• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Espresor Cafenea - raport calitate pret

Buna iubitori ai cafelei,

vreau sa cumpar un espressor pentru o cafenea/bar si ma intreb ce model sa cumpar.

ce parere aveti despre acest espressor ? il cunoaste careva?

http://www.probrands.ro/expresoare-cafea...p-sae.html

mersi pentru pareri si sfaturi!

Reply
Foarte bine faci, caci nu vei mai depinde de brand-uri!

Ce buget ai? Vrei nou sau SH? Un grup sau doua?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(27-03-2013, 21:41)Lyvyoo Wrote: Foarte bine faci, caci nu vei mai depinde de brand-uri!

Ce buget ai? Vrei nou sau SH? Un grup sau doua?

SH vreau. Atat imi permite bugetul (pana in 700eur) si de grupuri ma gandesc la 2 dar poate si cu un grup e ok.
Cel din link l-am gasit la sh, folosit 1 an, in jur de 500 eur si ma intreb dc merita.

Reply
500E e foarte ok daca interiorul este in regula.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Garantie ?
Service post-garantie ?
Cred ca e putin cu un singur grup, dar...tu stii mai bine cam cati clienti o sa ai.
Lelit PL 41 TEM + Lelit PL 043 MM + pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, Kinu M-47

Reply
(27-03-2013, 23:49)Lyvyoo Wrote: 500E e foarte ok daca interiorul este in regula.

ce inseamna sa fie interiorul in regula ?
la ce sa ma uit?
el e in stare de functionare dar nu mai e in garantie.

mersi fain de raspunsuri.

Reply
Pai cel mai bine este sa-l duci la un service sa-l verifice, eventual o curatare, o decalcifiere...
Tre sa ai un service la care sa poti apela rapid in caz ca...
Lelit PL 41 TEM + Lelit PL 043 MM + pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, Kinu M-47

Reply
(27-03-2013, 23:53)sorin2505 Wrote: Pai cel mai bine este sa-l duci la un service sa-l verifice, eventual o curatare, o decalcifiere...
Tre sa ai un service la care sa poti apela rapid in caz ca...

stii vreun service de incredere prin bucuresti ?
ce ma ingrijoreaza pe mine, referitor la piese de schimb, si service dc e nevoie, e ca nu am gasit modelul cu review-uri pe un alt site decat cel pe care vi l-am dat si voua.

mersi.

Reply
(27-03-2013, 23:58)cofee_fan Wrote: stii vreun service de incredere prin bucuresti ?
ce ma ingrijoreaza pe mine, referitor la piese de schimb, si service dc e nevoie, e ca nu am gasit modelul cu review-uri pe un alt site decat cel pe care vi l-am dat si voua.
mersi.

Nu stiu service, n-am avut nevoie pana acum Wink
Cred ca ai putea incerca AICI vad ca au si de vanzare Sh. Nu te lua dupa ce apare pe site, poate au si altceva mai ieftin.
Nu strica un telefon.

Reply
Service-ul acesta Saeco e axat pe automate. Pe profesionale Mircea de la La Spaziale e cel mia vestit, dar se face treaba buna si la Partener Coffee Services, si la Bristot si nu numai.

Reply
(28-03-2013, 00:08)sorin2505 Wrote: Cred ca ai putea incerca AICI vad ca au si de vanzare Sh. Nu te lua dupa ce apare pe site, poate au si altceva mai ieftin.
Nu strica un telefon.
Vad ca adresa o ai deja, eu iti doresc sa nu le calci pragul.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
(28-03-2013, 13:54)baloozzy Wrote: Vad ca adresa o ai deja, eu iti doresc sa nu le calci pragul.

Am adresa pt. ca voiam sa merg la ei sa cumpar sita oarba, dar am luat din alta parte.

" eu iti doresc sa nu le calci pragul." - ai avut probleme cu ei ? Cum se poarta cand ajungi "la mana lor" ?

Reply
(28-03-2013, 14:28)sorin2505 Wrote:
(28-03-2013, 13:54)baloozzy Wrote: Vad ca adresa o ai deja, eu iti doresc sa nu le calci pragul.

Am adresa pt. ca voiam sa merg la ei sa cumpar sita oarba, dar am luat din alta parte.

" eu iti doresc sa nu le calci pragul." - ai avut probleme cu ei ? Cum se poarta cand ajungi "la mana lor" ?
Se comporta bine, dar ei stiu "otomatele" Saeco si Gaggia, care sunt peste tot acolo.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)