Hello There, Guest! Login Register


Black Friday

#1
Star 
Pentru ca mai e putin am deschis acest thread sa centralizam aici eventualele oferte de la importatorii sau producatorii (CHE!) de echipamente si prajitoriile de cafea.
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#2
Che in niciun caz Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Sa fie iubiti, nu sunt singurii perfectionisti, experti in ratat sezonul cand se cheltuie bani Wink
Poate targetul lor o fi Australia, mai stii, ca au iarna peste 6 luni Big Grin
 
Reply
#4
E cam ciudat sa iesi de BF cu reduceri cand nu ai vandut nimic pana atunci...
Ideea este sa scape de stocuri, nu de productie.  Big Grin
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#5
Uneori este prea multa rautate pe acest forum si cred ca asta nu e bine. Lasati oamenii sa-si vada de proiectul lor. Su eu sunt foarte curios sa vad ce scot dar inteleg ca lucrurile nu sunt asa simple cand vrei sa scoti cel mai bun produs de acest fel din lume. Din exterior lucrurile par simple. Hai sa ne bucuram ca primim discount-uri de la importatori si de la prajitori si poate si de la CHE in viitorul apropiat.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#6
E un forum liber în care fiecare aberează cum crede. Dacă bate câmpii încerci să-l scoți de pe arătură.
Răutate nu îi deloc pe acest forum, doar amareala și la unii și acreala (a cafelei!)
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#7
Sunt nou pe forum si intreb pe cei cu vechime. Sa inteleg ca pe segmentul asta de piata nu exista black friday?
x2 Lelit PL41TEM // Giulietta X // Kinu M47 // Eureka Mignon // Lelit PL043MMI // Gene Cafe CBR-101
 
Reply
#8
Ba da, in fiecare an s-a intamplat. Urmareste Espressoman-ul. Dar nu vorbim de reduceri masive pt ca oricum sunt tot timpul anului prin clasicul tablou de reduceri, iar masinariile sunt modele de tradiție, durabile, care nu expira in cativa ani ca un laptop sau telefon, iar adaosurile pe aparatele de calitate nu sunt atat de mari incat importatorii sa aibe de unde tăia consistent. Din cate stiu, tari ca Germania si nu numai nici nu organizează Black Friday pe aparatura calitativă de espresso.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Tocmai i-ai daramat credinta in Mos Craciun Smile
 
Reply
#10
Este bf în fiecare an. Doar ca preturile din piață de bf sunt apropiate de preturile forumului pentru tot timpul anului.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#11
Primite pe mail:
http://www.perfectespresso.ro/ro/newslet...y-2015--18
http://www.kfea.ro/black-friday-2015/?ut...Newsletter&utm_campaign=958e425940-Black_Friday_announce11_16_2015&utm_medium=email&utm_term=0_c9e1746706-958e425940-289888793&mc_cid=958e425940&mc_eid=b32ccdb852
Gaggia Dose + Lelit PL043MMI + mărunţişuri :)
 
Reply
#12
isi mai aduce cineva aminte din anii trecuti care au fost reducerile la Lelit? vreau sa stiu daca merita sa astept BF sa iau un pl41tem sau sa cumpar sh de pe bursa.
VBM Domobar Super Electronic, Bentwood Vertical, Matrix Shower, 18g VST, Normcore Tamper, Felicita Arc
 
Reply
#13
(13-06-2016, 14:57)Ratonul Wrote: isi mai aduce cineva aminte din anii trecuti care au fost reducerile la Lelit? vreau sa stiu daca merita sa astept BF sa iau un pl41tem sau sa cumpar sh de pe bursa.

In februarie 2012 am comandat in Italia un Lelit PL41TEM, pe care il folosesc si in prezent, la birou.
- defectiuni care sa implice schimb de piese, garnitura de la grup.
- defectiuni de alta natura, doar o depunere f. mica de calcar pe OPV, care s-a rezolvat de pe o zi pe alta in service. Ce doresc sa arat cu asta este faptul ca aparatul este unul rezistent, fiabil si poate functiona multi ani in conditii foarte bune, daca este utilizat corespunzator.
Dpmdv, un aparat bine intretinut,  avand 1-2 ani vechime, provenind de la un utilizator cunoscut de pe forum ar fi o varianta de luat in calcul.
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#14
Dacă de BF îl iau la 1600 sa zicem (este 1800 acum cu reducerea pt forum) prefer sa aștept decât sa dau 1500 pe unul sh...
VBM Domobar Super Electronic, Bentwood Vertical, Matrix Shower, 18g VST, Normcore Tamper, Felicita Arc
 
Reply
#15
Unde e 1800 lei acum PL41 TEM? E 2050 lei.
 
Reply
#16
Din ce imi aduc aminte, BF nu a adus reduceri de senzatie niciodata...
In schimb sunt reduceri rezonabile permanent.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#17
Au modificat. Era 1900 cu ceva cadou și 1800 fără.
VBM Domobar Super Electronic, Bentwood Vertical, Matrix Shower, 18g VST, Normcore Tamper, Felicita Arc
 
Reply
#18
A fost 1995 la importator, pana pe 31 mai, cu tamper cadou. Acum reducerea este pana la  2050 cu tamper cadou, cum spunea Hydema. De Black Friday 2015 PL41TEM, fara tamper, era 1900. Deci cam tot acolo, considerand si tamperul.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#19
(16-05-2016, 11:43)Lyvyoo Wrote: Daca dai tamperul la o parte, PL41TEM costa cam 1850 de lei.

eu voiam sa iau varianta asta, fără tamper...
VBM Domobar Super Electronic, Bentwood Vertical, Matrix Shower, 18g VST, Normcore Tamper, Felicita Arc
 
Reply
#20
eu zic dibs pe PL91T al lui RaduCarutasu  pentru cand isi cumpara noua masinarie [Image: biggrin.gif]
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#21
Black Friday 2017

Au aparut primele reduceri... la barshaker si la cafemagia am vazut ca aplica discounturi mari.
Gaggia Baby, Kinu M47
 
Reply
#22
Pe 17 e cel adevarat Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#23
Dam drumul la thread? Si la anunturi?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#24
Să nu ne uite nici BWT, că acum sunt pe fază.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#25
Hai, Liviu! Smile
si sa nu crezi ca am uitat de anuntul cu rasnita RO de 68 Tongue
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#26
Bine dom'le... 

Axul pe ceasul comparator (abatere 0.01):



Si abaterea cutitelor pe ceasul comparator (tot 0.01)



Dar suntem offtopic, caci nu va avea legatura cu black friday. Poate cu noaptea neagra a celorlalte rasnite conice electrice  Smile)))
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#27
Cine este producator?>
 
Reply
#28
In partea de vest a tarii...   Smile

Inca n-am voie sa spun tare, dar imediat cum se termina ultimile teste de acest gen probabil se va prezenta singur stimabilul...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#29
vest... stiu dar nu zic Big Grin
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#30
eu stiu cine e  Tongue Tongue Tongue
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)