• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Cafea Carraro de unde?

De unde as putea comanda cafea Carraro? Ma gindesc la Romania nu din strainatate.

Reply
(24-08-2013, 20:57)csaba722 Wrote: De unde as putea comanda cafea Carraro? Ma gindesc la Romania nu din strainatate.

Cafea boabe Carraro Marrone

Model:MarroneTelefonTonguerogram lucru: luni - vineri 9-17; 0724 880 908

Detalii produs
Aroma puternica, corp si creama echilibrate...

Un amestec de 30% Arabica si 70% Robusta oferita de o companie cu peste 80 de ani de experienta.Un amestec de 3 tipuri de cafea Arabica si 3 tipuri de cafea Robusta

Totusi : 70% robusta !!!
LaMarzocco GS/3-AV
K30 Vario
Kinu M68
Hottop P

Reply
Dar ce e cu cafeaua asta? Vreo noua marca de proaspat prajita? Sau o ambalata banala?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Avand in vedere compozitia chiar nu ma intereseaza daca este proaspat prajita sau o ambalata banala !
Se vorbeste si de aroma puternica !
De unde atata aroma si inca puternica , daca are doar 30% arabica ?
Daca este asa , inseamna ca boabele sunt aromatizate artificial cu cine stie ce substante !
LaMarzocco GS/3-AV
K30 Vario
Kinu M68
Hottop P

Reply
Sunt prajitori care fac si amestecuri de robusta, cum e cel de la care ai luat sample-ul de boabe verzi (ma rog, el e distribuitorul prajitorului). Dar cel mai probabil e inca o cafea banala in peisaj. Poate ne spune csaba722 care-i faza.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(25-08-2013, 10:16)RaduCarutasu Wrote: Avand in vedere compozitia chiar nu ma intereseaza daca este proaspat prajita sau o ambalata banala !
Se vorbeste si de aroma puternica !
De unde atata aroma si inca puternica , daca are doar 30% arabica ?
Daca este asa , inseamna ca boabele sunt aromatizate artificial cu cine stie ce substante !
Mare lucru nu stiu despre cafeaua lor,doar atit ca au un sortiment bogat de cafele,unele 100% arabica si au o calitate exceptionala.Ei sint italieni,as vrea sa gust cafeaua lor dar cel mai aproape am gasit in Austria.
http://www.caffecarraro.it/uk/products_bar_beans.html

Reply
Am inteles acum.
Eu zic sa-ti potolesti impulsul de moment si sa nu cheltui bani pe curieri externi pentru o cafea ambalata banala.

Nu stiu daca ai citit sinteza aceasta despre cafea, dar cauta prajitorii nu marci. Vei gasi zeci de sortimente proaspat prajite, cu 10 clase peste orice nume cu sonoritate italiana. Iar daca intr-adevar locuiesti in Dunaharaszti, ai si in Ungaria prajitorii de cafea, unul dintre meseriasi furnizandu-i cafea la Nice lui Cristi Coman, reprezentantul Romaniei (sper sa nu ma insel)

Reply
(25-08-2013, 12:49)Lyvyoo Wrote: Am inteles acum.
Eu zic sa-ti potolesti impulsul de moment si sa nu cheltui bani pe curieri externi pentru o cafea ambalata banala.

Nu stiu daca ai citit sinteza aceasta despre cafea, dar cauta prajitorii nu marci. Vei gasi zeci de sortimente proaspat prajite, cu 10 clase peste orice nume cu sonoritate italiana. Iar daca intr-adevar locuiesti in Dunaharaszti, ai si in Ungaria prajitorii de cafea, unul dintre meseriasi furnizandu-i cafea la Nice lui Cristi Coman, reprezentantul Romaniei (sper sa nu ma insel)

Foarte bun articolul, ai perfecta dreptate!Stiu si eu despre prajitori in apropierea mea (Budapesta) dar inca nu am comandat de la ei, eu fiind esspressoman inca incepator:-)

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)