Hello There, Guest! Login Register


Berea!

Uite ca pe hotoman nu l-am vazut Smile)  Mai era stirea aia cu masina postei rasturnata si banii de pensii pe jos, iar satenii la adunat nu la salvat soferul Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Beri interesante din ultimele zile...

[Image: x56kTy2.jpg]

[Image: RcpLtTS.jpg]

[Image: lx6SWqO.jpg]

Ultimele doua sint acum la rind.
Si inca citeva interesante, dar pe care nu le-am gustat:

[Image: qu03Wm2.jpg][Image: dcXopxU.jpg][Image: Qu1fk0p.jpg]
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
Daca nu stiati, de pe pagina de facebook a Beretei:
Timp de doua saptamani CITRO va fi disponibila doar ONLINE, direct de la noi. Cu bon fiscal cu tot. 
Comanda aici: https://www.facebook.com/BeretaTM/shop/
Ce trebuie sa faci? Da-ne un mesaj cu ce pachet ai vrea si asteapta.
- in Timisoara: ti-o aducem noi acasa. La usa. Oriunde. 
- in restul tarii o trimitem cu voiosie prin orice fel de curier vreti voi. Si nici nu spunem ca e bere inauntru.
 Lelit PL41TEM, Ascaso I-mini I1, Kinu Phoenix
 
Reply
(11-10-2017, 10:59)Lyvyoo Wrote: M-a anuntat zilele acestea tipul de la berero.ro (Ioan) ca din motive de rentabilitate nu mai poate pastra acel discount pentru noi la 15% si va ramane 10% de acum inainte.

cam trist: diferenta pe bere ajunge aproape de 2 lei: la o lada de bere diferenta e o punga de cafea

in alta ordine de idei: ne organizam sa mai comandam la fabrica? Smile
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Eu m-as baga, abia ce mi-a trecut răceala Smile Dar as fi adeptul diversității de mărci. Îmi  "calc pe inima" doar dacă băieții mai au la fabrică Game Over, un hit de Bilboard... Si sa vedem dacă se anunța vreun coleg cu drum în zona. Altfel iau de dincolo cu transport gratuit.
Deci da de principiu, 15 beri, valabil până luni. Dacă nu ne intersectam cu niciun coleg ce ajunge la Jiava, iau de la berero.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Game Over e nr. 1 de la HH. La mica distanta il urmeaza Modern Mosaic
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Știu și eu pe cineva care m-aș băga la niște Game Over.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
Baietii vor fi la fabrica weekendul asta. Mi-au lasat si un nr de tel ca sa sun inainte. Incerc sa ajung eu duminica, dar sansele sunt cam 50-50
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
- Inadmisibil de amara pentru o " blonda "... Cool ...contine pelin sau ce draq...

[Image: Sh56xN8.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
E mai placuta putin mai rece, am gustat-o si la temperatura camerei si nu mi-a placut.
 
Reply
(21-10-2017, 17:17)Denis Wrote: E mai placuta putin mai rece, am gustat-o si la temperatura camerei si nu mi-a placut.

Am adus-o dintr-un racitor dedicat berii , ( suficient cat sa doara in gat... Big Grin ...)  si am racit si paharele la pompa...( la noi apa e f.rece in perioada asta...) , dar fiind mai amaruie,  n-am putut sa ne " infigem in ea "  si am tot pupat paharele asa...cu multa grija si rezerva...dar tot amara a fost.

[Image: WNJz16h.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Asta-i schema la berile bune, sa fie amare Smile
Puneți o linguriță de zahăr ...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(21-10-2017, 19:03)Lyvyoo Wrote: Asta-i schema la berile bune, sa fie amare Smile
Puneți o linguriță de zahăr ...

Exact ca si la cafele  Smile)
Lelit Bianca V2 | Giota Pro 83 | Niche Zero | Bravo tools | Duomo 8 | VST, IMS baskets | Kompresso/Krinder
Past: | Honne | G-iota 64 | Fiorenzato F64 EVO | Quamar T48 AUT | Rancilio Rocky | Rancilio Silvia V3 | Reg Barber Tall C-Flat |

 
 
Reply
(21-10-2017, 20:09)Damian The Man Wrote:
(21-10-2017, 19:03)Lyvyoo Wrote: Asta-i schema la berile bune, sa fie amare Smile
Puneți o linguriță de zahăr ...

Exact ca si la cafele  Smile)    

   Nu este o regula totusi , pentru ca am mai baut beri  - nu bune ...exceptional de bune - din aceeasi gama sau inrudita , insa nici cea mai neagra dintre ele nu a fost asa amara , iar pentru o blonda mi s-a parut un pic deplasat gustul ( cinstit nu prea m-am asteptat...)  insa , bine ca exista muuuulte alte alternative ...tot in aceeasi gama... Big Grin ... ( exact ca si  la cafele... Big Grin Big Grin  )
  ...Cu zaharul nu prea ma impac , n-am mai servit de peste cinci 5 ani (...doar miere..)  insa , in bere ar fi grav... Big Grin Cool .
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Probabil era deteriorata: am baut si eu din asta saptamana trecuta si a fost buna
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
...Bine dom'lor , posibil sa aveti dreptate... Huh ...dar sa stiti ca am avut si martori la treaba asta , care pot confirma ...chiar si cu privirea , cam cat era de amara berea... Cool...



[Image: Lksvmxs.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
(20-10-2017, 23:18)vladdooo Wrote: Baietii vor fi la fabrica weekendul asta. Mi-au lasat si un nr de tel ca sa sun inainte. Incerc sa ajung eu duminica, dar sansele sunt cam 50-50

Deci luam online, da?  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
of, da
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Da-mi un semn pt comanda, sunt pregatit
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
https://www.lidl.ro/ro/saptamana-actuala...cleId=1437
https://www.lidl.ro/ro/saptamana-actuala...cleId=1438
 
Reply
Artizanala e de vina Big Grin

https://www.agerpres.ro/economie/2017/10...7-13-33-10
 
Reply
via Ernest Valentin thecafe.ro

Bere Ale cu Panama Gheisa

Facem comanda de grup?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Oooo...ce bine arata... Cool ...7,9% alc./vol ... ( merita incercat ...chiar si fara sutien... Big Grin ...)
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Adica va strangeti un grup sa luati o sticla... si pe urma faceti cupping... cu pipeta Tongue
 
Reply
Bere din apa de ghetzar... Confused cand protestul e doar un pretext...

https://www.brewdog.com/lowdown/blog/mak...reat-again
 
Reply
...Si totusi , ...daca cineva nu se decide , ce anume  sa bea  - intre bere sau vin ... Undecided ...exista o solutie...bere care se bea fara sutien ... Big Grin ... cu gust de vin ...


[Image: FW2OIuV.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Dar intre whisky sau IPA?

[Image: 0q4BcXB.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Si... locul unde inevitabil unii dintre noi s-ar putea sa ajunga mai devreme sau mai tarziu... Smile

https://republica.ro/fratia-microberaril...ca-propria

Doar nu o fi mai greu decat prajitul cafelei ? Big Grin
 
Reply
[Image: HRAZzt9.jpg]Apropos de bere și/cu whisky
Lelit PL043MMI, cântar MH-500
 
Reply
Bunicul meu avea dreptate: „mai bine testam, decit sa ne intrebam!“

[Image: gIcmopH.jpg]
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)