Hello There, Guest! Login Register


Buna ,

#1
Cred ca se infiripeaza un nou hobby , folosesc o 'plosnita' espressor (nici nu stiu daca se poate numi espressor) cu pastile EP de la Lavazza ce cativa ani .Trecand de la ibric la asa ceva am fost foarte incantat de trecere cat si noul gust a devenit interesant .Totusi pastilele ale contin cat de cat ceva ...
   Plecand de la ideea ca e toxic sa bei ceva ce trece prin plastic la temperaturi mari am dat de voi in ideea de a cauta ceva metalic prin care sa curga cafea.  
    Tot invatand (teoretic deocamdata) cum se face un espresso (lucru care mi se parea foarte complex la inceput fapt ce ma trimitea catre un automat la care sa apas pe buton si sa curga ... cel mai bun espresso ,lucru de care m-am convins ca este imposibil) am trecut de la ideea de a achizitiona LELIT MARA PL62T si  mahlkoenig vario si multumita site ului vostru am scapat de a arunca niste bani pe geam prin achizitionarea automatului si sper sa ma aleg cu o cafea buna.Imaginati-va prin cate am trecut pana am ajuns la LELIT , cred ca asta e cosmarul oricarui incepator te simti ca in desert cautand apa.

    Ma bucura si va felicit pentru crearea si mentinerea acestui site si faptul ca parerile sunt obiective , am invatat multe de la voi si va sunt recunoscator.Apreciez forum-urile romanesti si in limba romana , sunt exasperat de english
   Tineti-o tot asa !
    Multa sanatate si o cafea deosebita marca espressoman 57 57 57 57 57 57 57 !
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#2
Asta nu e hobby, e viciu... Smile
 
Reply
#3
Bun venit Bcc,

Extrem de activ pe forum pentru cineva la inceput Smile Bravo! Asteptam si opiniile despre extractiile cu noile echipamente, problemele de preparare intampinate si nu uita sa iti iei un cantar cu zecimala si o cafea de calitate proaspat prajita.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
(18-10-2015, 23:15)Lyvyoo Wrote: Bun venit Bcc,

Extrem de activ pe forum pentru cineva la inceput Smile Bravo! Asteptam si opiniile despre extractiile cu noile echipamente, problemele de preparare intampinate si nu uita sa iti iei un cantar cu zecimala si o cafea de calitate proaspat prajita.

Multumesc mult , da de cantar am uitat , azi imi comand .Mi-a venit confirmarea de la Lelit si am si platit avansul , multumesc mult espressoman , din discountul de 25 % imi iese rasnita aproape gratis, sunt bun de cinste.

Abia astept sa vad cum curge ( am emotii ) nevasta-mea zice ca am luat-o cu capul de cateva zile numai despre cafea citesc !

O zi frumoasa in continuare.


(si inca ceva , eu tot bifez la subscribe and receive mail notification dar nu primesc pe mail , poate se poate face aceasta optiune la profil sa nu trebuiasca la fiecare reply sa nu uit sa bifez)
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#5
Curios, poate iti intra in Spam? Nu stiu daca din control panel-ul meu pot face ceva.. ma uit. Iti dau un mesaj privat de proba, si daca il primesti, raspunde-mi acolo. Sa vedem daca e doar ceva legat de abonarea la topicuri sa e o problema generala.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)