Hello There, Guest! Login Register


Gene Cafe CBR 101

#1
Vând prăjitor Gene CRB 101 rosu cumpărat în mai. Are toate accesoriile incluse. A prajit maxim 10 kg de cafea.
Îl vând dintr-un motiv simplu : nu prea e de mine.
Mai am vreo 4 kg de cafea verde pe care o dau bonus, asta în cazul în care n-o beau pana îl vând.
Pret 1900 lei
[Image: 1e527e7c0eaa0577335068f371719e77.jpg]
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#2
In ce sens nu prea e de tine ? Nu e procesul automatizat (nu are profile de prăjire incorporate ), nu se poate lega la PC/Mac ?
Sau nu ai obținut rezultate comparabile cu prajitorii consacrați ?
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)
 
#3
Dacă intenționezi sa îl cumperi documentează-te și asigură-te ca este ceea ce-ți dorești. Sunt pagini întregi de discuții aici și pe alte forumuri plus clipuri pe YouTube.
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#4
(21-11-2016, 13:39)Vladislav Wrote: In ce sens nu prea e de tine ? Nu e procesul automatizat (nu are profile de prăjire incorporate ), nu se poate lega la PC/Mac ?
Sau nu ai obținut rezultate comparabile cu prajitorii consacrați ?

nu se conecteaza la pc. nu are nici o mufa pt asa ceva. poti in schimb sa stai cu cronometrul in mana si sa modifici temperatura in timp ce el prajeste si astfel sa-i faci profile. temperatura care ti-o afiseaza e cea de pe evacuarea aerului cald. despre calitatea prajirii cauta review-uri pe net. este si topic dedicat pe forum pt el.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#5
Asta stiu, mă refeream dacă nu a obținut rezultate (unii se mai descurajează), la fel ca mine la început când am vrut sa mă las de cafea înainte de a începe (m-a descurajat faptul ca trebuia să-mi cumpăr râșnița ).
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)
 
#6
Stravagante in Sibiu si-a inceput business-ul cu un Gene, care acum troneaza ca exponat din istoria firmei.
Asta apropo de rezultate prajitori consacrati.
Eu zic ca se poate automatiza, doar ca nu are nimeni curaj Wink
 
#7
(21-11-2016, 16:05)renatoa Wrote: Stravagante in Sibiu si-a inceput business-ul cu un Gene, care acum troneaza ca exponat din istoria firmei.
Asta apropo de rezultate prajitori consacrati.
Eu zic ca se poate automatiza, doar ca nu are nimeni curaj Wink


Mișu mai prăjește pe el șarje mici (când i se cere o Jamaica Blue Mountain; poate o sa încerc si eu una, de ziua mea , este cam 175 250g)
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)
 
#8
De unde l-ai cumparat ? Ma intereseaza daca era nou sau SH.
Bezzera Strega Top, La Spaziale S1 Mini Vivaldi ll, Ceado E37S, HG one 
 
 
#9
Scuze, nu am vazut ca este la vanzari... Sad credeam ca e topicul de discutii Gene.
Poate muta un moderator
 
#10
Up...
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#11
(20-12-2016, 21:03)gicugg Wrote: Up...

Mai e valabil anuntul?
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
#12
Da
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#13
Îl mai ai? Eu acum m-am trezit Wink
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#14
Îl mai am Smile.
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#15
Hmm.. Sunt prin tari îndepărtate acum...dar ma intereseaza. Te mai bazai în martie când vin.
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#16
Ok, np.
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#17
Sus...
1600 lei
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#18
Up...
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#19
Sus cu gene...
1600 lei
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#20
Sus...
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#21
Sus
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#22
Sus
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#23
Salut. E valabil anuntul? Pot oferi 1400 lei. Stima!
La Spaziale S5 EK, Rasnita Hario Mini Mill, Rasnita Eureka Olympus 75 E, Latiera Motta, Tamper Motta, Cantar Hario, V60, Aeropres.
 
#24
Salut! Da mai e valabil. Nu îl las deocamdată sub 1600
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#25
Bun,  ramane 1600 lei. Te rog sa ma suni pentru a stabili detaliile legate de transport, 0xxxxxxxxx. Multumesc! !
La Spaziale S5 EK, Rasnita Hario Mini Mill, Rasnita Eureka Olympus 75 E, Latiera Motta, Tamper Motta, Cantar Hario, V60, Aeropres.
 
#26
Vandut lui Alin. Preț 1600 lei.
Multumesc de găzduire!
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)