Hello There, Guest! Login Register


Duminica 20 nov ne vedem in noua prajitorie Sloane

#1
Salutari, espressomani!
Dupa multe, multe luni de munca la noul spatiu al prajitoriei si cafeneaua ce il insoteste, am placerea de a va invita la weekendul de soft-opening - 19-20.11.

Sunteti bine veniti tot weekendul de la 10 la 22 dar duminica, 20.11 de la ora 10:00 va asteptam in mod special pentru o intalnire marca espressoman.ro cu tururi ale prajitorei si discutii si extractii pe noul set-up.

In final va reamintesc ca mai sunt mai putin de 4 ore de reduceri de 35% la toate pungile de cafea pe site (20-22% deja aplicat si inca 15% cu codul Forum).

Va asteptam cu drag!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reply
#2
Unde se afla noua locatie, adresa?
 
Reply
#3
(14-11-2022, 18:12)Razvan Ghita Wrote: Unde se afla noua locatie, adresa?

In Grozavesti, SPLAIUL INDEPENDENTEI 287, pe malul Dambovitei, vis-a-vis de Regie. Este o cladire din caramida fix langa fosta cladire a Primariei Bucuresti, daca stiti cladirea in care a functionat pe perioada renovarii.
 
Reply
#4
Mai scrieti in topic daca veniti ca sa stim, eu ajung sigur caci la petrecerea de dupa festival am ramas fara voce si nu mai avea rost vin Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Întrebare, duminică ce program va fi?
BPlus Apollo şi La Pavoni Europiccola, Cafelat Robot şi Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso şi Porlex Mini
 
 
Reply
#6
Bine punctat, ghrt. Ma gandesc ca nu e de la 10 pana seara cu ‘tururi ale prajitorei si discutii’, ci doar cateva ore.
 
Dar mai bine sa spune Teodora cum va fi.
Gaggia Classic Pro PID | Kinu M47 | Sette 270 | Arco
 
Reply
#7
Eu cred ca voi ajunge la intalnire
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,
 
Reply
#8
*sa spuna. Si daca tot trebuie sa lungesc mesajul, despre ce setup nou e vb?
Gaggia Classic Pro PID | Kinu M47 | Sette 270 | Arco
 
Reply
#9
99% si eu ajung. Teoretic in jurul orei 10.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#10
Si eu intentionez sa vin.
Lelit PL41TEM + Kinu M47
 
Reply
#11
Salut!
Da, partea de tururi de prajitorie va fi doar de la 10 la 12. Tot in perioada asta vom face si reteta Ethiopiei Gelana Gesha pe San Remo Cafe Racer-ul nostru folosind o data rasnita E80-Gbw si o data rasnita EK43.

Vom face si un cupping in noua camera de cupping cu toate cafelele noastre, din 40 in 40 min.

Cafeneaua e deschisa pana seara pentru ca servim si alcoolice dar eu si Oana care venim special pentru intalnirea cu voi nu vom sta pana seara.
 
Reply
#12
Prezent 10-12 caractereeee
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#13
Vin si eu................
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
#14
Haideți!
[Image: RFWwqvD.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
[Image: NlzbJGU.jpg][Image: JdCJi2A.jpg][Image: XOQcWG2.jpg][Image: qMrevEU.jpg][Image: taKynO1.jpg][Image: 3enbxQ3.jpg][Image: z8VxQ4Y.jpg][Image: QkL1CNz.jpg][Image: zFy7aXq.jpg][Image: CbD8Eml.jpg][Image: XP7h9ot.jpg][Image: 7o1AWdC.jpg][Image: n7LH27h.jpg][Image: GWTUiRE.jpg][Image: yYMuhrl.jpg][Image: GDoHHr1.jpg][Image: pUHYhEA.jpg][Image: K8MCKMr.jpg][Image: zMoeWfr.jpg][Image: bNkR92f.jpg][Image: 4Hy0W3u.jpg][Image: D2WOQTq.jpg][Image: mE7lLbL.jpg][Image: zpQ1qNj.jpg][Image: P5JPYLk.jpg][Image: llHhagk.jpg][Image: dicUwhD.jpg][Image: Qe2rGPv.jpg][Image: KMpsUnL.jpg][Image: FfT7goL.jpg][Image: qEzuRYd.jpg][Image: 6b2ZMtJ.jpg][Image: ftJYyEX.jpg][Image: StLJudX.jpg][Image: e4VXsJ3.jpg][Image: 5jO0atc.jpg][Image: sLxkon1.jpg][Image: CXtmgmg.jpg][Image: y5PDKJA.jpg][Image: 2P4clXa.jpg]
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,
 
