Hello There, Guest! Login Register


Coffee Lovers 2015 si intalnirea espressomanilor

#31
Confirm si eu participarea la eveniment.

Salut, de asemenea, propunerea lui Stefan de a ne face ecusoane
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#32
Sa va hotarati daca prajiti ceva si sambata, pentru a putea vorbi cu Alex de la Ecuator sa ne sponsorizeze cu verde.

Ca si animalut de joaca, tare mi-as dori sa vad un HX cu termometru Eric...   4
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#33
Cum sa nu prajiti? Eu vin cu motorul si iau in rucsac cateva prelungitoare. Vad daca pot face rost si de cateva ecusoane. Ajung sambata pana in ora 12:00.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#34
Eu ziceam ca ajung doar duminica, dar se pare ca reusesc si sambata...  69 
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#35
Anunt cu parere de rau ca in weekend nu sunt in tara -> nu pot ajunge la eveniment.
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#36
Aduce cineva espressor si o rasnita? Daca avem cafea verde si utilaj d eprajire, ar fi pacat sa nu aratam vizitatorilr cum se face un espresso. De pahare To go facem rost de la standurile din zona. Pote primim cafea si pahare de la Hot Spot, ei sunt foarte receptivi.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#37
Eu pot sa-l pun in potbagaj si daca e cazul se poate folosi. 
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#38
Veste buna de la standul La Marzocco. In fiecare zi se va prepara espresso pe un model al lor de catre un reprezentant al unei prajitorii, diferite zi de zi. Intr-o zi Origo, in alta Guido si duminica...surpriza!!! Yume!!! Avem parte practic de lansarea mult asteptata a baietilor de la Yume Cluj, o prajitorie cel putin la fel de tare ca orice prajitorie de top din tara asta, cu foarte multe atuuri si premise pentru performanta. Ii vom vedea si pe forum destul de prezenti, de saptamana viitoare. Eu ma bucur ca ma voi sincroniza cu ei, duminica.


@stefandinescu, avem cafea verde de la Ecuator, probabil si prajita (discut azi cu Alex, caci el s-a oferit). Daca ne mai dau si alte prajitorii, acceptam cu placere Smile   
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#39
Dacă nu avem ceva mai performant pot sa aduc eu mazzer sj. Și pot aduce și niște prelungitoare, sa nu se îngreuneze rucsacul
Dacă aduce Baloozzy Oscar-ul deja avem un setup ok...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#40
Supeeeeeer!
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#41
Care este programul sâmbătă? Eu vineri sunt de serviciu Sad
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#42
Sambata finala Coffee in Good Spirits, duminica semifinala si finala cuptasting si finala roasting
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#43
Uite aici mai exact, ca si eu am tot cautat programul:
http://www.espressoman.ro/forum/Thread-Coffee-Lovers-2015-si-intalnirea-espressomanilor?pid=25271#pid25271
Noroc cu Liviu!  Big Grin
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#44
Ma refeream la programul nostru Smile
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#45
Ma intreaba Alex de la Ecuator ce cafea dorim sa ne ofere. Asa ca va transmit intrebarea, ce cafea vreti sa prajiti, cei care veti aduce utilajul cu voi? 

Alex spuneam ca nu ar strica sa prajeasca cineva inca de joi, astfel incat sa se poata si degusta cat de cat in weekend, la standul nostru. 

Ca si espressoare ni se pot dona un Lelit PL42EM, un Classic nou si unul vechi.

Revin cu harta standurilor 
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#46
Sa imi spuneti daca sa iau cu mine tamper, portafiltre, site, V60, cantar, Aeropress....
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#47
Se prefigureaza cel mai complet stand, de la prajire pana la ToGo...  69
La anul e musai sa avem si arbusti de cafea, sa o culegem in direct!  Tongue
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#48
Am eu plantute de cafea in ghiveci. Au 1 an si 6 luni si 12cm inaltime. Nu vor face niciodata fructe dar ideea conteaza Smile Eu zic sa ramanem la standul 68 ca la 69 am inteles ca te rastorni si imprastiem cafeaua pe jos Smile
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#49
Harta:

https://drive.google.com/file/d/0B8pXhrm...sp=sharing
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#50
Daca nu se ocupa standul 19, e al nostru. Altfel, standul de roasting e rezervat pentru noi.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#51
Veste noua, Mihai Sarkis va fi si el prezent in weekend, la standul Delicatese Florescu.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#52
vin si eu simbata.

daca nu pot lasa piticii acasa o sa vin si si cu ei . Ii formez pentru viitor :-)
Expobar Brewtus IV, Fiorenzato F64e, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex Mazzer Super Jolly,ex.La Cimbali Cadet
 
Reply
#53
Sa strigam prezenta pt. sambata 25.04? Smile Eu ajung pe la 11:00. 
Nuova Simonelli Oscar; La Pavoni Europiccola (EN); Mazzer Super Jolly; M38
Behmor 2020SR
 
Reply
#54
Eu nu știu sigur dacă ajung și sâmbătă, dar încerc.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#55
Vii si duminica nickso?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#56
Duminica vin aproape sigur.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#57
Avem stand!  

Scrie deasupra ESPRESSOMEN Smile

Sa puneti si voi o coala A4 cu litera A  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#58
Buna asta Smile
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#59
Exista standuri cu vanzare de echipament ?
Ma poate ajuta cineva sa imi spuna la telefon daca vinde cineva rasnite manuale, sa imi dea niste date de contact ?
 
Reply
#60
Salut,

Aveti idee intre ce ore e deschis evenimentul ?


Merci
Expobar Brewtus IV, Fiorenzato F64e, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex Mazzer Super Jolly,ex.La Cimbali Cadet
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)