• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Educatia in domeniul cafelei

Nu stiu daca e un concept abstract, daca intr-adevar e nevoie de o educatie in domeniul cafelei, daca romanul e pregatit sa o primeasca, daca cineva trebuie sa insiste sau nu sa o faca "cu forta", dar poza aceasta de pe pagina de Facebook a unei marci de cafea italiene (Bazzara, erau la targ cu un La Cimbali superb), m-a impresionat. Profund.

[Image: 11080769_854150427968256_333805142254582...k2ojyd.jpg] 
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Accentuam putin contrastul cu niste bitter de pe Times New Roman:

[Image: saorma_la_scoala.jpg]
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Clar este nevoie de educatie in domeniul alimentar. Dar daca isi baga coada si banii marii producatori (gen P&G sau Pepsi sau Jacobs ) mai bine lipsa, prefer sa imi invat eu copilul...
Bezzera BB005 TM, Aeropress, Hario v60 Icecoffee Maker, Lelit PL41TEM, Lelit PL43MM

Reply
Este nevoie de educație , mai precis de reeducație , să nu uităm de "nechezolul" băut de părinții noștri .
Dar totul se învață ; am găsit persoane foarte receptive , in general intelectuali dar nu numai , precum si persoane care își doresc in continuare cana de Amaroy. Asta e !
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)