• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Fiorenzato F4 E NANO

Salutare. Ma gandesc sa fac un upgrade de la rasnita din semnatura ( pe care inca pot sa o returnez la Amazon ) si tare imi face cu ochiul rasnita din titlu http://www.fiorenzato.it/prodotto/f4e-nano/   . Credeti ca merita upgradul ? Stie cineva ceva de ea ? Pare bine facuta dar ma sperie un pic displayul touch .

Reply
E distanta mare, bineinteles ca merita. PL44MMT este un entry level, Fiorentzato este o marca veche in domeniul rasnitelor. La ce pret ai gasit-o?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
[Image: nmg5d5.jpg]456 E Aluminiu  lucios   ( dorit de nevasta ca da mai bine langa masina Angel Angry ) si 426 E alb,negru,rosu si gri .

Reply
Pentru 150E in plus mergi mai bine pe Fiorentzato F64 E, pt cutite mai mari.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
[Image: ziukuh.jpg]L-am vazut dar este prea mare pentru mine . E inalt 615 mm si nu imi intra langa masina. In plus mi se pare prea mult pt 4-5 espresso pe zi.

Reply
(26-02-2016, 00:02)Lyvyoo Wrote: Pentru 150E in plus mergi mai bine pe Fiorentzato F64 E, pt cutite mai mari.

Subscriu!, mai ales ca acuma tocmai ma documentez exact pe subiectul asta.
Si in domeniul asta, intr-un fel similar cu obiectivele foto, Marimea! conteaza Blush .
Isomac Zaffiro, Kinu M47, Tamper 58mm-cstmd, - (Lelit PL43MMI)

Reply
Cu cutitele creste si retentia, in general. Ai grija ce vrei si apoi alege!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Ma opresc la F4 E NANO. Deja l-am ordinat. Din pacate aluminiu lucios nu-l au in stock si trebuie sa astept pana pe 20 martie.O sa astept pana atunci. F64 am vazut in cateva recensii pe YouTube ca-l folosesc in baruri/cafenele. Personal mi se pare exagerat pt uzul domestic.

Reply
(26-02-2016, 01:13)baloozzy Wrote: Cu cutitele creste si retentia, in general. Ai grija ce vrei si apoi alege!

La nivelul acesta, nu ar trebui sa urmarim in primul rand calitatea extractiei?
Eu sunt mai nou pe aici, asa ca intreb si eu...
Isomac Zaffiro, Kinu M47, Tamper 58mm-cstmd, - (Lelit PL43MMI)

Reply
Salut,

Dacă nu ai hotărât ce rasnita îți dorești nu exclude rasnitele de la Mazzer, la mâna a doua bineînțeles.

Numai bine,
Sorin
LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E Type A, IMS Competition Shower Screen & Filters, Naked PF, Cantar Brewista, Tamper by dobro_c, Sotie aproape exasperata

Reply
Multam de sfat ,Sorine. Sincer ...nu prea ma dau in cap dupa lucrurile uzate . Mazzer imi plac....dar sunt peste bugetul meu :Smile . Asa ca ma multumesc cu mai putin Smile.

Reply
@Lyvyoo
Quote:Pentru 150E in plus mergi mai bine pe Fiorentzato F64 E, pt cutite mai mari.

Se pare ca am ajuns la vorbele de mai sus Smile. Vazand ca am cumparat  (ce am in semnatura) ....cred ca se poate inchide Smile. Multumesc .

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)