplu, un semiautomat de 150E cu o rasnita de acelasi pret, scot o calitate mult peste un automat Jura sau orice altceva de 2000E. Si asta datorita faptului ca un robotel nu poate imita mana omului si reglajul manual al rasnitei. Espresso-ul este o bautura cu o profunda legatura cu omul si nu inseamna doar apasarea unui buton.

Chiar am testat in graba un Jura mai demult (impresii aici) si ceea ce am afirmat mai sus s-a adeverit 100%

Un topic pe aceasta tema este si aici - http://www.espressoman.ro/forum/Thread-E...or-automat

Eu spun ca nu este nimic dificil in a face doua / trei operatiuni pe un semiautomat si o rasnita separate, sau pe un semiautomat cu rasnita incorporata, daca suna mai bine varianta:

Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)