Hello There, Guest! Login Register


Inscrieri la evenimentul barista Colors in a Cup

#1
Asa cum scriam pe blog ( http://www.espressoman.ro/cine-vine-la-c...-in-a-cup/ ) aici facem lista cu espressomanii care vor sa vina la competitia barista Colors in a Cup. Cu ocazia asta ne mai cunoastem si noi, mai dezbatem una alta...

Eu, Liviu Fratila, confirm si voi fi acolo de la ora 16, cu bateriile incarcate la aparatul foto Smile Cine filmeaza HD? Smile

#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Posibil sa ajung si eu cu unul din copii sau poate chiar si cu soția. Numai bine
Expobar Office Leva + rasnita DIP DKS-65 + Vst 18gr + pitcher Motta + Hario Skerton Pro + Frenchpress Espro P5
 
Reply
#3
Salut! Vin si eu. Cu sotia.
 
Reply
#4
Ar fi extraordinar ca cineva sa filmeze evenimentul de la A-Z cu tot ce se va intampla acolo, prajire, explicatii etc. Macar pentru uz intern (pentru espressoman).
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
Reply
#5
Sper sa poata Flori sa transmita live, online, mai ales ca unul din sponsori este Orange si le-ar putea asigura o teava de net suficienta.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
Au mai confirmat si Radu de la Papajacques (oricum e sponsor) dar si Mihai de la Sarkis, care a zis ca ajunge dupa ce inchide pravalia, deci dupa 7.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
va invidiez, nu uitati de filmari Smile
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
Reply
#8
Am filmat eu. O sa montez dar dureaza...
Expobar Office Leva + rasnita DIP DKS-65 + Vst 18gr + pitcher Motta + Hario Skerton Pro + Frenchpress Espro P5
 
Reply
#9
Iata si clipul video de la "Colors in a cup"pentru cine este interesat.
Expobar Office Leva + rasnita DIP DKS-65 + Vst 18gr + pitcher Motta + Hario Skerton Pro + Frenchpress Espro P5
 
Reply
#10
Bravo! Am facut si rost de poze, care sunt fff tari si o sa le pun astazi sau maine!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#11
sunt curios...
Expobar Office Leva + rasnita DIP DKS-65 + Vst 18gr + pitcher Motta + Hario Skerton Pro + Frenchpress Espro P5
 
Reply
#12
Cine a facut pozele? Sunt reusite, chiar profi.
Culoarea aia verde de prin ultimele latte-uri cu ce au facut-o?
Liviu, astept sa faci strigarea pt data de 2 Mai, sa stabilim ora, etc, ca sunt cativa interesati.
Vario + Gaggia Classic "tunat" la 9 bar, PID si teava Rancilio + VST 18g
 
Reply
#13
Eu sunt dispus sa vin insa nu pe 2mai (e in timpul sapt) ci in week-end mai exact sambata. E intrarea libera.
Expobar Office Leva + rasnita DIP DKS-65 + Vst 18gr + pitcher Motta + Hario Skerton Pro + Frenchpress Espro P5
 
Reply
#14
Nu mai tin minte numele fotografului, insa intr-adevar omul a avut mana buna.

Din cate am auzit, evenimentul de pe 2-3-4 mai va fi mai frumos, avand in vedere participarea mai multor distribuitori, poate si prajitorii plus ca va fi si proba de espresso. Sunt de fapt calificarile pentru campionatul mondial.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
Okayo, sambata cade in data de 5, cand singurul barista (da mai parat) pe care il poti vedea, sunt eu. Asta in cazul in care ne intalnim.
Vario + Gaggia Classic "tunat" la 9 bar, PID si teava Rancilio + VST 18g
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)