Hello There, Guest! Login Register


Interviuri

#1
Tocmai mi-a spus cineva ca la televizor , pe Antena 1 ( parca ) a fost un interviu cu cineva pasionat de espresso .
Dupa descriere l-am recunoscut pe colegul cosmin p ( aparatele din dotare pareau a fi cele din semnatura ) .
Dupa el a vorbit si Mihai Panfil .
Mi- a povestit ca au vorbit cu atata pasiune incat i s-a facut instantaneu pofta de un cappuccino si era bucuroasa ca se poate si ea bucura zilnic de un astfel de deliciu.
Mi-ar fi placut sa vad interviul ! Poate are Cosmin inregistrarea sau poate ne trimite vreun link !

Felicitari cosmin p , daca am intuit bine ! Smile
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#2
Foarte tare!

Daca a fost la Razvan si Dani, arhiva e online. Pentru ziua de azi, ar trebui sa intre de maine. Asteptam cu interes Smile Asta pana sa inceapa interviurile Espressoman, unde s-ar putea sa-l cunoastem chiar pe initiatorul topicului Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Salut,

@Radu, ai intuit bine. Ma bucur ca materialul pare a-si fi atins telul: de a populariza cafeaua de specialitate.
Eu n-am vazut materialul si sunt, la randul meu curios. Initial, materialul trebuia sa apara la Observatorul special, din cate am retinut. Nu stiu ce anume s-a intamplat, insa martea trecuta a fost reportaj despre cafea la Observatorul special pentru care nu reusesc sa gasesc niciun cuvant de lauda. Mi se pare ca face un deserviciu mesajelor pe care incercam sa le transmitem si este in contradictie cu filosofia materialul difuzat de dimineata.

Aici materialul de martea trecuta. Va las pe voi sa judecati utilitatea lui, la o ora de audenta mare, spre deosebire de un material despre cafea de specialitate difuzat luni dimineata la ora 09:00
http://observator.tv/social/special-cafe...22195.html

Cu bine,
Cosmin
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#4
Asa este , slab reportajul !
Cafegiul a zis multe lucruri dar niciunul care sa indrume sau sa starneasca interesul consumatorului.
Colac peste pupaza , il tot aratau pe tipul ala care in loc sa arunce lichidul acela murdar de cafea , care a rezultat in urma spalarii espresorului automat , l-a baut !
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#5
Scriptul de embeed de la intact nu merge aici, pun link-ul de la un articol ce mai contine si un alt interviu: http://thecafe.ro/asa-da-foodstory-ro-cr...ina-maria/
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#6
Ca tot a pus Ernest link-ul, tin sa va spun ca sunt foarte suparat si dezamagit de cum a iesit reportajul (l-am vazut si eu aseara - versiunea Observator). Am vorbit si cu Adelina, fata care l-a facut, care mi-a spus ca materialul difuzat pe Observat a fost modificat de cei din redactia Observator si nu de ea, dandu-i o nota de senzational.
Sunt foarte suparat ca in loc sa difuzeze momentele in care explicam cat de simplu si de IEFTIN este sa-ti faci cafea buna acasa, au difuzat un moment pe care nici nu-l stiam filmat (cel in care spuneam preturile echipamentelor). Pus cap la cap cu mesajul prezentatorului, se retine din material ca a bea cafea buna este ceva inaccesibil, iar cei care fac asta sunt o categorie aparte, o nisa.
Sunt foarte suparat, pentru ca motivul pentru care am acceptat sa fac parte din materialul acesta a fost tocmai pentru a putea convinge oamenii sa bea si ei cafea buna, aratandu-le cat de simplu este.
Am inteles ca luni dimineata a fost difuzat un material mai lung si cu alta tenta. Nu-l am.
Sunt foarte suparat, pentru ca pus in perspectiva cu materialul foarte slab de saptamana trecuta lichidul murdar de cafea, materialul acela pare mai accesibil pentru un necunoscator.
Sunt foarte suparat si dezamagit ca pana si dintr-un subiect ca acesta s-a cautat sa se faca senzational...
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#7
varianta un pic mai lunga o gasiti aici, incepe la minutul 83: http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%...artie-2014&h=dAQEVRQ7u
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#8
Stiti vorba lui Neil Armstrong, un pas mic pentru om...
Televiziunea este un instrument mult prea pervers si vandut diavolului, ca sa ilustreze realitatea pura. Eu mai vizitez un forum de aviatie si altul de infrasctructura, iar acolo presa este depozitarul central de glume si ironii, datorita deformarii permanente a lucrurilor si prezentarii intr-o lumina de senzational.

Ganditi-va ca majoritatea marilor firme investesc miliarde si miliarde de euro in PR, domeniu care de fapt insemna in mare parte construirea unei imagini a companiei, pentru mass media, ca sa nu traga jurnalistul concluzii singur.

Oricum, felicitari Cosmin pentru modul calm si echilibrat in care ai vorbit, atat timp cat "te-au lasat". Sunt convins ca odata cu o patrundere si mai apasata a cafelei de specialitate si a modului corect de preparare si degustare a cafelei, vor fi jurnalisti din ce in ce mai multi care vor fi atinsi de microb care vor scrie (filma) mai profund despre acest lucru.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Multumesc pentru felicitari. Un amic facea misto de mine ca am vorbit ca un bautor de ceai si nu de cafea Smile
Acum doua zile, Adelina, fata care a facut reportajul, mi-a spus ca vrea ca din materialul filmat, brutul, sa faca un reportaj nou, fara nicio limita de timp si nicio televiziune, pe care sa il puna pe youtube. Ar fi fain.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#10
(04-04-2014, 09:45)Cosminp Wrote: ...vrea ca din materialul filmat, brutul, sa faca un reportaj nou, fara nicio limita de timp si nicio televiziune, pe care sa il puna pe youtube. Ar fi fain.
Felicitari sincere ai si de la mine.
Si in final (Adelina) a luat nota 10, sau cu noul proiect se duce la marire?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#11
A spus Sandra Stoicescu ca a ajuns la "in premiera", care cred ca e singura emisiune care ar merita sa fie urmarita de la antene.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)