Hello There, Guest! Login Register


Activarea PM

#1
Am activat notificarea pe email in cazul primirii unui mesaj privat, pentru toti utilizatorii. In cazul in care nu vreti sa fiti instiintati pe email de primirea unui PM de la un alt user, aveti posibilitatea debifarii acestei optiuni din setarile profilului vostru.

Sper nu sa nu fi gresit ceva prin setarile forumului...

#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Ai putea pune by default pentru utilizatorii noi acceptarea mesajelor private. Eu la inceput am primit un mesaj privat de la cineva dar nu l-am putut citi pana mi-am schimbat setarea.
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
#3
Liviu, am si eu o problema: nu pot vedea mesajele private , de fapt imi arata 0 mesaje desi cateva persoane mi-au trimis mp.
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steam wand + Fiorenzato T80 + Latiera Motta + Tamper Motta + PID controller + VST 15gr
 
Reply
#4
Din aprilie, am setat activarea PM pentru toata lumea care isi face cont sau avea cont. E posibil ca la inregistrare, unii dintre voi sa fi debifat din optiuni, caci asa arata panoul cu optiuni implicite:

   

Pentru a-ti activa PM, intra in panoul tau de control de pe forum (mie ca admin imi apare in dreaptra sus PC Utilizator), si acolo ai Optiuni editare, unde bifezi:

Primeşte mesaje private de la alţi utilizatori.
Alertează cu o notă când primesc un mesaj privat.
Anunţă-mă prin e-mail atunci când primesc un mesaj privat nou.

Verifica daca a mers!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
La mine nu era bifat sa primesc mesaje, am rezolvat acuma.

Merci.
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steam wand + Fiorenzato T80 + Latiera Motta + Tamper Motta + PID controller + VST 15gr
 
Reply
#6
Am bifat ce trebuie,a se vedea in atas,si totusi nu vad in Inbox ce mesaj am.
Imi apare ca am un nou ms.,dar nu-l vad.
Ce nu e bine ?


Attached Files
.doc   PROFIL.doc (Size: 231,5 KB / Downloads: 13)
 
Reply
#7
Ai avut casuta PM dezactivata si ai bifat ceva acum pentru activare? Daca ai un mesaj nou si iti apare asta in capul forumului, si apesi pe link-ul subiectului sa-l citesti, unde te duce? Sa pui un screenshot si dupa asta.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
(04-03-2013, 13:19)Lyvyoo Wrote: Ai avut casuta PM dezactivata si ai bifat ceva acum pentru activare? Daca ai un mesaj nou si iti apare asta in capul forumului, si apesi pe link-ul subiectului sa-l citesti, unde te duce? Sa pui un screenshot si dupa asta.

Am fost intrebat pe mail daca mai doresc sa primesc instiintari despre ms. noi.
Am dat clic pe link pt. ca asa se spunea sa fac daca nu mai vreau,si atit.
 
Reply
#9
Probabil a trimis automat sistemul asa ceva pe email. Nu stiam.
Iti dau un PM pentru test. Sa-mi raspunzi pentru a vedea daca functioneaza totul ok.

Ce te intrebam, este de unde stii ca ai un mesaj privat nou? Unde scrie? Ai un screenshot?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
(04-03-2013, 14:50)geosm Wrote: [quote='Lyvyoo' pid='5291' dateline='1362392386']
Am dat clic pe link pt. ca asa se spunea sa fac daca nu mai vreau,si atit.
Deci, nu mai vrei?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#11
Wink 
(04-03-2013, 17:26)baloozzy Wrote:
(04-03-2013, 14:50)geosm Wrote: [quote='Lyvyoo' pid='5291' dateline='1362392386']
Am dat clic pe link pt. ca asa se spunea sa fac daca nu mai vreau,si atit.
Deci, nu mai vrei?

Da,nu mai vreau sa primesc la fiecare raspuns la vreun articol in care am scris si eu ,instiintarea pe mail despre faptul ca mi s-a raspuns sau s-a mai postat ceva. Astfel mi se umple mail-ul de mesaje noi.Acum e iarasi la fel,il las asa,nu-l mai modific.

