Hello There, Guest! Login Register


Comandă grup termometru E61 "văru coreean"

#1
Salutare,

Datorită faptului ca pe piața autohtonă nu se mișcă nimic, mă mănâncă palma să iau un termometru pentru aparatul din dotare de la "varu din cireea" a lui Eric, cum l-a denumit userul Mahti.
Mai jos aveți link către chestie:
http://m.designcoffee.com/product/detail...oup=3#none

Dacă sunt persoane interesate ar fi ok să reducem puțin măcar transportul.

Seară bună.
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#2
cat e pretul final pana la urma ?
 // i-steel-1 , m7k-c83-r |T| cellini-evo-2 \\

                                                 
 
#3
Presupunând ca cel care a cumpărat primul nu a ascuns nimic, undeva pe la 70$ toată treaba pentru 1 buc. Evident ca pentru mai multe ar trebui să se reducă prețul de transport.
Dacă întrebi de prețul de achiziție, sper ca linkul de mai sus este destul de elocvent. Dacă se poate accesa nu cred ca este cazul să se pună întrebări gratuite și care nu-și au locul aici.
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#4
pretul final ma interesa:

pe site-ul respectiv ai un pret de aprox. 260 Ron. In coreea e 10% TVA ...e pretul de export sau intern ? avand in vedere cum arata site-ul nu sunt 100% convins ca e pretul pentru altii
Transportul cat e la 2, la 3, la 4 etc.?
Punem minimul 20% la eventuala vamuire ? La unul poate scapi, dar cred ca de la 2 in sus nu.
poate face discount si la un numar de bucati luate, nu doar la transport

am intrebat pentru ca aspectul eric-ul e mai slab decat asta si m-as baga daca putem iesi cu tot la vreo 250
 // i-steel-1 , m7k-c83-r |T| cellini-evo-2 \\

                                                 
 
#5
Sincer să fiu eu o să-l iau indiferent daca găsesc sau nu persoane interesate. Vroiam doar să ajut comunitatea și pe cei care își doresc așa ceva. Cel mai probabil vineri voi face comanda. În momentul când sunt pe cale să finalizez comandă va spun și care sunt costurile.
Nu am nici cea mai mică idee despre costuri și am luat de bună informația pe care ne-a dat-o Mahti

Și încă ceva,... Nu m-a interesează aspecte de genul tva, preț import sauextern, sau orice alte chestii gen. Dacă trebuie plătite le voi plăti. Poate se învață astfel și romanul ca are o piață pe care nu o exploatează (a se vedea cei care spun ca este foarte simplu pentru ei să facă un astfel de device)
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#6
I-am întrebat pe indivizi cât ar costa echipamentul și transportul până la București.
50$ termometrul
30$ transportul.

Livrarea se va face începând cu data de 11februarie, deoarece au nu știu ce sărbătoare națională și se mișcă greu transporturile în această perioadă.
Așa ca mai aștept până pe 9 sau 10 cu comanda. Aviz doritorilor.
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#7
Ai dat comanda?

Ma intereseaza si pe mine: 1 buc.
VBM Super 2B PID RPV / K30 Vario Mahlkonig / Expobar Leva EB-61(Brewtus IV) / VST+IMS
 
#8
Am dat comanda vineri.
Din fericire pentru tine am luat 2 buc Wink
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#9
(14-02-2016, 13:44)yogi21ro Wrote: Am dat comanda vineri.
Din fericire pentru tine am luat 2 buc Wink



06

Multumesc
VBM Super 2B PID RPV / K30 Vario Mahlkonig / Expobar Leva EB-61(Brewtus IV) / VST+IMS
 
#10
@Anne Ce te-a determinat sa iei Brewtus IV? Parca spuneai ceva de VBM.
 
#11
(14-02-2016, 19:29)bogy Wrote: @Anne Ce te-a determinat sa iei Brewtus IV? Parca spuneai ceva de VBM.
Gresit, face upgrade Tongue

Anne Wrote: 

Quote:Dupa 4 ani in care am folosit Brewtus IV simt nevoia sa fac un nou pas spre un alt espresor   
Astept sfaturi.

Pretul maxim care sunt dispusa sa investesc este de 3500 euro.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#12
Expobar, este prima mea achizitie  si nu am renunt la el(Brewtus IV  isi muta domiciliul in capitala ......si Lelit41TEM  vine  in tranzit in provincie si apoi merge "la tara"  spre Vidraru)....asa toata lumea o sa bea, o cafea  06

Inca nu mi-am schimbat semnatura, deoarece noua masinarie nu a ajuns la domiciliu......am avut noroc, am scutit 115 euro(de la 2300 euro, ultimul pret cand am platit avansul) si o intarziere de 2 saptamani ................chiar nu ma deranjeaza........mai multe amanunte cred ca le-ai citit acolo  la topicul respectiv..............
Mai pun o o diferenta de X euro  si cumpar pentru "strumfi"  un BWT  Balance (ca sa nu mai fiu ca "un pom de craciun" cand merg in vizita)    Cool
VBM Super 2B PID RPV / K30 Vario Mahlkonig / Expobar Leva EB-61(Brewtus IV) / VST+IMS
 
#13
Ne povestesti cum e Lelitza dupa Bruta?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#14
Ok. Scuze. Nu am observat.
 
