Hello There, Guest! Login Register


Poll: Interesat ?
You do not have permission to vote in this poll.
Manuala
17.33%
13 17.33%
Electrica
82.67%
62 82.67%
Total 75 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Arco by Goat Story manua-lectric grinder group buy

Mai dureaza un pic livrarea, dar macar exemplarele acestea vor trece printr-un QC european...

https://www.kickstarter.com/projects/goa...ts/3544600

Imi arata si mie cineva ce/care este acela "jesus nut" ? Confused Huh
​​​​​​​De unde cica s-ar face reglajul...
 
Cica ar fi pe teava... postei... primii pana la fericitul #1650,  pana azi 24 Aug, la momentul postarii... nu intra aici nimeni de la noi ?

https://www.kickstarter.com/projects/goa...ts/3590910
 
Eu inteleg ca a trimis deja 1650 de rasnite dintr-un total de 2830, dupa un algoritm secret care e numai in capul lui.Nu ca ar fi trimis pana la #1650. Noi avem nr 600si ceva si am primit doar reprosul ca @tzucky nu i-a furnizat numarul de la pantofi, ca in rest i-a dat toate datele de trei ori.
De asemenea,ca sa-i ramana cat mai multi bani in buzunar, nu si-a marit echipa conform necesitatilor si tot din acelasi motiv a ales un furnizor "serios" dar ieftin. Asa ca, acum verifica fiecare rasnita in parte. Mai e vreo firma pe lumea asta care produce in China si verifica manual fiecare produs?
 
Am postat acum pe pagina de updates din KS, am trimis si un NOU follow-up pe mail. 
Sunt curios, exista cineva care a plasat comanda individuala (pe Kickstarter sau pe celelalte platforme de comenzi), in afara de noi, cei cu pledge-uri wholesale? Si daca a plasat, a si primit rasnita?
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
@sorinherea la pachetul nostru ce se mai aude? Smile
Timemore C2; 1Zpresso JX-PRO; Cafflano Kompresso; Cafflano Go-Brew + Kalita Wave 155; Hario V60 02 copper; Bialetti Brikka Restyling 2tz; Bialetti Musa 1tz; Bialetti Fiammetta 3tz
 
E vorba de 1650 out of total 2830 backers, nu de rasnite.
Pana acum numar au avut doar persoanele/comenzile, nu am vazut nicaieri sa fie rasnitele numerotate.
Ale mele nu au fost.
Cea mai recenta livrare apropiata de numarul acesta am vazut-o pe HB:
 
Quote:... by CarefreeBuzzBuzz » Aug 20, 2022, 12:08 am
Backer 1564; received in the US today. ...

Combo in US inseamna livrare din valul 2, primul a fost numai cu motorizare si prize de EU.
Din primul val numai manuale au ajuns in US.

Ziceti ca ati avut numarul 6xx, dar daca nu au avut toate datele necesare (la fisc?) pentru wholesale... v-a sarit randul, nu mai are relevanta numarul... Sad
Ciudat totusi ca nu auzim nimic nici de la celelalte grupuri...  Confused
 
Gata! A ajuns și pachetul nostru. In 2-3 zile ajunge pe la toți colegii de grup, și migram pe celălalt thread.


Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
A ajuns coletul si la Iasi. Multumiri lui @tzucky pentru tot efortul depus si pentru rabdarea cu care m-a suportat in grup si lui @renatoa ca ne-a semnalat oferta.
 
Nici o părere de la noii posesori ?
Semn de îngrijorare.
Toper Cafemino 1kg + TC4ESP, ACS Vostok, ACS Vesuvius Leva , Expobar Brewtus, Gaggia Mini, La Pavoni Professional, Cafflano Kompresso, Mypressi v.2, Flair Pro 2, DF-83, Niche Zero, ARCO-duo, Kinu Classic+Phoenix, 1Zpresso.
 
Aici se inchide, daca cele trei grupuri si-au primit jucariile.
Discutiile in topicul rasnitei.
 
Maine se pare ca ajunge si la mine rasnita din grupul Sorin Herea
Lelit PL41TEM * Arco Combo/Mazzer SJ/Sage Dose Control Pro 600SIL * Ibric turcesc * Moka Pot BERLINGER HAUS Emerald/ PETERHOF * Pour Over Hario V60-01
 
Eu sunt bagat in grupul lui Zoli si nu avem nici o veste ?
 
Daca e vorba de @szappanyos, el are topicul lui, poti intreba si acolo, nu stiu daca mai monitorizeaza aici.
Cu inchiderea am vorbit figurativ, numai un moderator poate decide.
Dar in principiu un topic group buy pare logic sa se termine odata cu distribuirea marfii.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)