Hello There, Guest! Login Register


Black Coffee Friday - 14 iunie 2013

#1
Thumbs Up 
NOTA ESPRESSOMAN.RO:

A treia editie de Black Coffee Friday va fi pe 14 iunie ora 00.01, pe blogul espressoman.ro, iar reducerile oferite de importatori se vor raporta la preturile deja reduse de care comunitatea noastra beneficia prin tabloul de reduceri. Ce se va intampla pe alte site-uri reprezinta initiative proprii.


Detalii aici - http://www.espressoman.ro/black-coffee-f...pressoman/

--------------------

The Coffee Shop anunta primul B.C.F. - 14. Iunie 2013

"Discount 15% pentru toate produsele: cafea, ceai, espressoare, accesorii, rasnite, prajituri, specialitati cafea."
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#2
offff
a si deconspirat Smile

Daca anul trecut Black Coffee Friday a fost pentru prima oara in aceeasi perioada, si daca importatorii si prajitorii tot sunt intelegatori, atunci sa fie si anul asta Smile

Pe masura ce am detalii despre cei care participa, voi posta aici.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Nu s-a putut abtine SmileSmileWink
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
Reply
#4
Pai daca am vazut pagina...nu puteam sa nu va impartasesc si voua, sa ne bucuram impreuna Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#5
ziceam de Marian Alexe ca nu s-a abtinut
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
(31-05-2013, 21:53)Lyvyoo Wrote: ziceam de Marian Alexe ca nu s-a abtinut

Credeam ca de mine e vorba Big Grin
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#7
A confirmat si Bezzera/Izzo/Quick Mill

De la Marian Alexe va fi Vario, Ascaso, Concept Art, La Pavoni, ROK Espresso, Porlex.

Sa vedem pe Gaggia/Lelit ce se intampla
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
Asteptam cu interes sarbatoarea Black Coffee Friday Rolleyes! Sa curga espresso-ul numai cu... oferte!Tongue
Bezzera BZ10 ,ranita Hario si multa pasiune;)...ajutata de Macap M2M
 
Reply
#9
@Lyvyoo, în banner-ul promoției apare și un Expobar IV. Ce spune d-l Alexe, va fi sau nu va fi la reducere?
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
Reply
#10
Marian Alexe poate pune in magazin ce doreste, inclusiv la prajituri Smile Black Coffee Friday este rezultatul demersurilor Espressoman, moment pe care Marian l-a adoptat si in magazin. Dar 10-15% fata de magazin am avut mai mereu in minus, prin tabloul de reduceri. Eu le-am cerut sa ofere oamenilor un pret si mai jos decat il au de obicei, prin reducerile comunitatii.

Deci urmariti pagina dedicata de pe BLOGUL ESPRESSOMAN pentru exactitati, in ziua respectiva. La sfarsitul lui mai am pozat si pachetul abia sosit de la Concept Art Smile M-am simtit ca un copil printre jucarii Smile

       

Expobarul nou ma indoiesc ca va avea 15% (cel expus e deja 1350E), asta pentru ca el ia cateva aparate pe an si nu are de unde sa obtina mai mult, ca unele magazine din afara.

Acum mi-a confirmat si importatorul Gaggia / Lelit participarea sigura, cu chestii destul de interesante, inclusiv pentru HX-ul lor PL62, mult prea scump la pretul de zi cu zi, asa cum am mai spus-o si cu alte ocazii.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#11
A confirmat si Mihai Sarkis Smile

Hario / Papajacques nu vor fi, din motive obiective.

Bezzera a trimis acum discount-urile si n-am cuvinte.... decat multumiri multe pentru generozitate!

Desigur, totul ramane secret pana pe 14 iunie la 00.01 Smile

Sorin, am editat mesajul tau initial pentru ca deja am primit doua mesaje de la useri mai noi, confuzati, care nu isi dadeau seama daca Gaggia sau Bezzera vor fi si pe site-ul lui Marian Alexe Smile datorita citatului "Promotiile sunt valabile si pe caffea.ro". De asemenea si citatul "Exceptie produsele aflate deja in promotie" era nepotrivit pentru ca eu le-am cerut ca Black Coffee Friday sa se aplice discount-urilor deja existente pentru comunitate. Asa ca am inserat o precizare in postul initial, ca sa inteleaga toata lumea Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
(06-06-2013, 12:40)Lyvyoo Wrote: Sorin, am editat mesajul tau initial

No problem Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#13
palado - am aflat acum abia, va intra si Brewtus IV in BCF Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
Era și cazul, deoarece asa cum ți-am spus era pe bannerul evenimentului.
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
Reply
#15
3...2...1... Smile
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#16
...stop!

Smile

Inca 1h:38
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#17
Am văzut că cineva a furat deja startul....Smile
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
Reply
#18
Heheeeee
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#19
De precizat ca majoritatea vor fi mai mici pentru Espressoman Smile Ca de obicei!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#20
poate gasesc si eu un pitcher la reducereSmile

unde sunt reducerile?
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#21
(13-06-2013, 23:52)chitsro Wrote: poate gasesc si eu un pitcher la reducereSmile

unde sunt reducerile?

Ai link in postul #1 Smile
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#22
http://www.espressoman.ro/black-coffee-f...pressoman/
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#23
Cel putin "teoretic" am cumparat un produs deoarece am completat forumularul si l-am trimis.
Cum/cand o sa stiu daca a si ajuns unde trebuie? Nu am primit nici un mail de confirmare samd...
 
Reply
#24
Asta inseamna ca mesajul a ajuns la importator sub forma de email si ca are deja cererea ta. Daca te grabesti, poti suna si acum la importator, precizand numele si obiectul aplicarii pe Espressoman de Black Coffee Friday. Despre ce espressor/rasnita este vorba?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#25
Cel din postul cu "blasfemia" Big Grin adika: gaggia carezza de luxe
 
Reply
#26
Pai e simplu atunci, ai telefonul pe pagina importatorului ( http://gaggia.com.ro/contact.php ). Suni si precizezi numele si pentru ce ai aplicat de Black Coffee Friday pe Espressoman.ro, urgentand procedurile. Oamenii aia se uita daca au aplicarea de la tine si gata.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#27
Tocmai am comandat o rasnita Lelit043MM, am vorbit la telefon cu furnizorul,urmeaza sa primesc factura si sa o platesc.
Diferenta fata de celalalt BCF, este ca furnizorul nu mai accepta plata cu ramburs!
E bine primita si asa, m-ai ales ca am sunat si la SarkisCafe, unde in un minut am rezolvat o comanda frumoasa.
Multumim Lyvyoo!
Bezzera Unica,  Mahlkoning Vario, VST18, prajitor tip coretto
 
Reply
#28
Ma bucur ca am reusit acest "hei rup" si in iunie.

Sa va mai laudati pe aici cu ce v-ati luat de BCF Smile Poate mai vine in comunitate un Brewtus, un K30 sau chiar o Strega Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#29
Hai sa ma laud.
Am luat sa am la birou rasnita - un ascaso i mini negru simplu, ca se simtea Gaggia Classic singur. Nu mai mergea la manual cate 4 duble zilnic...
Am mai luat un porlex mic pentru un amic, am luat si de la concept art cesti pentru acasa ca nu aveam cesti de espresso "corecte".
Sunt curios cum sunt rasnitele. Sper ca ambele isi vor face datoria mult si bine.
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#30
Lyvyoo,
Cum stam cu comenzile de black friday?
Eu am sunat la partener coffee si mi-au spus ca n-am primit inca niciun semn pentru ca au fost foarte multe comenzi. M-as bucura sa fi venit multe de pe forum.
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)