• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Activarea PM

Am activat notificarea pe email in cazul primirii unui mesaj privat, pentru toti utilizatorii. In cazul in care nu vreti sa fiti instiintati pe email de primirea unui PM de la un alt user, aveti posibilitatea debifarii acestei optiuni din setarile profilului vostru.

Sper nu sa nu fi gresit ceva prin setarile forumului...

Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Ai putea pune by default pentru utilizatorii noi acceptarea mesajelor private. Eu la inceput am primit un mesaj privat de la cineva dar nu l-am putut citi pana mi-am schimbat setarea.
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101

Reply
Liviu, am si eu o problema: nu pot vedea mesajele private , de fapt imi arata 0 mesaje desi cateva persoane mi-au trimis mp.
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steam wand + Fiorenzato T80 + Latiera Motta + Tamper Motta + PID controller + VST 15gr

Reply
Din aprilie, am setat activarea PM pentru toata lumea care isi face cont sau avea cont. E posibil ca la inregistrare, unii dintre voi sa fi debifat din optiuni, caci asa arata panoul cu optiuni implicite:

Pentru a-ti activa PM, intra in panoul tau de control de pe forum (mie ca admin imi apare in dreaptra sus PC Utilizator), si acolo ai Optiuni editare, unde bifezi:

Primeşte mesaje private de la alţi utilizatori.
Alertează cu o notă când primesc un mesaj privat.
Anunţă-mă prin e-mail atunci când primesc un mesaj privat nou.

Verifica daca a mers!
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
La mine nu era bifat sa primesc mesaje, am rezolvat acuma.

Merci.
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steam wand + Fiorenzato T80 + Latiera Motta + Tamper Motta + PID controller + VST 15gr

Reply
Am bifat ce trebuie,a se vedea in atas,si totusi nu vad in Inbox ce mesaj am.
Imi apare ca am un nou ms.,dar nu-l vad.
Ce nu e bine ?

Attached Files
.doc   PROFIL.doc (Size: 231,5 KB / Downloads: 2)

Reply
Ai avut casuta PM dezactivata si ai bifat ceva acum pentru activare? Daca ai un mesaj nou si iti apare asta in capul forumului, si apesi pe link-ul subiectului sa-l citesti, unde te duce? Sa pui un screenshot si dupa asta.

Reply
(04-03-2013, 13:19)Lyvyoo Wrote: Ai avut casuta PM dezactivata si ai bifat ceva acum pentru activare? Daca ai un mesaj nou si iti apare asta in capul forumului, si apesi pe link-ul subiectului sa-l citesti, unde te duce? Sa pui un screenshot si dupa asta.

Am fost intrebat pe mail daca mai doresc sa primesc instiintari despre ms. noi.
Am dat clic pe link pt. ca asa se spunea sa fac daca nu mai vreau,si atit.

Reply
Probabil a trimis automat sistemul asa ceva pe email. Nu stiam.
Iti dau un PM pentru test. Sa-mi raspunzi pentru a vedea daca functioneaza totul ok.

Ce te intrebam, este de unde stii ca ai un mesaj privat nou? Unde scrie? Ai un screenshot?

Reply
(04-03-2013, 14:50)geosm Wrote: [quote='Lyvyoo' pid='5291' dateline='1362392386']
Deci, nu mai vrei?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Wink 
(04-03-2013, 17:26)baloozzy Wrote:
(04-03-2013, 14:50)geosm Wrote: [quote='Lyvyoo' pid='5291' dateline='1362392386']
Deci, nu mai vrei?

Da,nu mai vreau sa primesc la fiecare raspuns la vreun articol in care am scris si eu ,instiintarea pe mail despre faptul ca mi s-a raspuns sau s-a mai postat ceva. Astfel mi se umple mail-ul de mesaje noi.Acum e iarasi la fel,il las asa,nu-l mai modific.

Pt.Lyvyoo
-functioneaza,l-am primit.
-de unde stiu? sus in dreapta,pina ieri aveam mereu 4 mesaje private.Azi dim. erau 5 , mai tirziu 6,pe care nu le vad.Le-am vazut doar pe cele de la tine (am in total 11).
Mersi pt. sprijin si interes tutulor !
Poate si-a dat drumul acum.Mai verific.
O seara faina !

Reply
Aaa si sa verifici si cu alt browser, macar de curiozitate, sa vezi daca persista problema. Un delete al tuturor mesajelor private (si asa ai putine) ar putea sa fie o solutie.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)