• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Interviurile Espressoman - Sugestii

Nu stiu daca este eveniment sau nu, dar aducerea in fata voastra a unui profesionist din domeniul cafelei, cred ca poate fi incadrata in aceasta categorie!

Daca tot m-am dotat cat de cat dpdv video, m-am hotarat sa incep o serie de interviuri pe espressoman.ro in care sa-i chestionez pe oamenii care au intr-adevar ceva de spus in domeniul asta.

Voi incepe cu...Papajacques Smile

Asadar, astept pe acest topic intrebarile voastre incomode/interesante/dificile pe care sa i le pot adresa lui Radu Manea, prajitorul din spatele Papajacques si importatorul rasnitelor Hario in Romania. Eu voi face o lista de intrebari relevante pentru comunitatea de espressomani, dar ar fi interesant sa adunam cat mai multe din partea tuturor!

La inceputul lui septembrie as vrea sa pot realiza interviul, deci avem destul timp sa coacem un interogatoriu consistent Smile

Va astept pe acest topic si cu propuneri de "personaje" ale domeniului pe care le-ati vedea in fata camerei spunand lucruri interesante! Eu ma gandesc deja la Mihai (Sarkis), Radu Ionescu (Leonard Cafe), Flori Vlaicu/Paul Ungureanu (campionii barista), Catalin Dumitrache (salariano de pe forum, caci a lucrat multi ani in Italia, prin prajitorii, si stie foarte multe chestii interesante) etc.

Dar o luam sistematic! Intrebari dure pentru Papajacques va rog! Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Interviul cu Papajacques e gata si lucrez la montaj! Am emotii... Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)