• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Cafea macinata intr-o rasnita noua?

Am facut comanda prin intermediul reducerilor din site-ul espressoman.ro 
Pachetul Barista Home
Beginners – espressor PL41E + rasnita PL43MMI – 5% discount + tamper inox Lelit cadou – 2150 lei
Astazi au ajuns coletele.
Ma intreb daca rasnita e noua; magazinul m-a asigurat ca ei nu desfac produsele.
http://photo.shop.ro/01.jpg
http://photo.shop.ro/02.jpg

Reply
(18-01-2017, 15:32)Catalin76 Wrote: Am facut comanda prin intermediul site-ului espressoman.ro 
Pachetul Barista Home
Beginners – espressor PL41E + rasnita PL43MMI – 5% discount + tamper inox Lelit cadou – 2150 lei
Astazi au ajuns coletele.
Ma intreb daca rasnita e noua; magazinul m-a asigurat ca ei nu desfac produsele.
http://photo.shop.ro/01.jpg
http://photo.shop.ro/02.jpg
Da, sigur ca e noua, ce vezi tu , sunt urme de "incercare" din fabrica.
Din cate am inteles, este ultimul test din fabrica, inainte de impachetare.
Lelit PL81T || PL72 William||

Reply
Multumesc pentru raspunsul prompt!
Asa mi-au zis si de la magazin.. ma rog, nu ma deranjeaza sa o curat eu.. totusi.. cam neglijenti Smile

Reply
Cam toate rasnitele, indiferent de marca si cost, vin testate din fabrica, majoritatea avand in manual precizarea aceasta. In functie de cata cafea au folosit, se intampla ca la transport, acea retentie ramasa in interior sa se imprastie prin cutie. Cum rasnita nu sta ermetic inchisa, situatia se poate repeta si in cazul altor useri, cu alte modele de rasnite. Trage cu aspiratorul acele resturi.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Pai eu daca iti trimit o rasnita in halul asta de murdara, ce zici despre mine....
Oricum cred ca te-ai speriat putin...Sa cureti inainte si sita dus de la espressor [Image: smile.gif]
Quick Mill Silvano, Quamar Q13E(ambele de vanzare)

Reply
Clar ca o curat cum trebuie. Pana una alta, sper sa-si faca treaba pentru care am cumparat-o si asta sa fie sg. pb.

(18-01-2017, 15:50)Mariano Wrote: Pai eu daca iti trimit o rasnita in halul asta de murdara, ce zici despre mine....

Cred in calitatea produsului si sper ca va contrazice prima impresie  [Image: confused.gif]

(18-01-2017, 15:50)Mariano Wrote: oricum cred ca te-ai speriat putin...Sa cureti inainte si sita dus de la espressor [Image: smile.gif]

M-a dezamagit un pic.. mult spus speriat
Sita dus ce are? trebuie sa o dau jos sau simulez 1-2 espresso fara.. cafea?

Reply
Lasa ca sunt scule bune, si eu am avut Lelit, la pretul oferit este un espressor super bun, dar sa-i montezi un PID.
Quick Mill Silvano, Quamar Q13E(ambele de vanzare)

Reply
Nu stiu ce sa zic,am avut Lelit,acelasi model de rasnita si nu a venit cu ume de folosire sau testare.Acum am un Quamar si asta a venit nou,netestat sau folosit in vreun fel...

Reply
(18-01-2017, 16:05)dantt Wrote: Nu stiu ce sa zic,am avut Lelit,acelasi model de rasnita si nu a venit cu ume de folosire sau testare.Acum am un Quamar si asta a venit nou,netestat sau folosit in vreun fel...

Lasa ca de diferenta de 300 USD  il curat eu Smile
glumesc..

Reply
Daca rasnita e functionala,nu o sa ai probleme.E o rasnita buna d.p.m.d.v.

Reply
Ca sa lasam celor ce ne vor citi informatii sistematizate, pentru probleme separate, discutam pe topicuri separate [Image: smile.gif]  Cum ar fi espressorul X, presiunea etc.

Am mutat discutiile despre presiune aici 
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Am primit si eu astazi acelasi pachet: espressor PL41E + rasnita PL43MMI – 5% discount + tamper inox Lelit cadou – doar ca la pretul de 2050 lei [Image: biggrin.gif] 
Rasnita avea cafea macinata in ea, si normal ca m-am panicat putin. img aici
Ok, inteleg acum ca a fost proba din fabrica, dar nu se putea curata putin totusi? Ma gandesc ca trebuie sa fie un motiv serios totusi den-au facut asta..
Ar trebui si importatorul sa avertizeze ca putem primi si cafea la pachet [Image: biggrin.gif] 

Pana una alta, de-abia astept sa le pun in functiune [Image: dancer1.png]

Reply
Stai linistita, asa se intimpla si la cele mai mari case, a devenit un fel de procedura standard.

Bun venit si sa te bucuri din plin de achizitii!
Quamar T48 AUT | Rancilio Silvia V3 Pro | Rancilio Rocky Doserless | Reg Barber Tall C-Flat stainless steel | VST, IMS baskets & screen shower | BODUM® Chambord 12 cup | BODUM® Kenya 3 cup |

Reply
Poti considera ca a fost lasata acolo pentru o minima asezonare.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|[size=small]MYY47 Aerolite|[/size]Aillio R1 Bullet|.

Reply
(11-05-2017, 10:29)julia_m Wrote: Ar trebui si importatorul sa avertizeze ca putem primi si cafea la pachet [Image: biggrin.gif]

Eu am găsit în pachet şi bileţelul de avertisment.

Attached Files Thumbnail(s)

Lelit 41TEM+43MMI+XMC013+PL100, IMS CI200, Ascaso filter, Motta 35cl+thermo.
Hario Skerton, Clever Dripper, AeroPress, French press, V60, Moka pot, cezve.

Reply
Smile

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Reply
Ha ha. Din nou gafe made lelit.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)