• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Gaggia Color / K6

Salutare,

Dupa ceva timp cred ca am inteles de ce nu ma bagă nimeni in seama

Pt ca nu m-am prezentat adecvat.

Am început asta iarna sa folosesc un QuickMill OMRE si dupa ce am achiziționat actuala rasnita am inteles ca trebuie neaparat sa fac o schimbare si am intrat accidental in posesia unui Gaggia Color se care sunt mulțumit.

Așa am început:

[Image: f050c7daa03e752d1f8214a431c26b07.jpg]

Si am continuat:

[Image: 92776545803bf7130c98a00e298d1f8c.jpg]

Si mi-am propus sa continui ....

Mai am câteva îmbunătățiri in plan in viitorul apropiat cu care o sa revin la momentul oportun.

Ciprian

Gaggia Color/ K6

Reply
Bine ai venit la bord. Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mahlkonig Vario Home, Gene cafe cbr 101
Home coffee roasting is as fun and easy (or as exacting and technical), as you want to make it!

Reply
Salut,

Vreau sa va prezint îmbunătățirile mele făcute pentru prepararea cafelei zilnice Smile

Am plecat de la baza nevoilor, adică cu locul de sprijin pentru umilele mele ustensile:

[Image: 6ea37a536bae7211c7d1ef185b072139.jpg]

[Image: 197ac8755ae7d85fdbe982dcb2d56d32.jpg]

Proiectul si execuția imi aparțin 100%

Ciprian

Gaggia Color/ K6

Reply
Foarte frumos dulapiorul Smile de unde ai luat materialele?
LeLit PL62T, Quamar Q13, Kinu M47, IMS Competition 17g ridgeless

Reply
Eu am cumpărat materialele din Hornbach, dar pot fi cumparate din ori care alt magazin de bricolaj.

Esențial este sa ai un circular si un șlefuitor

Gaggia Color/ K6

Reply
Executi si la comanda? eventual unul fara usi? sa fie pus in bucatarie, doar cu o polita sub cea de lucru?
Gaggia Classic 2012 + Pid+ Naked PF+ Rancilio Silvia Wand+VST 14g cup/ Rasnita patriotica: Dip Grinders DK30/ PeDE Dienes 543/ Hario mini/ Bialetti Fiametta 3 cups/ Bialetti Camping 1 cup.

Reply
Dacă vrei iti ofer suport, nu prea am timp pentru astfel de operațiuni Smile deși e foarte plăcut sa muncești fără stres

Gaggia Color/ K6

Reply
Felicitari Ciprian...ce fain a iesit, nimic nu se compara cu lemnul  [Image: smile.gif] [Image: smile.gif] [Image: smile.gif]
Bezzera Unica |  La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 

Reply
Câteva schimbări pe masa de lucruSmile

Alt aparat, o țeava de evacuare a cafelei mai atrăgătoare, câteva accesorii in plusSmile

[Image: 61edf9121614dc852118f15c16c876b1.jpg]

Gaggia Color | K6

Reply
Felicitări! Ce poți face cu 2 mâini pricepute! Eu din primăvară aștept o petardă de meșter să îmi încheie bucătăria. Am făcut gresala să îi plătesc înainte de recepție. Mai erau 2 ore de muncă dar chestii sensibile, pt care ai nevoie de scule si experienta. Acum mă gândesc să încerc singur...
Expobar Brewtus IV, Mazzer SJ, San Marco SM92 Instant, Rok espresso maker.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)