• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Isomac

Va salut cu deosebit respect!
Am cautat in tot forumul si nu am gasit nimic niciun thread despre Isomac.
Sunt tentat sa spun ca nu e intre optiunile dumneavoastra si nu prea inteleg de ce???
Astept cu mare nerabdare ceva opinii de la avizati si cunoscatori. 

M-ar interesa mai mult modele cu E 61 eu gasind pe forum doar Venus...

Va multumesc mult anticipat!
Cu stima si mult drag,
Vlad

Reply
auzisem ca Tea, de exemplu, nu e cel mai bun la frotare, avand abur slab. dar nu am experienta personala.
La Scala Butterfly HX; Mazzer Mini Timer || Chisinau, RM

Reply
Banui ca se datoreaza in mare parte si absentei unui importator/dealer autorizat; implicit, lipseste si un service avizat. Daca acum 10 ani comandam online direct de la italieni aparate de genu asta, ca nu aveam de ales, acum, cand piata locala are reprezentanti oficiali ai unor mari nume, de ce sa ai bataie de cap alegand un brand la care ajungi mai greu si pe cai ocolite?
Quamar T48 AUT | Rancilio Silvia V3 Pro | Rancilio Rocky Doserless | Reg Barber Tall C-Flat stainless steel | VST, IMS baskets & screen shower | BODUM® Chambord 12 cup | BODUM® Kenya 3 cup |

Reply
Eu inteleg Damian ce spuneti, dar sa nu uitam ca piata de E 61 e destul de scumpa si automat esti tenta si de piese SH, dar bine intretinute...deci dealerul nu mai e asa de important. Eu cel putin, nu am darea de mana pt a da 1500 de Eur pe o masina superba de cafea, dar asta nu ma impiedica sa ma raportez la ceva bun, dar SH...
Plus ca, multumita lui Lyyvyoo, care a initiat aceasta minunata comunitate si TUTUROR celor care contribuie in continuu la dezvoltarea forumului, aici se pot gasi o sumedenie de elemente ajutatoare si nu in ultimul rand niste oameni minunati si dedicati tehnicii, gen Nickso si Stefan Dinescu care fac din rah..- bici si tot pun pe picioare agregate resuscitate, care sunt capabile de licori minunate.

Reply
Tot din motivele enumerate de mine (probabil) nu il intilnesti la tot pasul pe la noi, nici SH.
Eu personal nu cred ca am vazut vreunul prin tara, cred ca as fi tinut minte. Poate ai mai mult noroc de pareri ale utilizatorilor pe forumurile inetrnationale sau chiar comparatii cu alte firme similare.
Quamar T48 AUT | Rancilio Silvia V3 Pro | Rancilio Rocky Doserless | Reg Barber Tall C-Flat stainless steel | VST, IMS baskets & screen shower | BODUM® Chambord 12 cup | BODUM® Kenya 3 cup |

Reply
Da am vazut cateva filmulete interesante pe youtube cu niste extractii interesante, dupa parerea mea de incepator, dar nu stiu ce zic...nu e firesc sa caut si la noi, poate sunt persoane care le-au vazut la lucru live si poate au si gustat, iar daca le-a mai si placut, e de-a dreptul minunat, nu?

Reply
Fiind vorba de un SH, nu consider ca trebuie sa avem distribuitor in tara. Experienta cu anuminte sevice-uri, a aratat, ca mai repede si ieftin se cumpara piesele, chiar si de afara si se repara aparatul. Daca el este functional, piesele ce pot ceda, sunt in general comune la aparatele din aceeasi clasa.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Asa e. Sunt absolut convins ca daca nu ai ghinionul sa pice ceva baban gen boiler sau altceva, totul e relativ ok. Totusi mai ai nevoie si de sansa... Nesansa poti avea si cu un aparat nou, daca are vreo sensibilitate din nastere.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)