Hello There, Guest! Login Register


Coffee Lovers Event si Campionatul National de Barista 2012

#1
In 02-05 mai 2012, Asociatia de Cafea de Specialitate din Romania, impreuna cu Kiruna Publicis (agentia de evenimente a SCAE Romania) organizeaza in cadrul RomEXPO primul Salon International de Cafea din Romania.
Evenimentul isi propune sa aduca impreuna producatorii si importatorii de cafea si produse conexe, nationali si internationali. In cadrul evenimentului se vor organiza training-uri, workshop-uri si conferinte legate de acest segment de piata.
Scae Romania va organiza si Campionatul National de Barista, pentru a alege finalistii, care vor reprezenta Romania la campionatele mondiale 2012.

Deocamdata nu am alte detalii. Ele vor fi postate aici pe masura ce le voi afla.
 
Reply
#2
Radu, am modificat eu titlul cu numele actualizat al evenimentului.

Asa cum intrebam si pe blog, dragi espressomani, cine vine? Eu voi fi acolo de la 11!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Eu vin sigur. Mai greu sa spun o ora exacta dar incerc sa ajung pe la 11.
 
Reply
#4
(01-05-2012, 12:08)Lyvyoo Wrote: Radu, am modificat eu titlul cu numele actualizat al evenimentului.

Asa cum intrebam si pe blog, dragi espressomani, cine vine? Eu voi fi acolo de la 11!

Salut Liviu , pe 02 si 03 mai voi veni si eu . Maine voi fi acolo pe la 11.
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#5
@RaduCarutasu
Vezi ca la pompe rotative nu ma pricep Smile)) Poate vine sirpet2001 Smile El era mai informat si pregatit de upgrade!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
Azi la 10.3o-11 sunt si eu acolo, ne auzim pe tel
Vario + Gaggia Classic "tunat" la 9 bar, PID si teava Rancilio + VST 18g
 
Reply
#7
Asadar, din ce spuneau, ar mai trebui sa ajunga si Papajacques, Logatul (Ernest Valentin) si honciucmihai.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
Dupa ce am pierdut in prima zi cateva ceasuri, urmarind cum se despacheteaza produsele, am sa merg si maine, poate o fi ceva activitate pe specific. Singurul lucru cu adevarat util a fost intalnirea si discutiile cu cativa colegi "sectanti". A,si pentru cine este interesat,vreo 2 firme cu solutii de filtrare a apei.
Daca se mai inscrie cineva pentru maine,ne vedem acolo.Eu ajung in jur de 11.
Vario + Gaggia Classic "tunat" la 9 bar, PID si teava Rancilio + VST 18g
 
Reply
#9
Ce impresii in a doua zi?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
Activitate slaba. A fost concursul, dar nu m-am putut apropia sa mai fur meserie, din cauza celor din juriu, cameramani, fotografi,etc.
Am mai gustat o cafea pe ici pe colo,am discutat cu Marian Alexe si Daniel Stanciu de la Expobar,Mahlkonig si cu Radu Ionescu de la Leonard,un om foarte documentat care stie multe despre cafea si aparate.De asemenea si cu Logatu ,care era si el acolo.In rest,niciun "sectant".
Poate cand vor mai fi asemenea evenimente se va mediatiza mai mult pentru ca acum au fost doar expozantii,de parca ar fi vrut sa-si vanda produsele unii altora.
Vario + Gaggia Classic "tunat" la 9 bar, PID si teava Rancilio + VST 18g
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)