Hello There, Guest! Login Register


Garnituri Cafelat, comanda de grup

#1
Salutare,

Am scos garnitura actuala a espressorului, prin distrugere [Image: smile.gif] , si am pus-o pe cea de la Tidaka de 8mm. Se pare ca e prea inalta, caci abia mai intra portafiltrul, cel fara fund explodand prin bucatarie in timp ce priveam primii picuri ai unei geishe [Image: smile.gif] Am scapat cu bine...  [Image: smile.gif]  Acum as vrea din silicon, Cafelat, la recomandarea lui nickso. 

De unde ziceti ca ar fi mai bine sa comandam? M-as adresa colegilor din Bucuresti, altfel fiind mai rentabila achizitia direct din orasul respectiv, fara extra curier intern.

Update:
Pare ca sunt mai ieftine pe coffeehit. Eu vreau doua de 8mm. Din ce vad acum la un checkout de 10 bucati, nu economisim mare lucru prin comanda de grup, dar putem alege o varianta mai rapida de transport.

[Image: 2wQN34h.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#2
Eu mi-am comandat de aici. Intr-adevar, nu sunt din silicon, dar astept sa vad calitatea lor.
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13 
 
#3
Si eu vreau Lyvyoo tot de 8mm 3 buc/ Mersi  [Image: angel.gif]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#4
Vreau si eu doua, te rog frumos
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#5
+2, thx!
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#6
2 Bucati de 8mm pentru E61 doresc si eu.
Multumesc
 
#7
Vreau și eu 3, merci!
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#8
Vreau si eu 3 pentru Magica.Cred ca e aceeasi grosime si dimensiune pentru toate grupurile e61,nu?
 
#9
pare la moda aceasta garnitura, asa ca ma bag si eu cu 2 de 8mm Smile

P.S. eu as mai vrea si alte chestii daca tot facem comanda acolo. se poate?
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
#10
hai ca intru si eu cu una bucata
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
#11
Doar București va rog sau ridicare din București. E mult de alergat la curieri în perioada asta si cedez nervos Smile Eventual, dacă va puneți de acord colegii din tara sa le las la un anume prajitor pt toti, iar odată cu boabele de la el sa va trimită si garniturile, atunci e ok.

Alte produse nu stiu, căci eu plec din punctul de pe Matăsari si dacă se mai aduna va fi greu cu depozitarea...

Ne oprim, fac plata
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#12
Cu ridicare din Bucuresti e ok pentru mine,merci.
 
#13
Daca nu este dispus nimeni sa trimita un colet, am sa comand eu direct la ei.
Multumesc
 
#14
Nu e vorba de un pachet ci de vreo 3-4 daca ma uit pe topic si curierii nici nu mai preiau marfa de la domiciliu, trebuind sa te duci la sediul lor sa-l depui, din motive de haos. Nu stiu cat va dura treaba asta, dar era un reportaj pe digi 24 ca inca sunt foarte multe colete prin depozite. Eu sunt dispus sa le las la un prajtor, daca va hotarati, preferabil Sarkis - Claro caci mai am drum pe la Piata Gemeni.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#15
Pentru mine Claro e Ok și nici grabă mare nu este. Mc.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#16
Am platit inclusiv pentru colegii  din tara, cf comenzii de pe topic. Ii rog sa se hotarasca intre unul dintre prajitorii Claro sau Sarkis, caci am drum prin zona lor, ca sa las acolo garniturile cand vor veni, urmand sa le puna langa ce cafea veti comanda la un moment dat.

Curs tranzactie lira: 5.32 Plata am facut-o cu cardul deci nu avem comisioane.
A avut si nickso o cerere, deci avem 31 de bucati. Transport Express Delivery 1-3 Days  (desi nu cred[Image: smile.gif] )- 15 lire.  
O garnitura = 13,3  lei , iar pentru plata, zero comision daca depuneti la ghiseul bancii Transilvania sau 4 lei in plus (comisionul de incasare BT) daca faceti transfer.

Cont RO31BTRL04101201F46480XX Banca Transilvania - Fratila Liviu Valentin
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#17
Am facut transferul in cont pentru 2 bucati de 8mm pentru E61.
Multumesc
 
#18
Cip  [Image: 104.gif]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#19
Am făcut OP pentru 3 buc e61 8mm.
Nu am preferinte în legătură cu expediția, ma supun majorității.
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#20
Ăaaa... Ați fost prea rapizi pentru mine! Chiar așteptam comanda asta de grup și am ajuns prea târziu. Voiam și eu 1-2 buc
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#21
platit si eu
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
#22
Si eu am platit 2 bucati
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#23
Gata,am facut si eu plata pentru 3 garnituri.Multumesc Liviu
 
#24
Platesc si eu marti cel tarziu
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#25
Se misca repede baietii! Au zis ca azi au revenit la serviciu si deja avem pe UPS coletul, cu estimare de sosire miercuri  [Image: 13.gif]   Tracking aici
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#26
platit si eu, ar trebui sa intre azi dupa ora 13:00
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#27
De pe tracking:

În maşină pentru livrare astăzi

Dată programată pentru livrare:
04.01.2017 de către Sfârşitul zilei
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#28
Garniturile sunt la mine. Pentru ridicare, dati-mi un PM sau un telefon (0721.168.198). Pentru colegii din tara le las la prajitorul indicat de voi.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#29
pt mine poti lasa la claro, ca si asa vreau sa dau o comanda
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
#30
Tot la Carlo!
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)