Hello There, Guest! Login Register


Comanda grup garnituri Lelit

#91
(12-03-2016, 12:51)renatoa Wrote: Marzo 11, 2016
17:47

Bucharest - Romania Spedizione arrivata negli uffici DHL
Salut renatoa,
Am primit cele 2 e-mailuri si am raspuns acum.
 Verifica daca au sosit.
Cu bine,
Ioan
Lelit 41 TEM, Mahlkönig Vario, Tamper Concept art dinamometric
 
#92
Din pacate, odata intrat in tara, DHL-ul nu mai e nemtesc... sau devine "lucru bine facut"...

Pachetul inca apare la Bucuresti, la telefon balbaiala, nu au idee pe unde este, daca mi se va livra azi... asa ca nu mai pot astepta si trebuie sa ma duc la treburile mele, sper sa ma sune candva azi pentru livrare...

Erata: tocmai am primit SMS si am vorbit cu soferul, va fi livrat dupa ora 1 Smile
 
#93
A primit sotia pachetul, veste proasta este ca seturile nu sunt facute... este totul "varsat" intr-o punga mare, incearca sa le grupeze ea, dar ma tem ca nu va pleca nimic azi, ajung acasa abia la 5... Sad
 
#94
No worries. Partea buna este ca a ajuns.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#95
Eu nu ma grabesc absolut deloc, deci poti sa ma pui cu "low priority" Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#96
Prea mersese totul perfect....  Big Grin
Trebuia sa-si dea in petec cu ceva  Wink
Nu-i graba, nu arde nimic. Important e ca au ajuns.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#97
Am ajuns mai devreme acasa, facem pachete Big Grin
Primul lucru pozitiv care trebuie raportat cu mandrie... este ca a platit toata lumea Big Grin
Al doilea ar fi ca posta se inchide la 7, asa ca ce e prin posta va pleca azi ! Smile
Curierul in schimb nu mai ridica la ora asta Sad
 
#98
Nu-i problemă, că dacă ridică mâine, cel puțin Fan Courier livrează în ziua următoare. A se citi că dacă sunt mai multe variante, prin ei l-aș vrea trimis Big Grin

Mulțam'
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
#99
Liviu.Mihu, ioan50, lulu2111, ovidiu, pam, adiszep/hhanu: sunteti postati Smile

Restul, cei cu curier, maine
 
Multumesc.
Lelit Bianca V3 ,G-IOTA  G-Micron DF64E
 
Super. Multumim
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Salutare, 

Din pacate nu am fost pe faza la ultima comanda de grup pentru garnituri.
Daca se mai strange de o comanda sau a mai ramas vreun kit ratacit pe undeva, sunt interesat si eu.

Merci.
La Pavoni Mill (ex Nuova Simonelli Musica Lux), Kinu M47, Niche Zero
 
Cum vallyb nu a dat nici un semn, si am luat unul in plus, care din voi il vrea e al lui, dar rauliulian are prioritate.

(10-03-2016, 09:43)rauliulian Wrote:
(10-03-2016, 09:21)renatoa Wrote: ...
Pentru vallyb o sa iau un kit pe barba mea, sper sa nu raman cu el Smile
...
Nu o sa ramai cu el renatoa, daca nu-l va lua vallyb, o sa-l iau eu sigur. Nu ma bag la comanda, ci doar daca ramai cu vreun kit dupa imparteala. Dai un pm.

(14-03-2016, 22:29)paul20vd Wrote: Salutare, 

Din pacate nu am fost pe faza la ultima comanda de grup pentru garnituri.
Daca se mai strange de o comanda sau a mai ramas vreun kit ratacit pe undeva, sunt interesat si eu.

Merci.
 
Confirm in continuare, in caz ca nu da niciun raspuns vallyb, il iau eu.
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1
 
Multumesc mult. Sunt cu ochii pe cutia postala
 
Au plecat si cel prin curier, si cu asta am incheiat terapia de grup Smile

Sunt dependent si ma tratez... dar greseala asta nu o mai fac !
Ma refer la organizarea de shopping, prea multa logistica... Smile
 
Se poate face prin rotatie cand mai este necesitate Smile
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Renato, multumesc mult, la 09.30 era FAN-ul la usa, totul ok.  57 
Acum sa vedem cand o sa ma apuc sa o schimb  Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Mulțumesc Renato , acum o ora am ridicat coletul de la Poștă. O zi buna îți doresc.
Lelit Bianca V3 ,G-IOTA  G-Micron DF64E
 
Confirm si eu primirea plicului.

Multumesc.
Ax
VBM Super 2B PID RPV / K30 Vario Mahlkonig / Expobar Leva EB-61(Brewtus IV) / VST+IMS
 
Am primit si eu. Multumesc!

PS:mi-am adus aminte de ce nu folosesc serviciile Postei Romane de obicei. Adresa de livrare a fost adresa de la birou si numele meu. M-am dus la oficiul postal cu buletinul si mi-a explicat doamna ce favoare imi face ca imi da coletul. Ca cica adresa nu este cea din buletin. Pai si cati dintre noi locuiesc la birou? (in afara de cei cu firme acasa). Am intrebat si atunci, cum se poate face daca trebuie sa primesc un colet la firma. Raspuns initial (sec): Nu stiu. Apoi, dupa insistente, cica ar trebui scris CNP-ul meu pe pachet ca atunci e clara treaba. Lucru clar pentru ea, dar potential nu asa de clar pentru o alta colega Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Intr-un final a ajuns și la Arad.
Mulțumesc Renato pentru efortul depus.
 
Salut si scuze daca postez in locul gresit,
Am avut si eu problema cu garnitura Lelit MC047SIL iar pentru ca cei de la service saeco mi-au cerut 60 de lei pe o garnitura(ceea ce mi s-a parut foarte mult pentru o garnitura de silicon...), am dat comanda pe internet de 4 bucati. Daca mai are careva nevoie de garnitura, vand garniturile ramase(3 bucati) cu 30 de lei/bucata.
Daca sunteti interesati, va rog mesaj in privat.
Multumesc.
 
Ar fi fost frumos sa fi anuntat aici intentia, poate se mai facea de o comanda de grup, si transportul ar fi fost 1 eur pe bucata in loc de 3-4 cat ti-a iesit acum.
Zic asta pentru ca as fi pus si eu o piesa mica la potentiala comanda ... data viitoare...
 
Am probleme cu garnitura mc047sil, cine doreste sa punem de-o comanda ?
 
Eu m-as baga asa preventiv daca organizezi ceva Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
bun, deci suntem doi din timisoara,momentan
 
Puneti si adresa site, poate se mai inspira careva la ceva.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
http://www.lamacchinadelcaffe.com/ricambi-lelit.html
 
As lua si eu un picurator dar nu stiu ce filet are.
   
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)