Hello There, Guest! Login Register


Cafea de la Sarkis in Craiova

#1
Ar fi interesat cineva din Craiova sa achizitionam impreuna cafea de la Sarkis?
Eu cumpar constant de la Mihai, insa cum trebuie comandat minim 1 Kg si cum nu o consum decat in circa 2-3 aptamani de la prajire, ajung sa am cafea si de circa 3 saptamani. Cu o achizitie in grup s-ar putea achizitiona mult mai des.
Expobar Brewtus IV | Honne
 
#2
Salut sunt interesat sa achizitionez cafea Sarkis. Astept un semn de la tine.
 
#3
Vedeti ca aveti amandoi PM sa ne cuplam pentru ceva ecuatorial Smile

3 saptamani nu e buba, am discutat acum cateva zile cu un barista care a zambit la mitul cu 2 saptamani, cica de abia de la a treia saptamana incep sa isi dea drumul la arome Wink
Pe mine m-a servit cu cafea prajita pe 18 sept si de atunci o visez.
Am prajit zilele astea 2x100 grame care o sa o las intentionat la "maturat", sa o deschid peste 3 saptamani.

Ender, poti sa treci si tu pe verde, si iti prajim eu sau ovi Wink
 
#4
Scuze de interventie, dar Hedone nu mai misca nimic, e ceva cu ei? Sau sunt si ei pe lista voastra, dar pentru diversificare luati si din alte parti?
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
#5
De ce am lua de la Hedone ? Din mandrie... olteneasca ? Smile
Oferta lor nu ne incurajeaza de loc... de atitudine nu mai vorbesc.

Liviu a postat ceva ca nu i-ar fi prea bine lui Hedone, dar de curand am vorbit cu un distribuitor/agent/sofer pe masina colantata cu insemnele Hedone, care tocmai aprovizionase un mic hotel de langa biroul meu, si care mi-a zis ca totul e bine merci, chiar daca unul din asociati s-a separat, nimeni nu e de neinlocuit Smile
 
#6
Am intrebat de curiozitate, n-am prea mai auzit de ei, aici pe forum, de-o vreme. Ma gandeam ca au alt target, nu  forumul si "micii consumatori''. Mi-a placut marfa lor, dar nefiind ''vii'' pe aici, ezit sa comand, mai ales ca sunt surse din plin.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
#7
Hedone s-au concentrat mult pe volume mari, gen birouri, cafenele, vending, cumparand cu zecile automate Gaggia  pentru horeca. Deja cred ca au trecut la productie industriala. Au multa treaba in zona asta, le merge bine, si am inteles ca nu e timp pentru interventii si dialog cu noi. Cica asa ar fi transmis managerul general, daca Agop (asociatul plecat) m-a informat corect. Insa tot el, Agop, a promis ca isi va concentra toate fondurile pentru o microprajitorie noua in Craiova, dorind cafele de specialitate, de calitate, microloturi etc. Cand se va intampla, ramane de vazut.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#8
Asociatul plecat s-a autointitulat Agop, fara a avea nici o legatura cu familia ilustra care a marcat ceeace insemna cafenea in Craiova pre-millenium. Nimeni din familie nu se mai ocupa acum de cafea.

Daca vom continua sa il numim asa, va rog sa imi ziceti si mie de acum inainte Bill Gates...
 
#9
Nu stiam istoria numelui, am vazut un articol in ziar si am crezut ca asa e porecla Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#10
http://www.micapi.ro/articole/economie/c...-agop.html
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)