Pt.Lyvyoo
-functioneaza,l-am primit.
-de unde stiu? sus in dreapta,pina ieri aveam mereu 4 mesaje private.Azi dim. erau 5 , mai tirziu 6,pe care nu le vad.Le-am vazut doar pe cele de la tine (am in total 11).
Mersi pt. sprijin si interes tutulor !
Poate si-a dat drumul acum.Mai verific.
O seara faina !
 
Reply
#12
Aaa si sa verifici si cu alt browser, macar de curiozitate, sa vezi daca persista problema. Un delete al tuturor mesajelor private (si asa ai putine) ar putea sa fie o solutie.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#13
Eu nu primesc notificari pe mail cand am un mesaj privat nou. E undeva o bifa pentru asta?
In schimb primesc mailuri cand se posteaza intr-un topic la care sunt inscris.

LE: am gasit bifa Smile
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
Reply
#14
Pentru viitor, acesta e link-ul de modificare a preferintelor de notificare.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
(05-07-2018, 16:06)Lyvyoo Wrote: Pentru viitor, acesta e link-ul de modificare a preferintelor de notificare.

Salut Liviu,
Ma ajuti te rog sa activez PM si sa pun semnatura, am intrat pe desktop cu chrome si explorer si nu imi da posibilitatea sa aleg optiunile. Mulțumesc!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#16
Uite aici

https://www.espressoman.ro/forum/usercp....on=options
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
#17
Exact, link-ul lui Laddu te duce in zona de editare a profilului cu optiuni dupa bunul plac Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#18
Optiunea care trebbuie bifata fiind:
Receive private messages from other users.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
#19
Salut, sunt de acord cu tine numai ca eu nu am optiunea de bifa (atasez poza). Mulțumesc![Image: 335e417f768ce95d13284bf7063d74c6.jpg]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#20
Incerca cu un browser care nu a murit...
 
Reply
#21
Pari a fi pe varianta de mobil. Mergi in josul paginii si da click pe 'Switch to Full Version'
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
#22
Mda, ciudat cum de ti-a luat varianta de mobil. Poate nu este windows de desktop ci mobile?! Poti selecta ca implicita tema de desktop, tot din optiunile profilului.
Acel link de odificare a optiunilor trebuie accesat cu tema principala de desktop  nu din tema mobila.
Este perfectibil si softul forumului, insa mai peste cativa ani Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#23
(06-08-2019, 16:10)Laddu Wrote: Pari a fi pe varianta de mobil. Mergi in josul paginii si da click pe 'Switch to Full Version'
Salut, am incercat si asta, nu merge Smile

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

(06-08-2019, 16:21)Lyvyoo Wrote: Mda, ciudat cum de ti-a luat varianta de mobil. Poate nu este windows de desktop ci mobile?! Poti selecta ca implicita tema de desktop, tot din optiunile profilului.
Acel link de odificare a optiunilor trebuie accesat cu tema principala de desktop  nu din tema mobila.
Este perfectibil si softul forumului, insa mai peste cativa ani Smile
Am înțeles, nu am incercat asa, probez si revin, ms!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#24
Ti-am modificat eu setarile din panoul de Admin, adica ti-am activat casuta de PM si am setat tema de desktop ca default, caci aveai tema de mobile drept implicita.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#25
(06-08-2019, 16:40)Lyvyoo Wrote: Ti-am modificat eu setarile din panoul de Admin, adica ti-am activat casuta de PM si am setat tema de desktop ca default, caci aveai tema de mobile drept implicita.
Multumesc! Acum este cu totul alt meniu acum chiar si de pe mobil Smile[Image: 6aae7cbe366c34aad635ae059b2d6126.jpg]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#26
Daca vrei tema de mobil atunci cand navighezi de pe un telefon sa zicem, ai in dreapta jos, cu albastru Mobile Theme
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#27
(06-08-2019, 17:31)Lyvyoo Wrote: Daca vrei tema de mobil atunci cand navighezi de pe un telefon sa zicem, ai in dreapta jos, cu albastru Mobile Theme
Ok, am vazut. Ideea este ca înainte nu se intampla nimic cand alegeam jos full version, acum apare ca imaginea atasata. Mulțumesc!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)