Hello There, Guest! Login Register


Group buy Weber BEAN CELLAR Bulk

#1
Salut,

As vrea sa cumpar 10 tuburi  https://weberworkshops.com/products/bean...4298186805. Am vazut ca batch-ul de 50 iese undeva la 1070 Lei cu tot cu transport, deci ar veni aprox 220 Lei pentru 10 buc.

Mai e cineva interesat?


Attached Files Thumbnail(s)
   
 
Reply
#2
Salut @stefanDD,

Sunt interesat de 20 buc. Discutam in privat detalii daca reusesti sa concretizezi comanda.
Mersi
Home: Strietman CT2 & Honne
Travel: Cafflano Kompresso / Aeropress / Staresso Mirage & Kinu Simplicity
Past: Gaggia Classic PRO PID & Lelit PL43MMI
 
Reply
#3
sa nu uitati de TVA si vama
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#4
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-B....1000002.0
Lelit Bianca, Eureka Atom 75 + SSP
 
Reply
#5
daca vreti de plastic eu asa ceva am cumparat si le tin la congelator: https://sticlarielaborator.com/eprubete-...fund-plat/

daca vreti sa arate bine sa le tineti pe blat langa espressor as zice ca la un pret decent sunt cele de la coffee sensor: https://coffee-sensor.com/product/bean-c...age-tubes/
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro | Skywalker Roaster
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#6
Le am deja pe cele de la coffee sensor, insa nu le folosesc prea mult.
Sunt unele cafele care isi pierd foarte usor din arome dupa ce deschid punga de cafea zilnic de 3 ori pe zi; motiv pentru care vreau sa imi cumpar recipiente SD cu valva de eliberare co2. Sper ca asa, cafeaua din aceste recipiente isi va pastra aromele mai bine. 
Personal am incercat majoritatea metodelor de pastrare a boabelor de cafea si nu am fost multumit de rezultate. Poate cele de la Weber vor face o treaba mai buna
Home: Strietman CT2 & Honne
Travel: Cafflano Kompresso / Aeropress / Staresso Mirage & Kinu Simplicity
Past: Gaggia Classic PRO PID & Lelit PL43MMI
 
Reply
#7
mie mi se pare ca cele de centrifuga bagate la congelator pastreaza aroma perfect (la 2-3 sapt de la prajire le pun din punga in recipente si le bag la concelator)
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro | Skywalker Roaster
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#8
Salut, eu am câteva recipiente de la weber, să știi ca își fac treaba!
BezzeraUnica+CSflowControl |NicheZero|Atom75|FellowOdeV2|Stagg EKG|Orea|Cafec|Origami|AcaiaPyxis|NanoFoamerPRO|ThirdWater
Ex: BellezaBellona| EurekaSD
 
Reply
#9
In funcție de cât ies cu vama și TVA, ma înscriu și eu la 10 buc.

Doar ca idee, pt un colet de 325$ și 30x20x50 și 2kg taxele estimate sunt 690 de lei.
online: ACS Vesuvius EVO Leva / Niche Zero
offline: Flair Signature Pro / Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#10
Pare ca s-au strans 50:

eu - 10 buc
un amic - 10 buc
@nick326 - 20 buc
@sNap7 - 10 buc

@sNap7 - nu stiu care sunt taxele vamale, dar cred ca mai bine mi-ai spune care e pragul maxim pe care esti dispus sa il dai si in functie de asta ma gandesc cum facem.
 
Reply
#11
S-a finalizat achizitia, thread closed.

Daca e cineva interesat pe viitor, taxele vamale au fost 279 RON.
 
Reply
#12
Salutări,

se mai baga cineva la o nouă rundă de 50 pcs? Eu aș lua 20.
--
Lelit PL81T & DF83
 
Reply
#13
(21-11-2023, 21:34)claudiu22S Wrote: Salutări,

se mai baga cineva la o nouă rundă de 50 pcs? Eu aș lua 20.

Si eu m-as mai baga cu 10 Smile
Cred ca mai e cineva care vrea 10.
 
Reply
#14
Mă bag și eu, dar cu 5 (am deja 5)
BezzeraUnica+CSflowControl |NicheZero|Atom75|FellowOdeV2|Stagg EKG|Orea|Cafec|Origami|AcaiaPyxis|NanoFoamerPRO|ThirdWater
Ex: BellezaBellona| EurekaSD
 
Reply
#15
Ma bag si eu cu 5 sau cat trebuie pentru diferenta
 
Reply
#16
Eu am luat 20 data trecuta, imi plac si mai vreau 10.
Home: Strietman CT2 & Honne
Travel: Cafflano Kompresso / Aeropress / Staresso Mirage & Kinu Simplicity
Past: Gaggia Classic PRO PID & Lelit PL43MMI
 
