Hello There, Guest! Login Register


Intalnire The Coffee Box 30 iunie 2013

#1
am facut azi un shot, a curs perfect chiar si intr-o sita vst de 7 , se simte putin miros puternic probabil de la dioxid , dar la gust nu se simt , pot sa spun ca a iesit super Smile , va invit cine are drum la piata alba iulia (bucuresti) la un schimb de idei Smile
bafta
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
Reply
#2
Phoenix, ai deschis cafenea si in Buc. la Piata Alba Iulia?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
nu man , m-am mutat temporar in bucuresti Smile , locatia din alexandria am pastrat-o doar pentru petreceri private etc.
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
Reply
#4
Eu stau la celalalt capat al lui decebal...daca vrei facem schimb de impresii insa doar pe parte de espresso (imi iese mai bun de vreo doua zile Tongue ). Pe partea de prajire...nu sunt in masura sa iti impartasesc ideile mele...Big Grin
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#5
Phoenix, daca pe 6 iulie mai esti in B, poti veni inclusiv cu prajitorul, la intalnirea espressomanilor de la Coffee Box. Detalii pe acel topic.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
(26-06-2013, 20:47)nickso Wrote: Eu stau la celalalt capat al lui decebal...

Adica spre Muncii ?
Eu stau la intersectia cu Dristor.
Poate ne vedem pe teren neutru la o barfa mica daca ai chef Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#7
m-am mutat de 4 luni si voi sta cat o sa fie cazul.Cine e interesat va astept la una mica , mai aflu si eu ceva Smile
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
Reply
#8
(26-06-2013, 21:03)Phoenix Wrote: m-am mutat de 4 luni

Pai schimba "Localitate: Alexandria" Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#9
dati-mi pm daca sunteti in zona pt tel
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
Reply
#10
M-am uitat si eu acum unde este the coffee box...este ridicol de aproape de mine Smile

Vineri, daca nu apare ceva, sunt liber toata ziua...dar si in weekend sunt acasa. trebuie sa inspectam localul inainte de 6 iulie...Big Grin cine mai vine?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#11
(26-06-2013, 22:04)nickso Wrote: M-am uitat si eu acum unde este the coffee box...este ridicol de aproape de mine Smile

Vineri, daca nu apare ceva, sunt liber toata ziua...dar si in weekend sunt acasa. trebuie sa inspectam localul inainte de 6 iulie...Big Grin cine mai vine?

Eu cred ca trec si maine pe acolo Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#12
Maine lucrez...Sad
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#13
Tinem legatura, poate vineri Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#14
toata lumea sta in zonaSmile si eu tot Dristor
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#15
(26-06-2013, 22:29)sorin2505 Wrote: Tinem legatura, poate vineri Wink

Dap...


(26-06-2013, 22:52)chitsro Wrote: toata lumea sta in zonaSmile si eu tot Dristor

Ce zona...Tongue
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#16
Daca nu ma cheama nimeni la serviciu, in noaptea asta, a doua cafea a zilei de maine o beau pe matei voievod (am apucat sa va zic ca este foarte aproape de unde stau? Smile ). Cine are timp si chef de una-doua discutii sa zica, macar sa ne punem de acord asupra orei...care oricum nu va fi pana in 12 Angel
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#17
(27-06-2013, 21:25)nickso Wrote: Daca nu ma cheama nimeni la serviciu, in noaptea asta, a doua cafea a zilei de maine o beau pe matei voievod (am apucat sa va zic ca este foarte aproape de unde stau? Smile ). Cine are timp si chef de una-doua discutii sa zica, macar sa ne punem de acord asupra orei...care oricum nu va fi pana in 12 Angel

Pai spune o ora si ne vedem acolo.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#18
13?

Teoretic maine nu am program...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#19
13.00 sa fie...Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#20
K...
Hai...cine mai vine?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#21
Din pacate nu cred ca mai pot ajunge la ora 13...m.au chemat la munca. Nu o sa stau toata ziua insa nu stiu la cat ma intorc...probabil o sa ma opresc direct acolo...o sa spun cand plec..
SadSad
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#22
(28-06-2013, 09:02)nickso Wrote: Din pacate nu cred ca mai pot ajunge la ora 13...m.au chemat la munca. Nu o sa stau toata ziua insa nu stiu la cat ma intorc...probabil o sa ma opresc direct acolo...o sa spun cand plec..
SadSad

ok
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#23
Am ajuns acasa..astept un colet si, dupa ce vine, ma duc in plimbare sa beau o cafea...
Sorin, mai vii? Nu pot sa spun inca ora deoarece depind de curier dar sper sa nu mai dureze mult..
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#24
Pai vezi ca intre 14.30 - 16.30 e pauza
https://www.facebook.com/thecoffeebox.ro
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#25
Merci...ca ma duceam degeaba...ce inseamna sa nu te uiti pe FACEBOOK!!!Tongue

Hai k vedem...poate maine dupa motogp...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#26
da ce pauza e asta?Smile) 1430 -1630?nu am mai auzit cafenea cu pauzaSmile)
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#27
Huh

O sa intreb cand ajung...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#28
Cred ca ar trebui schimbat numele "Intalniri la The Coffee Box" Wink
Cred ca dau o fuga maine dimineata, sa vad ce mai e nou pe acolo Big Grin
Mai are cineva curaj ?
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#29
Defineste dimineata...Big Grin
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#30
(29-06-2013, 22:43)nickso Wrote: Defineste dimineata...Big Grin

Pai din cate stiu, am drum pe acolo chiar pe la 10.00 - 10.30
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)