Hello There, Guest! Login Register


Baratza Forte

#1
A aparut Baratza Forte. Se pare ca e aceeasi rasnita Malhkoenig Vario cu si mai multa electronica. La un pret dublu.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#2
au aparut de cateva luni bune insa nu cred ca va ajunge pe la noi . pe site apare si versiunea de 220 v.
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
Reply
#3
Deja e prea mult Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Tot din seria prea mult: tamper electronic Smart-Tamp.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#5
In ritmul asta ajungi tot la un automat, numai cu componentele montate intr-o cutie mai mare numita bucatarie (in cazul meu). Smile
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#6
Salut,

A avut cineva de-a face cu un Forte BG ? As vrea sa fac un test comparativ cu macinatura unui Vario cu cutite de ceramica (cel clasic pe care-l folosim la espresso). Ma intereseaza macinatura pentru brew, nu espresso. Caut ceva mai bun decat Vario pentru brew si in mod evident nu am nici bani si nici spatiu sa cumpar EK43. Alternativa pe care vreau sa o evit este sa schimb cutitele de la Vario cu unele de otel, care sunt mai potrivite pentru brew.

Cu bine,
Cosmin
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)