Hello There, Guest! Login Register


Concurs Prajitoria BluBean - premiul este un weekend in Muntii Apuseni

#31
Lucrezi la vreo fabrica de jucarii ? Big Grin
 
Reply
#32
Nu, dar ma mai joc de-a showman-ul  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#33
Up!
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#34
Am zis sa rezolv intai cu pozele, dar mai dureaza o zi-doua...
Pe scurt, a fost un weekend minunat. Un peisaj de vis in zona (si drumul a fost deosebit). Cam de la Alba Iulia in sus (Zlatna, Abrud, Campeni) se intra prin padure, culorile toamnei sunt superbe in aceasta perioada.
Conditiile de cazare au fost excelente, camere mari, curatenie, caldura. Paturile sunt mai mult decat OK.
Obiective turistice in zona, cat cuprinde.

Pe langa toate acestea, Ionut si cu Alina ne-au dedicat timpul lor pe durata sederii: ne-au plimbat la Groapa Ruginoasa, am fost si la Pestera Ghetarul Scarisoara, ne-au pregatit de mancare... ce mai, ne-au adoptat doua zile.  Big Grin

Singurul lucru care ne-a lipsit a fost o mana de espressoman. Am avut acolo si rasnita, si espressor, (chiar si cafea!!! Tongue ) dar nu am reusit sa ne bucuram cum trebuie de un espresso. Ionut avea putina experienta, eu mai deloc in aceasta zona.
Rasnita nu prea ne-a ajutat (pentru ibric a trebuit sa macin cu Porlex - cutitele de la Fracino Tranquilo erau ele maricele, plate, dar nu erau alimentate cu boabe sub o anumita macinatura - care depasea serios granulatia de ibric). Ar fi fost necesar si un cantar, experienta cu timerul nu m-a incantat din cauza retentiei.
Spre final insa deja sarisem bine peste gustul cafelei din restaurante.  Smile

Una peste alta, ne bucuram ca am vizitat zona si ne gandim serios ca la vara sa mergem cu copii cu tot.
La intoarcere am ocolit putin si am vizitat si Manastirea Ramet, de exceptie.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#35
Au trecut ceva mai mult de doua zile, dar iata si pozele de acolo.
http://s.go.ro/3o44nlnd

Zona este de exceptie!
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)