• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Brewtiful

http://www.startupcafe.ro/stiri-afaceri-...anciza.htm

"Investitia intr-o astfel de franciza ajunge la circa 40.000 euro, osciland in functie de specificul retailului in care este amplasata.
Suma include, pe langa cele mentionate, si training de specialitate, respectiv un supervizor full time."

Faina afacere... sa tin pe unul langa mine pe banii mei, ca sa dea raport undeva ca fac bine ce fac...

Reply
Am vazut eu ieri un ditamai LaMarzocco cu 2 grupuri intr-un butic din mall-ul Promenada si m-am mirat ce cauta acolo.
Acum am vazut ca e un Brewtiful din asta in magazinul Sole.
O sa-i dau mai multa atentie cand oi mai trece pe acolo.
Gaggia Classic 2015 + Sesto PID, OE Pharos, SAB E 96, Fiorenzato F5, filtre La Marzocco 14g şi 17g si IMS 7g, frother Aeroccino 3, cantare Joe Frex si Brewista, tamper Lelit 58mm, baza tampare Motta şi alte acareturi.

Reply
Si ti s-a parut ca se omorau " ...sa creasca numarul de clienti in orice tip de magazin, dar si rata de fidelizare a acestora" ? Confused Huh

Reply
Pai nu cred ca-si dau seama prea multi din clientii magazinului de ce e acolo. Eu zic ca aproape aceeasi rata de fidelizare puteau s-o atinga si cu un automat de 2000 de lei. Si nu le ocupa jumatate din spatiul inchiriat. 
Dar vorbesc si eu asa, ca nu stiu care e abordarea lor. Cand o sa mai trec pe acolo, o sa intreb.
Gaggia Classic 2015 + Sesto PID, OE Pharos, SAB E 96, Fiorenzato F5, filtre La Marzocco 14g şi 17g si IMS 7g, frother Aeroccino 3, cantare Joe Frex si Brewista, tamper Lelit 58mm, baza tampare Motta şi alte acareturi.

Reply
Acum vreo luna am trecut pe la Promenada, dar nu m-au impresionat suficient ca sa cer o cafea...
Si cum sa zici brewtiful la o cafenea fara brew...???  [Image: biggrin.gif]
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Am baut azi un shot la Promenada. Cica o Columbia prajita la inceputul lunii.Conceptul e de tip magazin in magazin. Nu cred ca au legatura cu magazinul Sole, in sensul ca bauturile sunt de vanzare si nu oferite clientilor acestuia. Cafeaua e acceptabila, nu cea mai buna, dar nici de aruncat. Daca am retinut corect, aduc cafea de la Baia Mare.

Reply
Brewtiful este detinuta de aceleasi persoane care detin si Quickmobile sau Sole, de aceea se gaseste in magazinele lor.
Cafeaua folosita este prajita de Pressco Baia Mare, cafeaua este buna, am cumparat de la ei destul de multe sortimente si toate au fost bune.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)