Reply
#16
Frumos! Imi pare rau ca n-am reusit sa ajung dar ieri (sambata) am fost la Whisky Fest si azi s-a impus o zi de refacere... Sleepy
Lelit PL41TEM * Arco Combo/Mazzer SJ/Sage Dose Control Pro 600SIL * Ibric turcesc * Moka Pot BERLINGER HAUS Emerald/ PETERHOF * Pour Over Hario V60-01
 
Reply
#17
Heart Oameni frumoși!

P.S. ...și cafegii
Lelit PL81T+Ascaso Precision Competition Filter+tamper Lelit PL100+nivelator Lelit PL121, Baratza Sette 270 [b]Wi [/b]și Ascaso iSteel I1, separat și Bialetti Fiametta+Hario Skerton
 
Reply
#18
Chiar foarte frumos si primitor totul, de la locatia in sine pana la oameni. 
Felicitari Sloane si pentru ca puneti umarul la revitalizarea si educarea zonei Regie in ceea ce priveste cafeaua de specialitate, spatiul fiind extrem de generos din ce am vazut, inclusiv pentru experiemnte espressomaniace, in caz ca ne vine vreo idee. Camera aceea de cupping e perfecta pentru a testa rasnite ori espressoare, totul e sa ne organizam noi intern. 
Ma bucur ca am stat doua ore alaturi de espressomanii nostri prezenti si imi pare rau ca vremea ploioasa a tinut in casa alti si alti colegi, pe care ii asteptam cu urmatoarea ocazie. Multumim Mihai pentru poze, mai adaug si eu cateva. 
[Image: D9Pj5C6.jpg][Image: KF5KKF1.jpg][Image: EJSTwHa.jpg][Image: 7FMrWUC.jpg][Image: DJGEnVt.jpg][Image: uiAGTnc.jpg][Image: jtOTEp5.jpg][Image: Cq2oYIQ.jpg][Image: doYqZr4.jpg][Image: r3OME4O.jpg][Image: bMuJ6AX.jpg][Image: PfTjb6e.jpg][Image: K0WcdrK.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#19
Eu le-am pus pe fb: https://www.facebook.com/media/set/?set=...9631828466&type=3
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#20
(21-11-2022, 21:52)Mihai L Wrote: Eu le-am pus pe fb: https://www.facebook.com/media/set/?set=...9631828466&type=3

Multumim mult pentru fotografii Mihai si multumim tuturor care au iesit din casa si ne-au vizitat pe o vreme care tragea la somn si stat in casa. Ne-a facut placere sa va facem turul si sa mai vorbim despre cafele pe indelete cu voi.

Pentru cei care nu au ajuns sau pentru cei care vor sa revina, weekendul acesta este deschiderea oficiala.
Cu aceasta ocazie pe langa muzica si diversi barista si barmani invitati in barul nostru avem si o reducere de 20% la orice punga de cafea cumparata din magazinul de pe Splaiul Independentei 287, un cadou de multumire combinat cu un re-black friday.

Ca veni vorba de Black Friday, pe website avem reducere weekendul asta la abonamentele de cafea, in cazul in care vrei sa faceti sau sa va faceti un cadou pentru cateva luni in avans. https://sloanecoffee.com/Subscription

Weekend placut!
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)