• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Espressor Lelit 41 E,Rasnita PL 43 MMI, tamper Lelit PL100

Vand pachetul Barista Home Beginners achizitionat in aprilie 2016 si care mai este inca un an in garantie.Pretul initial a fost de 2240 RON.
Pachetul contine:

Espressor Lelit 41 E
Rasnita PL 43 MMI
Tamper Lelit PL 100 inox
Sita dubla 57mm
Sita simpla 57mm
Sita pentru pod-uri
Sita oarba backflush
Perie curatare grup
Detergent de curatare backflush (folosit aprox un sfert din cantitatea initiala)

Espressor-ul a fost decalcifiat regulat la intervale de 3 luni. Am folosit apa Bucovina.
Totul functioneaza ca in prima zi, aspect impecabil fara nicio zgarietura atat espressor cat si rasnita.
Tamper-ul este putin uzat in partea superioara a manerului (vopseaua putin tocita) deoarece am preferat sa scutur portafiltrul cu lemnul mai degraba decat cu partea metalica inferioara a tamper-ului, pentru a proteja mai bine cromul de pe portafiltru.

Motivul vanzarii: probleme gastrice incompatibile cu consumul de cafea [Image: sad.gif]

Pretul de vanzare: 1850 RON

Attached Files Thumbnail(s)

Lelit PL41E / Lelit PL43MMI

Ai pm Smile

Buna seara, ma intereseaza pe mine. Sunteti din Bucuresti.
Eu detin un GC luat in luna ianuarie
Daca .l vand, o sa mai oun d8ferenta si il iau 9e al tau!

Salutare tuturor.

Primul venit, primul servit.

Deocamdata am doi clienti separati, unul pt rasnita si altul pt esptessor.

Aurelmada mai esti interesat de rasnita? Ai pm dezactivat si nu-ti pot trimite mesaje. Daca da scrie-mi pentru ca am client doar pt espressor.

Niculae esti urmatorul pe lista daca nu iese nimic cu cei doi.

Multumesc.

Nu-mi dau seama daca trimite mail forumul si cand discutam pe privat (mie nu), asa ca mai spamez aici: ai pm!
Sry!

@Strasse - iti poti face singur setarile de notificare din optiunile profilului tau
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Anuntul nu mai e valabil. Astept niste investigatii medicale iar dupa aceea mai voi decide daca il vand sau nu. Deocamdata raman in "club". Multumesc de intelegere.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)