Hello There, Guest! Login Register


[Group Buy] Kaspersky Antivirus 2013

#1
De ani buni, imi cumpar licenta pentru Kaspersky Antivirus. Pentru ca am avut licente pentru 3-5-10 calculatoare, preturile au fost mai mult decat acceptabile.
Astfel, daca acum fac reinnoire pentru 2 ani de zile, o licenta costa 90 de lei (daca suntem 3-5 persoane).
Daca suntem 10 persoane doritoare, pretul pt o licenta este de 67 de lei.

Mentionez ca in mod normal, pretul pt o licenta pt un calculator este de 228 lei !!!!

Caut deci (minim) 2 doritori de un program legal Smile
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#2
1) Te referi strict la licenta de Antivirus sau la cea de Internet...?
2) Nu cred ca este legala licenta in acest caz, vezi 6.4. You shall not rent, lease or lend the Software to any third party.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#3
Kaspersky Antivirus. Suita cu Internet Security nu ma ajuta cu nimic aproape, am router, iar restul beneficiilor nu ma ajuta.
Pachetul contine 3-5-10 licente, nu ma apuc eu sa vand aceeasi licenta de n ori. Daca esti interesat, eu le pot da datele tale pt facturare ca sa stai linistit dpdv legal.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#4
Nu puneam problema asa, ci strict din punct de vedere legal.
Practic, cine cumpara in varianta propusa de tine o cumpara pe numele lui si o "imprumuta" celor care au participat la achizitie. Daca ai licenta pentru 5 calculatoare nu inseamna ca o poti folosi si la prieteni, in limita evident stricta a celor 5 calculatoare.

Daca te uiti doar dupa AV, eu as arunca o privire si pe Bitdefender, au chiar o solutie gratuita.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#5
Adica daca eu o cumpar pe cea de 10 calculatoare, toate tb sa fie proprietate personala?
De f multi ani am doar kaspersky. Initial piratat si de cativa ani am decis sa le platesc oamenilor licenta. Variantele gratuite nu sunt ok dpmdv
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#6
Este adevarat, e un pas inainte sa platesti pentru licenta. E OK sa platesti munca pentru un produs care te ajuta.

Si da, licenta este valida/necesara pentru calculatoarele tale. Genul asta de licente este pentru a-i "ajuta" pe cei care detin mai multe calculatoare, a nu se face confuzie cu vansarea en-gros.
Cat despre variantele gratuite... e adevarat, unele sunt OK, altele mai putin. La ei de pilda as merge pe varianta asta gratis (dedicata DOAR home userilor, atentie!!!) http://www.bitdefender.ro/solutions/free... frecvente
Diferentele intre asta si Antivirus Plus (comercializata) cred ca sunt suportabile.

Eu prefer insa varianta care sa includa si firewall, care insa nu este gratuita.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#7
De ce vorbim pe un grup de cafea despre antivirus ?
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#8
Probabil pentru ca nu exista un grup dedicat exclusiv antivirusilor...? Huh
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#9
(06-03-2013, 14:32)Cosminp Wrote: De ce vorbim pe un grup de cafea despre antivirus ?

Pt. ca suntem deja o comunitate si mai discutam si de altceva "pe langa" Wink
@Liviu - cred ca trebuie mutat la Cafeneaua off-topic
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#10
Subiectul se preta mai bine la sectiunea off-topicelor.
Pentru cei interesati de antivirusi pot gasi mai multe informatii aici, inclusiv oferte.
Rasnite: La Cimbali Junior, PeDe Dienes, BeHa, Leinbrock's Ideal
Espressor: Gaggia Evolution cu OPV si PID
 
Reply
#11
Ultimele informatii de pe acel site sunt de acum aproape 6 luni, si acelea in mare parte reclame... Doar la sectiunea de concursuri pare mai vioi.

Postul initial a fost trecut corect, in opinia mea. Ulterior au intervenit alte informatii, acum cred ca tot spre cafenea s-ar duce.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#12
Pt ca achizitiile pot fi facute pt reducerea costurilor in orice domeniu. Daca vroiam o discutie amicala despre av, il postam acolo. Si ce am dezbatut aici e imp, poate cineva dorea sa cumpere 2-5 licente dar sa fie folosite pt o firma. Eu nu m-am interesat de acest aspect, dar e bine ca Mihai a clarificat acesta eventualitate.

Ideea de baza ramane insa: cine doreste sa detina o licenta de av pentru 2 ani la costuri mici, sa se anunte Smile
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#13
(06-03-2013, 18:11)Mihai L Wrote: Ultimele informatii de pe acel site sunt de acum aproape 6 luni, ...

Ai dreptate, imi cer scuze, am observat si eu ulterior dar nu mai puteam edita. Pe vremuri era un site interesant, pe care l-am consultat cand eram in cautare de antivirusi.
Rasnite: La Cimbali Junior, PeDe Dienes, BeHa, Leinbrock's Ideal
Espressor: Gaggia Evolution cu OPV si PID
 
Reply
#14
Topicul este la mijloc... Smile Practic am gandit aceasta sectiune pentru cele necesare in domeniul cafelei, asa cum scrie in descrierea ei. L-as lasa aici, numai ca imi este "frica" sa nu apara in viitor si achizitii de grup pe alte domenii (aspiratoare de pe ebay, telefoane mobile etc.) care adunate, ar duce aria in alta dimensiune decat cea pentru care a fost creata.

Deci topicul pleaca spre Cafeneaua Off Topic. Mai frumos spus, un espressoman merge sa bea un doppio la cafeneaua din colt numita Off Topic, si lasa un post it galben pe perete cu o cerinta a sa Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
Abia acum am vazut...merg si eu cu o licenta !
La Cimbali Junior + Lelit PL41 TEM
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)