• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Intalnire espressomani Timisoara

Salutare!
Acum, ca am spart gheata cu o prima intalnire, ar fi momentul sa continuam Smile
Aseara am vorbit putin cu Milan, incercam sa vedem din nou luni, 18.07?
LeLit PL62T, Quamar Q13, Kinu M47, IMS Competition 17g ridgeless

Reply
Salut,
Eu vin

Gaggia Classic,
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13

Reply
Si eu as încerca. 90% ca si reușesc. Poate ne strângem mai mulți de data aceasta.
Lelit PL41TEM, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500

Reply
Vin și eu
lelit 41 tem powered by vladislav, sita precision competition, tamper lelit, fake OCD 3D printed, pitcher motta, rasnita msj

Reply
bai la plaja cand veniti?
Quick Mill Silvano, Quamar Q13E, cosuri 7-14-17-21g  La Marzocco Strada, accesorii Concept Art, Gene CBR 101.

Reply
Dacă reușesc vin și eu.
 HX,Mazzer

Reply
Unde?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
(16-07-2016, 14:39)Mariano Wrote: bai la plaja cand veniti?

cazare gratuita ? [Image: biggrin.gif] noi dam bautura si mancarea...
lelit 41 tem powered by vladislav, sita precision competition, tamper lelit, fake OCD 3D printed, pitcher motta, rasnita msj

Reply
la Aethernativ la ora 19.

Reply
Aduc i2-ul cu mine?

Reply
Eu aduc oricum si kinu 47. Dar poate nu strica sa avem 2. Smile

Reply
Daca aduci Kinu, nu mai iau eu rasnita Smile

Reply
Eu zic sa o pui in masina oricum. Prezenta mea e ușor incerta in mom asta...dar daca nu o aduci si nu pot veni, las eu cumva kinu la Milan. Mai bine sa fie backup Smile

Reply
O iau in cazul asta

Reply
Salut CosminC ruta ta este Oradea-Arad-Timisoara??
Pt ca daca cumva mai ai un loc sa vin si eu si impartim cheltuiala Arad-Timisoara-Arad.
Eu ies de serviciu pe la 17 sa imi dai un semn aici sa te sunSmile.
Delonghi EC 191 DC . Rasnita Bosch MKM6003 . Sita La Pavoni 53 mm,12 gr.

Reply
Salut Marius! Eu sunt deja in Timisoara pana joi...dar hai la intalnire daca poti

Reply
Eu din păcate nu ajung - doar dacă trec undeva după 20:30 și se întîmplă să mai fiți pe acolo.
Lelit PL043MM + Gaggia Classic

Reply
a fost foarte interesant deoarece poti afla in ce stadiu esti cu pregatirea cafelei ,de la pregatirea rasnitei,a pucului,pana la extractia propriu zisa,asa iti dai seama unde esti cu tehnica aferenta acestei pasiuni,mie mi s-a luat o piatra de pe inima deoarece eu credeam ca ceea ce fac acasa e total pe langa,iar cu aceasta ocazie am putut sa imi dau seama ce si cum ,mutumesc pe aceasta cale celor de la cafenea-pe care i-am incomodat putin - si celor care au putut ajunge la aceasta mini intalnire [Image: heart.gif]

Reply
E din ce in ce mai fain Smile [Image: 52651dc6e562e88d41b3f64dd91b83e2.jpg]

Reply
(18-07-2016, 22:30)CosminC Wrote: E din ce in ce mai fain [Image: smile.gif] [Image: 52651dc6e562e88d41b3f64dd91b83e2.jpg]

fain [Image: biggrin.gif]

Reply
Da, foarte fain. Păcat ca un pic scurt, fiind luni seara. A fost un grup mic si eterogen. Bogdan ne-a pus la dispoziție locația si espressorul, Milan a făcut pe baristul, noi toți am învârtit cu spor(sau kin) la manivela. Am gustat diverse cafele(de la cele prăjite in diverse moduri ale Suncoffee, la cele prăjite acasa), fara scoring, fara încrâncenare, totul intr-o atmosfera ușor boema de provincie Smile. Una peste alta, un mod excelent de a începe săptămana. Smile

Reply
Ce perere aveti, facem joi o intalnire? Poate cu sortimentele noi de la Sun Coffee? Smile

Si in cazul in care ajunge curierul vedem cum merge si distribuitorul de la Kamasi.

Reply
Eu din păcate nu pot. Plec de joi peste wknd...Sad Smile

Reply
ighen

Reply
Din motive estivale s-a reprogramat intalnirea pe final de August, dupa concedii

Reply
oare ne vom revedea curand? [Image: heart.gif]

Reply
Miercuri, joi? Toata lumea s-a intors din vacanta? Smile

Reply
sa vb  milan la cafenea cu bogdan

Reply
Ar merge...

Reply
E ok si pentru mine...
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)