Hello There, Guest! Login Register


Garantie rasnite Hario

#1
Am cerut piese de schimb de la Hario pentru a remedia cateva probleme aparute in garantie. 
Stadiul livrarii poate fi urmarit pe site-ul TNT introducand codul AWB: GE194016897JP.

Astfel, un set de cutite pentru Hario Skerton merge la colegul vigoss.

Un ax pentru Mini Mill merge la colegul Viovio

fmmirel, te rog anunta-ma daca acel cutit interior de la Hario se potriveste la Porlex. In cazul in care nu reusesti sa rezolvi problema cu importatorul Porlex in Romania, iti pot trimite eu un cutit.

Pentru orice alte probleme aparute in garantie la produsele Hario pe care le-ati cumparat de la mine, va rog luati legatura cu mine ca sa le putem rezolva impreuna. 

Multumesc frumos. 
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#2
Tocmai am fost făcut atent la thread - ul asta (mulțumesc încă odată userului "renatoa")

PJ - Am trimis și un mesaj către importator (folosind formularul de reducere de pe espressoman, rasnita inițial tot de aici am luat-o) Nu îmi fac multe speranțe ca au pe stoc piesa, nu am mai văzut persoane care s-au plâns de problema asta pe forum deci nu cred ca au mai avut cereri Smile

Chiar as fi interesat de un cuțit interior pentru un Hario Mini Mill. Probabil ca am sa primesc un răspuns de la importator mâine sau cel târziu marți (mâine fiind zi libera) Nu favorizeze piesa porlex, e mai mult decat ok și Hario dar aștept răspunsul de la importator pentru ca ma gândesc ca ai un nr limitat de piese pe care vrei sa te poți baza dacă mai apar probleme de garanție.

Mulțumesc mult pentru ajutor!
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
#3
Am primit și răspunsul de la importator. Nu au piese de schimb. Deci PJ dacă se poate și dacă oferta mai e valabila, as vrea și eu un rotor de hario Mini Mill Smile
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
#4
M-am intalnit cu Radu de la Papa Jacques si mi-a inlocuit rasnita Hario Skerton dupa ce a constatat o problema la cutitele ei. 
Vreau sa ii multumesc si aici pentru seriozitate si initiativa de a ma ajuta fara ca eu sa ii fi cerut ajutorul. Initial am descris problema pe forum, crezand ca nu procedez corect si ca nu ar avea nici o defectiune rasnita, intrucat sunt novice si era prima rasnita (de orice tip) pe care am avut-o.
Am reusit sa rasnesc 16 g de cafea in maxim 5 minute la o granulatie destul de buna pentru espresso (zic eu, ca incepator si posesor de aparat modest Smile )
Multumesc  06
 
Reply
#5
Nu ma plang de a mea, dar poate ar fi bine sa descrii problema, cine stie ce mai descoperim la ale noastre care credem ca merg bine Big Grin
 
Reply
#6
Smile 
Am scris aici si aici Smile
 
Reply
#7
Vreau sa-i multumesc si eu lui Radu, care mi-a trimis o piesa de schimb din proprie initiativa fara sa accepte nimic in schimbul ei ( in ciuda insistentelor mele multiple Smile ). Tineti cont ca rasnita mea nu a fost cumparata de la el deci nu avea nici o datorie sa ma ajute.

Gestul asta spune multe despre Radu si ii sunt recunoscator. Multumesc mult inca odata!
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
#8
(22-05-2015, 22:12)Papa Jacques Wrote: Am cerut piese de schimb de la Hario pentru a remedia cateva probleme aparute in garantie. 
Stadiul livrarii poate fi urmarit pe site-ul TNT introducand codul AWB: GE194016897JP.

Astfel, un set de cutite pentru Hario Skerton merge la colegul vigoss.

Un ax pentru Mini Mill merge la colegul Viovio

fmmirel, te rog anunta-ma daca acel cutit interior de la Hario se potriveste la Porlex. In cazul in care nu reusesti sa rezolvi problema cu importatorul Porlex in Romania, iti pot trimite eu un cutit.

Pentru orice alte probleme aparute in garantie la produsele Hario pe care le-ati cumparat de la mine, va rog luati legatura cu mine ca sa le putem rezolva impreuna. 

Multumesc frumos. 
buna ziua, am cumparat de ceva vreme un hario skerton si am spart sticla. As vrea sa stiu cu pot achizitiona alta?
multumesc
Bezzera Unica PID/Eureka Mignion Specialita 15BL/Kinu Phoenix
 
Reply
#9
Am vazut scris pe undeva ca s-ar potrivi la filet unele borcane din comert. Poate ar merita o tura in marile magazine pentru incercare.
Cunill tauro, Philips Saeco 8323, French press, Aeropress, Hario mini
 
Reply
#10
merci
Bezzera Unica PID/Eureka Mignion Specialita 15BL/Kinu Phoenix
 
Reply
#11
Skerton are acelasi filet cu hario mini ?
 
Reply
#12
Dupa cum le-am tinut in mana skerton are diametru mai mare
Cunill tauro, Philips Saeco 8323, French press, Aeropress, Hario mini
 
Reply
#13
Atunci, arunc si eu rugamintea... daca stie cineva un borcan cu filet de Hario Mini...

Sotia a spart borcanul de la o rasnita de piper care s-a vandut la Lidl, si surpriza, intra borcanul de la Hario Mini la fix... si cum am scos la vanzare Hario Mini...
 
Reply
#14
(04-05-2016, 23:15)renatoa Wrote: Atunci, arunc si eu rugamintea... daca stie cineva un borcan cu filet de Hario Mini...

Sotia a spart borcanul de la o rasnita de piper care s-a vandut la Lidl, si surpriza, intra borcanul de la Hario Mini la fix... si cum am scos la vanzare Hario Mini...

Iti trimit eu daca iti platesti transportul prin curier. Daca esti de acord, trimite-mi datele de contact pe mail.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#15
Salut,
am luat de pe un site o rasnita Hario Skerton, prin noiembrie a expirat garantia si acum axul principal s-a uzat si manerul merge in gol.
Oare stiti cumva de unde as putea comanda piesa cu pricina?
https://ibb.co/WPMYKr1
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)