#15
(14-02-2016, 23:21)baloozzy Wrote: Ne povestesti cum e Lelitza dupa Bruta?

Nu prea l-am folosit eu.....
Lelit 41TEM a fost folosit de "trupa tanara" care inca nu prea stie ce inseamna "espresso" simplu sau cu latte ...... Undecided
Eu cu Expobarul, si astept VBMul  Blush
VBM Super 2B PID RPV / K30 Vario Mahlkonig / Expobar Leva EB-61(Brewtus IV) / VST+IMS
 
#16
Pe Balance trec si eu dupa ce expira Claris-ul din prezent. Faptul ca s-au codit 3 ani pana sa-l lanseze si l-au tot amanat, e semn ca s-au facut totusi niste teste pana au obtinut ceea ce au dorit (o apa partial dedurizata, cu pH neutru). Pana acum, din discutiile cu diversi barista sau manageri, nu am auzit pe nimeni sa aiba probleme in sistem horeca, folosind Premium, tot de la BWT, inclusiv GS3-ul de la Guido. O recomandare de la Mr.Beantec, care foloseste si el in Germania tot BWT, ar fi sa inlocuim cartusul la 75% din capacitatea scrisa pe ambalaj, ca sa fim siguri. Eu oricum o sa stau cu testele de pH si duritate in buzunar  Smile   

*scuze de offtopic
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#17
Ii astept la parteneriate, reduceri pentru espessoman Tongue
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#18
Vreau si eu termometru. Comanda inteleg ca a fost data. Daca mai vrea cineva, trimiteti-mi mesaj personal.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#19
Ieri a venit. Livrat miercuri, ajuns in tara vineri. Se potrivește bine cu peisajul. Pare să funcționeze ok.
Nu-mi mai rămâne decât să văd cam pe la ce parametrii îmi place cel mai mult să extrag.

Uite și o poză cu el montat.
https://drive.google.com/file/d/1GIiPnmg...cslist_api
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#20
se confirma ca arata mai bine decat eric Smile
 // i-steel-1 , m7k-c83-r |T| cellini-evo-2 \\

                                                 
 
#21
Salutare!
Ar mai fi cineva interesat de o comanda noua?
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
#22
Costul termometrului este de 45 USD, transportul este 25 USD, pana acum avem 3 bucati in comanda. Mai e loc in colet de inca unul.
Termen de livrare mi-a dat cca. 5 saptamani.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
#23
Comandat
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
#24
Pretul per bucata a iesit la 225 RON
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
#25
Termometrele noastre sunt in drum spre Romania cu zborul LH713
Zborul poate fi urmarit online aici:
https://www.flightradar24.com/DLH713/930b2c4
La 18:27 vor ajunge la Frankfurt
Sa iti urmaresti termometrul nu doar cu parcel tracking number la curier ci si cu flightradar, asta inseamna sa fii espressoman!
[Image: 537bb4cc4cfdcdb94ddac9c758d6fe10.jpg]

Acum intra din Mongolia in Rusia. Are o viteza de 877 km/h si zboara la o altitudine de 11000m
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#26
Buna asta!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#27
Daca dai si numerele de tel de la stewardese chiar esti pe barosaneala Tongue .
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#28
Eu sunt impresionat de cum au decurs lucrurile la comanda, totul a fost in grafic (poate doar rata de schimb la ING nu Smile ). Pachetul a fost trimis in termenul dat de 5 zile, a ajuns in Romania in 8 zile, livrata acasa, fara vama.
Coletul a fost ambalat bine, in pachet fiecare termometru avea un inbus si mica cheie pentru montatul termometrului.
Termometrul e mic si pare in ton cu manerele negre de la robineti.

[Image: a60b814d96ee03ca4267f4769d5e239b.jpg]
[Image: ab9dd3b1aaa689234027d68f006f88b2.jpg]
[Image: f4e2a479813be494c80eaea71a65a4ad.jpg]
[Image: c58a43425e04bef35054642f788b1ac2.jpg]
[Image: 3e7a71cbbdfdf19c37abbd9b734e6d58.jpg]
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
#29
Il asteapt cu nerabdare Smile
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#30
Eu m-am hotarat cam tarziu asa ca vreau sa dau o noua comanda. 

Mai e cineva interesat?
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)