Hello There, Guest! Login Register


Benzi adezive masurat temperatura boiler/grup

#31
Mie mi se pare cinstit să ți le achităm, căci nu ar trebui să fii tu responsabil.

Dacă le poți plasa ok, e bine. Dacă nu, cel puțin eu susțin ce-am scris mai sus.

Legat de temperatură, eu iau azi-maine de la oe. Dacă mai vrea cineva, pot lua mai multe.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
#32
Si eu il achit. Vad eu unde il pun
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#33
Iata cum arata la ora 6 dupa masa banda, e cam clar ca e de unica folosinta...

   

Cea de la OE este garantat utilizabila in timp real, ce zice adiszep, care nu a avut ce face si a bagat fitilul ? Smile
Adica daca faci o racire se vede efectul sa stii pana unde sa racesti ?
 
#34
Ale mele indica bine. Adica pot incalzi si raci grupul in functie de ce indica ele. Daca am 65 grade pe grup si fac un flush scurt isi schimba temperatura instant. La racire la fel. Pot sa fac un filmulet la un flush sa vedeti cam cum reactioneaza. Singurul dezavantaj este ca sunt 2 ( 60-90 90-120). O sa postez zilele astea filmuletul

Si revin cu filmarea. Nu cred ca e bine focalizat dar cred ca se intelege ideea.

https://vimeo.com/159381265

Dupa inca 5 minute de la filmare

[Image: 15400d8ba21627868a316e4b75a4851f.jpg]
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#35
Daca nu se pot plasa altundeva le achit si eu pe ale mele pentru ca ne-am asumat riscul împreuna. Așa mi se pare normal. Iar daca se comanda de la OE poate ne strângem mai mulți si obținem si un discount.
La Pavoni Professional (Pre-Millenium), Macap M5 and Dienes Moka
 
#36
Există benzi reversibile și benzi nereversibile. În general, cele nereversibile se folosesc pentru a te asigura că un obiect nu a depășit o anumită temperatură. De exemplu, se plasează lângă un produs ce trebuie să fie refrigerat, iar markerul odată colorat pentru, să zicem, 5 grade, rămâne colorat. 

Poate benzile astea sunt nereversibile.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)