Hello There, Guest! Login Register


Vibiemme Domobar HX/DB?

#1
Salut,

Am vazut espressorul de mai jos pe subito.it. In anunt, vanzatorul spune ca ar fi DB, eu unul cred ca este Vibiemme Domobar Super, modelul HX.
Am pe cineva care locuieste in apropiere de Milano si s-ar putea deplasa in weekend sa il verifice daca functioneaza.
Din poze, pare ca ar avea nevoie de o revizie generala si ca ar trebui inlocuit un manometru.

http://www.subito.it/elettrodomestici/ma...xtor=AD-17-[lowerfunnel]-[lowerfunnel]-[11x11]-[Criteo]-[lowerfunnel]#
Rog pe cei care au un model asemanator sau au mai lucrat cu astfel de espressoare sa furnizeze cateva sfaturi. Pretul mi se pare bun, cred ca as putea negocia un 450 de euro.
Expobar Brewtus IV, Honne Home, Cafflano Kompresso, Kinu M47,  Hario V60 Drip Scale
 
Reply
#2
(13-10-2016, 21:47)Ovidiu85 Wrote: Salut,

Am vazut espressorul de mai jos pe subito.it. In anunt, vanzatorul spune ca ar fi DB, eu unul cred ca este Vibiemme Domobar Super, modelul HX.

Pare a fi modelul VBM junior dual boiler :
http://www.perfectespresso.ro/ro/produs/...r-2b--942/
Si in link-ul postat de tine, in partea stânga, jos, se văd cele doua întrerupătoarele care activează boilerele (posibilitate de funcționare simultana sau separată).
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#3
Multumesc Radu, nu eram familar cu acest model. Din pacate boilerele par cam mici, asa ca voi incerca sa ma reorientez spre altceva.
Expobar Brewtus IV, Honne Home, Cafflano Kompresso, Kinu M47,  Hario V60 Drip Scale
 
Reply
#4
Nu vad un impediment mărimea boilerelor pentru utilizare casnica. 500ml are si unica pe singurul boiler si cel putin pe partea de espresso e foarte laudat ca stabilitate termica. În plus, nu se mai "maturează" apa mai multe zile în boilere.
Cunill tauro, Philips Saeco 8323, French press, Aeropress, Hario mini
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)