• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Cumparati cafeaua online sau direct la prajitorie?

Intrebare pentru colegii espressomani care cumpara cafea de specialitate proaspat prajita. Cumparati direct de la prajitorie (fizic) sau online de pe site-ul prajitoriei? Si incercati cafea si de la prajitorii din tara, sau doar de la cele din orasul in care locuiti?

Merci,
Quick Mill QM67, pitcher Motta, tamping mat Motta, cantar V60 drip-scale, V60, Aeropress, Cafflano Kompact, Cafflano Kompresso, Kafflano Klassic

Reply
Mie imi place sa experimentez, asa ca iau cafea si din Bucuresti si de la prajitoriile din tara. Oricand e posibil, prefer sa merg la prajitorie, sa vad, sa miros, sa gust, sa vorbesc cu oamenii etc. Altfel n-am nicio problema sa cumpar online, pana acum n-am avut nicio experienta neplacuta, cafeaua a ajuns intotdeauna in conditii bune si la timp.

On topic: dintre toate cafelele pe care le-am baut in ultima perioada, Kenia Gikirima de la Yume mi-a placut mult, foarte fructata, aromata, aciditate perfecta, o nebunie Smile
Rocket Appartamento || Lelit PL41TEM || Kinu M47 || Hario V60 || Accesorii Motta, Concept-Art, Tidaka

Reply
(24-05-2017, 17:19)bemihai Wrote: Mie imi place sa experimentez, asa ca iau cafea si din Bucuresti si de la prajitoriile din tara. Oricand e posibil, prefer sa merg la prajitorie, sa vad, sa miros, sa gust, sa vorbesc cu oamenii etc. Altfel n-am nicio problema sa cumpar online, pana acum n-am avut nicio experienta neplacuta, cafeaua a ajuns intotdeauna in conditii bune si la timp.

On topic: dintre toate cafelele pe care le-am baut in ultima perioada, Kenia Gikirima de la Yume mi-a placut mult, foarte fructata, aromata, aciditate perfecta, o nebunie Smile

Până la urmă, o pungă sau două de cafea care nu sunt pe gustul tău nu sunt o dramă. E o experiență pe care o acumulezi.

Minunat este că avem de unde alege și cumpăra.
La Pavoni Europiccola + radiator de grup de la Tije | Kinu M47 cu pahar magnetic | Dienes Mokka

Reply
De pe tot: on-line din București și din țară, dar și prezența fizica e o placere atunci când e posibil.
Honne, Ceado E37S, Expobar Brewtus IV

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)