• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Cumpar rasnita

Cumpar rasnita din categoria Lelit PL043MMI,  Ascaso i1.....
Quick Mill Silvano(urmeaza Strega), Quamar Q13E, Gene CBR 101.

Dupa ce am citit articolul lui Lyvyoo despre Ascano i1, cumpar Ascano i1-steel.

Ce articol? 

Vezi daca mai sunt din editia fara timer, mai ieftine... Sa intrebi si sa ne spui si noua.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Aici este articolul, ok voi intreba.

Aaa, postarea in forum... Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

(24-10-2015, 22:40)Lyvyoo Wrote: Vezi daca mai sunt din editia fara timer, mai ieftine...

una sigur poti sa tai dintre cele 4 inox care erau inainte sa ma inregistrez eu pe forum Smile)
 // i-steel-1 , m7k-c83-r |T| cellini-evo-2 \\

Buna seara,
Se poate tăia din lista si un Ascaso i2 neagra cu carcasa de Al.Am tot căutat timer-ul vreo doua săptămâni pana am văzut postarea lui Liviu!
Bezzera BZ10,Ascaso i-mini i1,Kinu M47,IMS 14/17g,tamper Motta 58mm,latiera Motta 50 cl

I2 plastic a iesit definitiv din fabricatie, ceea ce inseamna de fapt, din pacate, o ridicare a stachetei pentru cea mai ieftina rasnita decenta doserless. Ramane Gaggia MDF la 675 lei, dar are dozator si pentru acasa nu stiu cati fani va gasi. Deocamdata, nivelul minim pentru o rasnita fara dozator este Ascaso i2 aluminiu (fara timer), 730 lei, dar nu va dura mult pana se duc toate acele rasnite comandate din greseala fara dozator, si minimul de investitie va creste la 808 Lelit, apoi 830 Ascaso i-mini i2 aluminium black/red. Nasol pentru incepatori as zice...

Dan, ne mutam aici cu impresiile.

Am sunat si completat formularul, Ascano i1-steel fara timer soseste poimaine.
Se poate inchide.
Merci Liviu.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)