• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Caut in Cluj service sau coleg pentru montare PID pe Gaggia Classic

Știe cineva la cine as putea apela în Cluj-Napoca pentru un Gaggia Classic cu PID instalat? Aparatul in sine nu are probleme, PID-ul însă nu mai funcționează corespunzător și nu știu ce sa fac. Va rog frumos dacă știți pe cineva, chiar dacă trebuie sa merg în alt oraș cu el, sa îmi spuneți. Cafelele sunt arse (PID-ul nu mentine/stabilizează temperatura setata). Mulțumesc!

Reply
Din pacate nu stiu cine te poate ajuta in Cluj. Suntem cam pe cont propriu cu intretinerea echipamentelor in Cluj.
Avem sectiunea Service pe forum http://www.espressoman.ro/forum/Forum-In...pressomani. Intreaba-l pe @nickso daca te poate ajuta.
O sugestie - era bine sa pui un titlu mai detaliat la topic, gen "caut service pentru PID Gaggia Classic".
Gaggia Classic RI8161 cu controller meCoffee, Kinu M47, tamper 58,5mm
Bezzera BZ09, controller ito

Reply
Am modificat eu titlul
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Mulțumesc Lyvyoo!

Reply
(02-11-2016, 13:12)Elthalion Wrote: Știe cineva la cine as putea apela în Cluj-Napoca pentru un Gaggia Classic cu PID instalat? Aparatul in sine nu are probleme, PID-ul însă nu mai funcționează corespunzător și nu știu ce sa fac. Va rog frumos dacă știți pe cineva, chiar dacă trebuie sa merg în alt oraș cu el, sa îmi spuneți. Cafelele sunt arse (PID-ul nu mentine/stabilizează temperatura setata). Mulțumesc!

Salut Elthalion, sut curios daca ai reusit sa gasesti un service, sunt si eu interesat sa adaug PID la espressorul meu, ul Lelit PL41E. 
Mersi frumos!

Reply
(19-11-2016, 20:52)mariusd Wrote:
(02-11-2016, 13:12)Elthalion Wrote: Știe cineva la cine as putea apela în Cluj-Napoca pentru un Gaggia Classic cu PID instalat? Aparatul in sine nu are probleme, PID-ul însă nu mai funcționează corespunzător și nu știu ce sa fac. Va rog frumos dacă știți pe cineva, chiar dacă trebuie sa merg în alt oraș cu el, sa îmi spuneți. Cafelele sunt arse (PID-ul nu mentine/stabilizează temperatura setata). Mulțumesc!

Salut Elthalion, sut curios daca ai reusit sa gasesti un service, sunt si eu interesat sa adaug PID la espressorul meu, ul Lelit PL41E. 
Mersi frumos!

Salut, imi cer scuze pentru raspunsul intarziat. Pana la urma eu l-am trimis in Bucuresti si colegul Nickso m-a salvat. Recomand cu caldura serviciile lui. Inca nu stiu pe nimeni in Cluj care sa faca service de Gaggia Classic, cel putin nu pe partea de PID ( eu acolo aveam nevoie de ajutor ). Succes!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)