Hello There, Guest! Login Register


Crypto currency

#1
Salut!
E cineva pe aici implicat in asemenea investitii/speculatii?
Am tot urmarit pasiv fenomenul insa cred ca o sa ma implic si activ cat de curand.
Trei monezi virtuale am intuit pana acum potential de crestere  insa daca nu cumperi la timp ai pierdut ocazia...
Rocket Espresso Cellini Evoluzione V1,Compak E8 on demand,VST 18g ridgeless,Espro VST tamper,Mypressi Twist v2
 
Reply
#2
Ce bucurie sa gasesc audiofiliaci i tre espressomani. Marianos consateanul meu este si el impatimit al sunetelor.
Ca si experienta am la activ o pereche de floor standere cu difuzoare chinezesti dar cu parametrii Thiele small cunoscuti si cu aceste date am simulat incintele in Bass Box 6 acum 12 ani dupa care au urmat u  amplificator 1x200+2×100W si u  subwoofer cu hp15W de la PAudio si 2 sateliti cu e10150s si pht408. Apoi 2 incinte tqwt sau VTP cu Pa800k si PCT300.
   Acum am un aplificator HK si sunt in cautarea unui proiect pt incinte cu 2 sau 3 cai de raft oentru viitoarea cafenea. Tare mi-ar placea sa le construiesc nu sa le cumpar. Mi-e dor de mestereala. Deci 4 boxe cu 2 sau 3 cai (am 2x Canton pe 3 cai si 2 su woofere pasive (un Bose si un Quadral care filtreaza doar bassul si dau mai departe in sateliti mediile si inaltele).
   Ce recomandari aveti pentru mine? Poate ceva cu difuzoare Scan speak sau Vifa sau Seas?
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)