Hello There, Guest! Login Register


Alternative site pentru grupul Lelit 57mm (ex. sita Ascaso )

#31
I-am transmis lui Beantec rugamintea sa ne ajute cu o cautare la dealerii de piese. Desi este de la Ascaso (o aparitie mai noua), o recenta experienta greoaie a lui nickso in a face rost de o serie de piese via the coffee shop  in contrast cu promptitudinea lui Cosmin in aceeasi speta, ma face sa cred ca tot din Germania vom avea mai curand si mai ieftin sita, decat de la dealerul Ascaso de aici.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#32
Salutari,

buna Liviu, merci de Email, am comtactat producatorul. Mai multe informatii primim sper la inceputul saptamanii viitoare. Nu este nici o problema de a o comanda. Astept doar sa vina agentul din concediu sa pot negocia la pret pentru Romania. 
Cred ca ne incadram undeva intre 6-10€ incl. Transport!

Cum aflu ceva va informez!
Salutari,
Cosmin
- E61 - 64mm -
 
Reply
#33
Fain răspuns...exact pe gustul meu Smile
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#34
Ma abonez si eu la una.
Lelit PL41 E, Eureka Mignon Specialita, Kinu M38, Lelit PL100
 
Reply
#35
si eu vreau una bucata sita
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#36
Si eu una?
Gastroback Dual Boiler, Porlex Tall
 
Reply
#37
Vreau si eu o bucata, daca se face comanda.
Lelit PL41e with PID & shower screen IMS Competition, Kinu M 38, Anfim Best, Bialetti Venus, V 60
 
Reply
#38
ascaso e in spania,departe rau ....sa vedem daca ne ajuta  mr.beantec
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#39
Curiozitatea mea este : ati comparat o sita originala lelit tip nou sau tip vechi cu sita in discutie ?
Lelit 41TEM ,Mazzer Super Jolly
 
Reply
#40
Salut, vreau si eu o bucata daca se face comanda.
lelit pl41tem, ceado e37s, mahlkönig vario, aeropress, v60, Kinu M47
 
Reply
#41
Bubucalu a testat sitele și noi Mergem pe mana lui...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#42
chiar daca nu sunt posesor lelit am citit si eu pe aici ca la un moment dat au schimbat modelul de sita. cine semnalase asta se plangea ca vechiul model e mai calitativ. iar crib intreaba cu care dintre modele s-a facut comparatia.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#43
Modelul vechi pana cand a fost fabricat?..eu am pl042em cel cu rasnita cumparat in 2015
Gastroback Dual Boiler, Porlex Tall
 
Reply
#44
Probabil ca multi posesori ar dori-o, dar nu este aceasta aria pe care sa facem achizitii de grup. Daca Beantec revine cu vesti bune si date concrete, ne vom muta pe Bursa.

Topicul ramane in picioare pentru alte site de gen (daca mai gasim) si pentru impresii despre aceasta.

In poza mea comparativa era o sita Lelit din 2015, deci probabil " noua"
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#45
Ma intereseaza si pe mine o sita. Dar n-am inteles ce model este. Caci as vrea sa o comand acum. Sau trebuie s-o cumpăr DOAR de la beanteac ?
 
Reply
#46
Ascaso e sita, modelul nu îl știu, poți sa comanzi direct de la ei dacă trimit în tara noastră
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#47
La Ascaso sunt mai multe tipuri de site duble. La importator aici mi-au scos o punga sa imi arate, pt ca portofoliul de casnice la aceasta marca include vreo 4-5 modele, pentru care, la fel ca la Lelit, s-au modificat sitele mai nou, ori in bine ori in rau. Pe portafiltrul de Lelit PL41 pe care il aveam la mine, nu s-a potrivit decat asta. Mai era una asemanatoare dar avea buza groasa, la fel ca sita de la inceputul topicului, care o testasem si nu era ok, desi diametrul corespundea. 

Pe Beantec l-am rugat sa ne ajute sa o identificam exact pe asta probata, pentru ca are relatii multe in lumea pieselor, iar daca o gaseste si mostra va fi identica, vom vedea si cu ce pret se poate aduce in Romania, cat mai ieftin si cat mai curand.

In continuare topicul ramane deschis oricarei variante se mai descopera, pt 57mm. Poate  o face si IMS-ul ceva, candva.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#48
poate azi aflam ceva despre sita...macar fa o poza sa vedem ce scrie pe ea...si o cautam si noi
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#49
Sita e deja predată la importator. Aflam după 1sept, când vin din concediu spaniolii
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#50
god bless u
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#51
Numai mâine nu-i poimâine, sper ca nu ne-a uitat beantec cu sitele ascaso
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#52
Nu ne-a uitat ca îl pisez eu. Fabricile din lumea bună isi cheamă muncitorii la treabă abia după 1. Deci săptămâna viitoare ne putem aștepta la vesti concrete.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#53
magnific
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#54
ma ucide ea.....asteptarea.... [Image: sad.gif]
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#55
Am confirmarea. Sitele Precision Filter Basket, compatibile Lelit 57mm,  ajung saptamana viitoare, deci ne mutam pe sectiunea de achizitii de grup. Topicul acesta va ramane pentru impresii in folositea sitelor alternative sau pentru alte modele compabile, daca mai gasim.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#56
A sosit sita minunata, este intr-adevar lucioasa, frumoasa, marcaje laser gravate pe exterior face treaba bine, n-am ce comenta. Decat ca "iapa alba-mi trebuia, ca cea sura nu tragea''.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#57
pe interior e mai mica,ca volum un pic mai mare decat sita mea ,se inchide portfiltrul un pic mai greu ,dar inteleg ca aparatele noi vin cu site mici,nu am simtit nici o diferenta de gust ,folosesc 18g pe ambele site,e o varianta ptr cei cu sitele mici de la lelit sa treaca pe aceste site.
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#58
A ajuns si la mine sita ,in Iași dar cred voi mai avea nevoie de un tamper de 57 cel de 57,5 care il am acum nu intra . Mai e cineva cu problema asta ?
Lelit41TEM,OE Lido E .
 
Reply
#59
Tamperul original Lelit intra ceva mai fix decat in sita originala (ceea ce imi place pentru ca ramane mai putina cafea pe pereti). Cea noua este cilindrica iar cea originala tronconica.
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#60
si la mine s-a umflat. Tamperul.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)