Hello There, Guest! Login Register


Comanda grup

Corect, imi cer scuze..
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
4k are imagine mult mai fina chiar daca vizionezi full hd.
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
Asta numai daca injumatatesti distanta de vizionare care si asa e mica... la 40" diagonala este medical dovedit ca la peste 1m nu mai poti distinge intre 4k si FHD... cine se uita acasa la TV de la 1m ? Confused Huh

Asa ca 4k pana la urma ramane un hype, la fel ca si FHD pe telefoane... ne vand numere, epuizand celelalte cai...
 
sa revenim la boilerele noastre, lasati televizoarele. Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Renato esti exclus daca se vorbeste de boilereSmile
 
lumea sta pe topicul asta, astepta cu curiozitate pozitia importatorului si in timpul asta isi umplu timpul cu discutiile despre televizoare. apropo, mie-mi plac panelurile IPS. Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Gata copii ,stie mosu si de nivel de negru si de oled si de toate,doar ca nu am intrat in amanunte ,de aceea zic cerandu-mi scuzele de rigoare, hai sa inchidem extratopicul!Au dreptate cafegiii nostri cand cer imperios sa inchidem discutia despre video.Deci punct. SmileMai bine sa zic- Si tu Brewtus?!-,si cad rapus de aroma cafelei ce se scurge de pe metalul lucios al asasinului iberic.(Imi cer scuze dar windowsul meu 10 habar nu are sa scrie ghilimele,trebuie sa-l invat romaneste.)
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
am sa trec eu peste cateva zile si am sa sterg offtopicul, nu-i asa mare problema.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
(21-10-2016, 12:51)Gheorghe Wrote: Renato esti exclus daca se vorbeste de boilereSmile

da, apa fiarta frige, e un lucru cunoscut... scrie si la mcdonalds pe pereti Big Grin

eu cu inductie, cu mind control, chestii extraterestre Tongue
 
Tic-tac, tic-tac, tic-tac...
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
E nordic nu iberic
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Pun si eu imaginea aceasta mai jos din doua motive:
-sa reamintesc ce asteptam cu totii de la acest topic
- sa vad alta poza reprezentativa pentru topic, cand accesez forumul pe tapatalk. Momentan tot vad printscreenul cu comanda de test de pe site-ul din Olanda. Smile
[Image: qp5Ip.jpg]
Expobar Brewtus IV, Honne Home, Cafflano Kompresso, Kinu M47,  Hario V60 Drip Scale
 
Nordic nordic ,dar tot batrana inchizitie spaniola s-a ocupat de educatia tanarului Brewtus.Si apoi in istorie au fost ceva strangeri fratesti de mana intre catolici si protestanti.Ducele de Alba parca s-a ocupat de stransa cooperare. WinkDar au facut treaba buna pana la urma si unii si altii prin imperiile lor.Ce bine era daca faceam si noi macar un expresor daca nu un imperiu.Noua ne-ar fi fost imposibil pentru ca fiecare am fi dorit sa conducem respectiva constructie geopolitica avand vocatia individualitatii pana la autodistrugere. Angel
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Deci ne trebuie si portaflitru bottomless...ce bine arata!
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Nicio veste? Poate e semn bun. S-ar pute să aștepte si ei un răspuns de la fabricant sa vadă cum își calculează profitul și cât pot cobori prețul.
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Destul de tarziu aici, am obosit cate refresh-uri am dat azi la pagina! Si aici ia 1-2 min sa se incarce...Poate maine de dimineata...o surpriza frumoasa !
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Prea nerabdatori...  Smile

Am vorbit astazi, iar managerul a comunicat si cu fabrica. In mare lucrurile stau exact cum banuiam eu intr-un post mai sus, adica e nevoie de o suplimentare serioasa a comenzii importatorului pentru a primi ceva suplimentar de la producator. Deci in Romania, tot ce se poate face este ca la importul mai mare de la mijlocul lui noiembrie, sa se adauge minim 10 espressoare din aceasta comanda de grup, platite in avans de catre voi, pentru a se ajunge la 1150E (curs  BNR), in loc de 1260E cat este de obicei, desigur, in aceleasi conditii de garantie doi ani in Romania.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Ok, 1150 nu e tocmai ce am sperat noi, marea problema devin cele 10 bucati cred.
Eu ma incriu totusi pt pretul de 1150 la importatorul din Romania, sa vedem ce iese (varianta A). Daca nu : vamos a La Coruna (varianta B)!
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Cand ar ajunge in Ro importul de la mijlocul lui noiembrie?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
La început de decembrie
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Eu propun ca pana la 1 noiembrie sa ne exprimam optiunile. Daca nu se incheaga ceva, nu mai are rost acest topic si voi cere sa fie inchis.
Asta e tot ce poate obtine in Romania, multumim Liviu si importatorului,  fiecare sa-si faca calculele si vedem daca rezolvam ceva.

Uptate: 1 cumparator ferm pt oferta din Romania (1150 eur)- eu.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Luni aflu sigur daca merge sistemul de plata cu cardul ING.90 la suta merge.Luni voi afla datele certe pentru ca voi suna la Caffe.ro .Azi am reusit sa vorbesc doar la unul din magazinele lor.In principiu se poate.Daca da ,atunci voi face achizitia,urmata evident de vanzarea Classicului meu 2014 cu Pid instalat si ca bonus cu o sita vst de 15 grame ridged si un manometru(il dau ca nu mai am nevoie daca iau DB-UL).Dar inca sunt intr-o ipoteza si nu are rost sa intru in detalii.Si cu ce bani voi lua pe coana Gaggia si cu ce mai am si cu ce mai vand imi iese si tv-ul.Dar gata cu extratopicul ,am promis.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Si eu ma bag la comanda asta. Are ceva daca eu imi iau varianta cu pompa rotativa? Sau cat ma costa sa schimb pompa mai tarziu ca si un upgrade?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Nu vad de ce nu s-ar putea comanda direct cu pompa rotativa. Intreaba.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Asta n-am mai întrebat. Probabil se aplica aceeași proporție de discount.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Sunt si eu pe aici dar mai mă gândesc. Parca as lua Expobar HX. Un flush nu mă omoară si daca vreau cafea mai rece păstrez Gaggia cu pid. Așa am doua jucarii si in caz ca una face buba nu apelez la cutia cu nesscaffe.
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
+1 cumparator ferm. Prefer sa platesc 100 de Euro pentru 2 ani garantie, in Romania. Multumesc si eu lui Liviu pentru implicare si suport.
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13 
 
Off-topic : https://vimeo.com/183661701
Doar pentru plăcerea de a privi....


Sent from my iPad using Tapatalk
Kinu M47, Expobar Brewtus IV, IMS Precision filter 12/18 g, IMS Precision shower screen coated, Espro calibrated tamper.
 
Si eu +1 ferm. Hai cu restul pana la 10 Big Grin!
Expobar Brewtus IV, Honne Home, Cafflano Kompresso, Kinu M47,  Hario V60 Drip Scale
 
@organon, poate te ajut sa scapi de GC (stiu un amic interesat, il intreb si revin cu PM).
@radudani : imi cer scuze ca e offtopic, ai postat pe undeva si nu mai gasesc exact unde, un suport de portafiltru pe care il folosesti la cantarire, mi se pare o idee f buna, poti te rog sa dai dimensiunile ( vreau sa-l fac din teflon la nava, acasa nu am materiale, scule etc.).

Update: Incluzandu-l si pe Organon suntem 5 cumparatori  fermi: Gremy, Cristia74, Ovidiu85 si eu.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)