Reply
#17
Din curiozitate, putem comanda și altceva de la ei de pe site?
BezzeraUnica+CSflowControl |NicheZero|Atom75|FellowOdeV2|Stagg EKG|Orea|Cafec|Origami|AcaiaPyxis|NanoFoamerPRO|ThirdWater
Ex: BellezaBellona| EurekaSD
 
Reply
#18
La SG-1 am inteles ca e transportul gratuit
DF64 SSP MP, Lelit PL41TEM | Arco 2-in-1, La Pavoni Europiccola 1979
 
Reply
#19
Salutare !
s-a dat comanda ?
New: Dalla Corte Studio+Niche Zero+ Timemore Nano Brew : Comandante C40 Nitro+Fellow Ekg+Hario v60
Past:Stone+Eureka turbo,Belleza Bellona+Eureka XL,Lelit Elisabeth+Pl 72, Lelit Mara X+Pl 72,Sage barista mini+Sage grinder pro
 
Reply
#20
Salutare!
Nu stiu cine ar putea da comanda, dar eu in perioada asta sunt un pic prins.
@claudiu22S preiei tu?

eu vreau 20 buc.
 
Reply
#21
M-am hotărât o să iau 10 și eu. Mulțumesc!
BezzeraUnica+CSflowControl |NicheZero|Atom75|FellowOdeV2|Stagg EKG|Orea|Cafec|Origami|AcaiaPyxis|NanoFoamerPRO|ThirdWater
Ex: BellezaBellona| EurekaSD
 
Reply
#22
Salutări, o să preiau eu coordonarea și plasarea comenzii. Rugămintea mea pentru eficiență este să-mi lăsați în privat mesaj cu numărul vostru de telefon și cantitatea de produse dorită. Ulterior centralizării, voi face un grup de whatsapp cu toți și ne vom coordona de acolo. Intenționez să plasez comanda Duminică, 31 Martie, în caz că se mai gândește cineva, deadline-ul este Duminică 31 Martie ora 12:00 Smile
--
Lelit PL81T & DF83
 
Reply
#23
Salutare,

In paralel cu claudiu am dat si eu o comanda de 50buc, dar nu am scris pe forum pana nu am primit confirmarea de livrare (a fost cu cantec si a durat o luna). Partea buna e ca de data asta au venit fara taxa de import, deci pret mai mic.

So, cine nu a confirmat deja lui claudiu, 40 de buc sunt disponibile incepand cu 12 Aprilie in Bucuresti. Pret nou - 22 lei/buc
In cazul in care dorinta e mai mare decat cantitatea, se vor lua in ordinea de pe thread. 


In timp ce scriam a confirmat
@nick326 - 10 buc 

Mai raman 30buc..
Lelit Bianca V3, Niche Zero
Cafflano Kompresso, Comandante MK4

 
 
Reply
#24
(02-04-2024, 21:33)stefanDD Wrote: Salutare,

In paralel cu claudiu am dat si eu o comanda de 50buc, dar nu am scris pe forum pana nu am primit confirmarea de livrare (a fost cu cantec si a durat o luna). Partea buna e ca de data asta au venit fara taxa de import, deci pret mai mic.

So, cine nu a confirmat deja lui claudiu, 40 de buc sunt disponibile incepand cu 12 Aprilie in Bucuresti. Pret nou - 22 lei/buc
In cazul in care dorinta e mai mare decat cantitatea, se vor lua in ordinea de pe thread. 


In timp ce scriam a confirmat
@nick326 - 10 buc 

Mai raman 30buc..

Salut,

Ma inscriu si eu pt 10 buc
Lelit Bianca V2 | Kinu M47 | V60 | Origami | Aeropress | Brewista Artisan | Fellow Stagg EKG | Pearl S || Ex: Lelit PL 41 LEM |  Eureka Mignon Specialita 
 
Reply
#25
(03-04-2024, 10:17)bogdan.grigore Wrote:
(02-04-2024, 21:33)stefanDD Wrote: Salutare,

In paralel cu claudiu am dat si eu o comanda de 50buc, dar nu am scris pe forum pana nu am primit confirmarea de livrare (a fost cu cantec si a durat o luna). Partea buna e ca de data asta au venit fara taxa de import, deci pret mai mic.

So, cine nu a confirmat deja lui claudiu, 40 de buc sunt disponibile incepand cu 12 Aprilie in Bucuresti. Pret nou - 22 lei/buc
In cazul in care dorinta e mai mare decat cantitatea, se vor lua in ordinea de pe thread. 


In timp ce scriam a confirmat
@nick326 - 10 buc 

Mai raman 30buc..

Salut,

Ma inscriu si eu pt 10 buc

Notat
Lelit Bianca V3, Niche Zero
Cafflano Kompresso, Comandante MK4

 
 
Reply
#26
Au ajuns fiolele azi.

@nick326 - 10 buc 
@bogdan.grigore - 10 buc
@benoguru - 10 buc

Eu m-am hotorat la 20 intre timp, deci cased closed Smile.
Lelit Bianca V3, Niche Zero
Cafflano Kompresso, Comandante MK4

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)