Hello There, Guest! Login Register


Cadoul perfect

#1
Buna ziua,


Am ajuns pe site-ul vostru cautand un cadou. Sunteti foarte tari. Recunosc ca nu ma pasioneaza cafea, nu sunt bautoare. Vreau sa cumpar un cadou unei prietene, ea adora cafeaua si e si cunoscatoare, acum din ce informatii am eu, ea bea mai mult cafe latte si nu stiu exact ce sa ii cumpar. As vrea ceva de calitate, ca si buget intre 500 - 1000 ron.
 
Reply
#2
Sarut mana!
Sper ca putem sa vorbim la persoana a 2-a singular. Bine ai venit. Trebuie sa mai aflam detalii Smile Prietena momentan cum isi pregateste cafeaua? Adica as vrea sa stim ce aparate are deja, poate ii vine cuiva o idee - ceva ce sa adauge valoare echipamentului existent.
De apreciat prietenia voastra, nu multa lume face atatea eforturi sa ofere un cadou potrivit.
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#3
Problema este f. complicata...depinde de multi factori.
Se descurca prietena sa umble cu un espressor semiautomat ?
Daca nu, atunci i-ar trebui un automat, dar nu mai e aceeasi calitate.
Nu uita de rasnita !
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#4
Mai bine ii iei alt sistem de preparare, mai simplu si mai frumos - Aeropress, frenchpress, vacuum etc. + o rasnita si o punga de cafea proaspat prajita. Risti sa nu-i placa metoda de a face un espressor la semiautomat + rasnita. Daca vrei automate, nu prea vei gasi sfaturi pe aici caci sunt niste tipuri de espressoare inferioare si userii le-au cam evitat.
Un topic asemanator ai si aici - http://www.espressoman.ro/forum/Thread-s...28#pid2728
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)