• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Cumpăr inel Tidaka M58 plus

Inainte de a comanda eu direct la Tidaka, întreb pe forum dacă :
este cineva care a achiziționat un asemenea reper, nu il foloseste si doreste sa il vândă ?
Daca da, sa ma contacteze PM.
Ofer prețul integral pe care l-a achitat la cumpărare plus livrarea in București.
Pentru București ma deplasez eu .
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Hottop kn-8828p-2k, Acaia L.

(13-01-2017, 09:24)RaduCarutasu Wrote:  

Radu, contacteaza-l pe bubucalu. Din cate stiu ramasese unul nerevendicat la comanda anterioara. Nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp...
http://www.espressoman.ro/forum/Thread-D...7#pid50767
Expobar Brewtus IV DB, Mazzer Kony E, Mazer Major, Mazzer Mini, Quamar T80, diverse accesorii

s-a dat parca

as incerca sa repun pe picioare comanda Tidaka
problema e ca nimeni nu s-a oferit sa ma ajute cu sortarea si coletele de expediat in tara
Expobar Brewtus IV + ECM V-Titan 64, V60+Kinu M47

(13-01-2017, 10:09)KrisssKros Wrote: ...
Radu, contacteaza-l pe bubucalu.....

Mulțumesc,
Atunci am văzut târziu postul Sad si s-a mișcat Fane mai repede ! Big Grin

Nu gasim mai bine un strungar sa ne faca la toti?
Gaggia Color; Quamar T80e

(13-01-2017, 12:26)Zaheyu Wrote: Nu gasim mai bine un strungar sa ne faca la toti?

Sau 3D (by Kamasi) .

La 3D să nu fie o problemă cu electrizarea.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|[size=small]MYY47 Aerolite|[/size]Aillio R1 Bullet|Gene Coffee CBR-101|.

(13-01-2017, 13:28)baloozzy Wrote: La 3D să nu fie o problemă cu electrizarea.

Electrizarea se produce in timpul rasnirii.
Nu voi folosi inelul in timpul rasnirii ci pentru wdt in sita, la cafelele care "cer" acest lucru.
Macinatura cand se electrizează aderă la orice suprafata, fie aceasta din metal sau plastic.
Problema o văd la gradul la care se poate realiza finisarea astfel încât macinatura sa nu rămână "lipita", așa cum se întâmpla la dispozitivul de nivelare.
Acum folosesc o improvizație, ce e drept care funcționează ușor, însă nu îmi place sa rămân la acest stadiu. Doresc ceva de calitate.
Sunt obiecte de folosință îndelungată așa ca eu apreciez ca merita.

Rog pe cei care au aceste tipuri de inele sa îmi spună care sunt înălțimille acestora.
Am văzut ca sunt 3 variante: S, M si L.
As dori sa comand in cunoștința de cauza.
Mulțumesc.

La cele de 58mm (prima grupă) se alege dimensiunea S, S+, M, L și modul de prelucrare. Pentru L (cea mai mare) înălțimea este de 30mm (verificată și de mine).
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|[size=small]MYY47 Aerolite|[/size]Aillio R1 Bullet|Gene Coffee CBR-101|.

Multumesc!

pot eu sa ti-l dau pe al meu (este L) sa te joci cu el cateva zile si sa vezi daca iti place, mie mi se pare ca e perfect pt wdt si macinat cu el pe pf. da-mi un msg daca vrei.
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | Comandante | VST 18/20g | BULLET R1

Radu testeaza si M-ul de la mine. Sunt curios care i s-a parut mai potrivit, L sau M...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)