Hello There, Guest! Login Register


"El Magnifico" - La Pavoni Professional

#1
Salut!

Eu sunt Sebe, din Cluj Napoca.
Citesc de ceva vreme forumul, ...nu am postat pana acum pt ca nu am prea avut ce sfaturi sa dau...am preferat sa acumulez informatii.

Acum cativa ani mi-am luat primul espressor, un Saeco Syntia de inox. Eram taaaree mandru de el Smile) Apasam butonul...poc poc iesea zama (avantaj cand ai invitati la masa).
Acum vreo 2 ani am avut prima tentativa sa renunt la el si sa iau un Gaggia, insa...nu aveam suficient timp sa stau si sa citesc discutii pe forumuri, sa vizionez videouri pe youtube ...practic sa invat despre scule si cafea Smile ...si sa "exersez".

La final de 2017 am inceput sa citesc tot mai mult acest forum si am decis  sa iau un Gaggia Baby si o rasnita Baratza Encore, pe langa Saeco pt inceput, sa vad "rezultatele".  Bineinteles ca m-a prins.
Am inceput sa citesc tot mai mult si sa vizionez multe videouri despre LaPavoni...si asta pt ca dupa ce am baut o cafea facuta de un prieten ce il are acasa, mai simteam gustul cremei pe gat vreo juma de ora Smile
Asa ca, de o zi sunt fericitul proprietar al unui  La Pavoni Professional (l-am botezat "El Magnifico"), iar azi am facut upgrade la Baratza Sette 270W.

Doar un cadru pt inceput, dar promit sa revin cu foarte multe fotografii si de ce nu...si cate un video.

Tinem legatura Big Grin

[Image: 5Idxa3s.jpg]
Rocket Giotto Type V | La Pavoni ESPERTO ABILE | Cafflano Kompresso | Baratza Sette 270Wi coffee grinder | La Pavoni CILINDRO coffee grinder | ex: La Pavoni Professional
 
Reply
#2
Super setup-ul! Bine ai venit pe forum, si felicitari pentru alegeri! Ai fost o idee mai inspirat decat am fost eu  Big Grin

PS: observ cumva si un tamper nou acolo? Pana la urma de care ti-ai luat? 51?
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
#3
(06-04-2018, 21:11)fmmirel Wrote: Super setup-ul! Bine ai venit pe forum, si felicitari pentru alegeri! Ai fost o idee mai inspirat decat am fost eu  Big Grin

PS: observ cumva si un tamper nou acolo? Pana la urma de care ti-ai luat? 51?

Merci! Smile 
Inca nu am luat tamper. In poza e cel de 58 pt Gaggia. 
Mai cercetez pana dupa sarbatori si o sa comand saptamana viitoare.
Rocket Giotto Type V | La Pavoni ESPERTO ABILE | Cafflano Kompresso | Baratza Sette 270Wi coffee grinder | La Pavoni CILINDRO coffee grinder | ex: La Pavoni Professional
 
Reply
#4
Felicitări, e un setup pe cate îl recomand la cei înțărcați. This is the beginning of a beautiful friendship!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#5
(07-04-2018, 16:30)baloozzy Wrote: Felicitări, e un setup pe cate îl recomand la cei înțărcați. This is the beginning of a beautiful friendship!


Merci Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rocket Giotto Type V | La Pavoni ESPERTO ABILE | Cafflano Kompresso | Baratza Sette 270Wi coffee grinder | La Pavoni CILINDRO coffee grinder | ex: La Pavoni Professional
 
Reply
#6
Bunatate de la Yume  Big Grin

[Image: 2lXzpUd.jpg]

[Image: 9BsQJyz.jpg]
Rocket Giotto Type V | La Pavoni ESPERTO ABILE | Cafflano Kompresso | Baratza Sette 270Wi coffee grinder | La Pavoni CILINDRO coffee grinder | ex: La Pavoni Professional
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)