• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Hasbean

Cam in cit timp va vin comenzile de la hasbean? Am una plecata de la ei de 8 zile, inca n-a ajuns...
Lelit PL42TEMD

Reply
depinde de greutatea coletului.
Ultima mea comanda la ei: 1,5 kg, 6 pungi...livrare in ziua a 5-a de la confirmarea comenzii.
Gaggia Classic, Lelit PL043MM, Ridgeless VST 18g, Hario Mini

Reply
inseamna ca ceva nu-i in regula. daca socotesc de la confirmare sint 9 zile. coletul e de 750g, 3 pungi... cred ca data viitoare le trimit doar banii si le zic din start sa nu mai trimita cafeaua, ca n-are rost daca dureaza atit de mult Wink
Lelit PL42TEMD

Reply
Pot sa spun ca mereu am fost multumit la comenzile de cafea/accesorii din UK, indiferent de prajitor/furnizor. Cam toti trimit cu Royal Mail, iar media - in cazul meu - e de 5 zile lucratoare, dar cam ma ingrijesc sa comand/platesc sambata, duminica, ca sa-mi prajeasca, expedieze luni.
Ce n-am inteles este ca, desi ei expediaza cu Royal Mail, uneori livrarea se face prin Posta, sistem vechi - aviz, ridicare colet de la OP -, alteori coletul e preluat de curier si livrat la usa. Deci, cauta si prin cutia posta, poate ai aviz.
Gaggia Classic, Lelit PL043MM, Ridgeless VST 18g, Hario Mini

Reply
al naibii, au venit ieri dupa-amiaza dupa ce-am postat aici suparat...
cred ca vin cu posta romana cind coletul depaseste o anumita greutate. ele de fapt toate vin prin posta romana o data ce au intrat in tara, insa posta nu livreaza colete peste X kile, nu stiu exact
cred ca de aia a durat mai mult de 5 zile, am platit intr-o joi sau vineri parca, deci am prins doua weekenduri. e bun pontul sa platesti sambata sau duminica...
Lelit PL42TEMD

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)