• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Atenție la transportul coletelor!

Ieri așteptam râșnița Eureka Zenith 65. A ajuns pe seară. Cam așa...[Image: da538f0df2ad3727e7f8261917025e83.jpg][Image: 5a70fc56d523165a9129ce8e1bed77bd.jpg]
Cutia avea bucăți de plastic în ea. Am refuzat coletul. Din păcate nu a fost suficient de bine ambalata pentru modul agresiv de manipulare a pachetelor practicat de Fan Curier. Vânzătorul a făcut poze la packing si acum va cere despăgubiri. Firma de curierat i-a răspuns deja ca nu răspunde pentru produsele împachetate neconform.
Expobar Brewtus IV, Mazzer SJ, San Marco SM92 Instant, Rok espresso maker.

Reply
Ce pacat , o rasnita decenta , dar hopper- ul al poti gasi separat , dar trebuia asigurat transportul , pentru ca ei de-aia procedeaza asa , si marfa neasigurata  o arunca din camion in bratele manipulantului , care daca o prinde bine , daca nu ....
Bezzera Strega Top | La Pavoni Expo 2015 | Honne (slim) | Sette 270W | Kinu M47, M68 | ECM S64 (TIN) | Gene CBR 101...etc

Reply
Știu. E trist, mai ales pentru vânzător... Cu asigurare te usucă la transport.
Expobar Brewtus IV, Mazzer SJ, San Marco SM92 Instant, Rok espresso maker.

Reply
Aceeasi poezie am primit si eu de la Fan, mi-au turtit un fuselaj de planor, si au pus placa cu ambalare necorespunzatoare.
Doar ca la mine era vorba de un tub de carton de 4 mm grosime, din cele folosite la armata pentru transportul hartilor... si cand am ajuns la seful de filiala, care m-a luat cu aceasi poezie, la nervi i-am dat una in birou cu tubul ala, care nu a avut nimic. dar i-a crapat furnirul...
Vazand ca nu sunt usor de prostit, a scos atunci partea cu clauzele legale, si mi-a aratat bleu pe alb un paragraf care in principiu ar trebui sa iti fie dat la lecturat cand predai pachetul, dar de care nimeni nu stie... si zicea ca daca expeditorul nu sufla nimic de vrea valoare sau clauza speciala de tip fragil, egal colet fara valoare, si isi asuma orice deteriorare sau pierdere...
Asa ca fiti siguri ca nu ei pierd...

Reply
in ultima vreme sunt suprasolicitate firmele de curierat si apar tot felul de probleme incepand de la nelivrarea la termen pana la manipularea neglijenta a noletelor...
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Vario Home, Gene cafe cbr 101, prajitor DIY fluid bed cu TC4
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.

Reply
Povestea mea e de 2-3 ani, nu de ieri... deci proastele apucaturi le aveau de la inceput...

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)