Hello There, Guest! Login Register


Accesorii noi de la Hario

#1
Ca sa nu-mi reprosati ca nu v-am spus voua prima data ... saptamana viitoare o sa vina de la Hario cateva lucrusoare noi si anume urmatoarele:

1. Set V60 Dripper 01 (ceramica) & Pot (sticla + plastic) & filtre (hartie). Culori disponibile: alb, rosu si maro (ID: VDS-3012W, VDS-3012R si VDS-3012CBR)

2. Syphon Technica 2 cup (ID: TCA-2)

3. V60 Ice coffee maker (ID: VIC-02B)

4. Filtre pentru V60 marimea 01 (ID: VCF-01-100W)

5. Ceainic din sticla 700 ml (ID: CHJMN-70T). Apropo ... mi-ar placea un topic unde sa incepem sa discutam putin si despre ceaiuri.

Preturile inca nu le-am calculat insa politica de preturi o sa fie similara cu cea de la rasnite. Adica preturi normale pentru Romania ...

Urmeaza sa completez pe parcursul anului cat mai multe produse din gama Hario.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#2
Binevenite produsele. Ai deja un client aici pentru siphon.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#3
Cafetiera cu Vacuum de la Hario poate fi comandata incepand de astazi. Detalii pe site-ul Papa Jacques la sectiunea Ustensile.

Deocamdata este numai modelul TCA-2 (240 ml) insa o sa aduc si celelalte modele (mai mari) cat de curand.

Pe masura ce vor fi gata manualele, vom incepe sa scoatem la vanzare si restul produselor. In functie si de cum vor prinde in piata, mi-am propus ca in 1 an sa avem cam tot catalogul de cafea de la Hario.

Preturile sunt asa cum v-am obisnuit sunt si vor fi unele accesibile si normale ba chiar putin mai mici decat pe Amazon.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#4
Am adus Hario Drip Pot Woodneck 240ml (DPW-1) si pentru amatorii de bucatareala un vas Tagine/Tajine (TN200). Un mic filmulet (aprox. 3 minute) cu vasul Tajin de la Hario se poate vedea aici: http://www.youtube.com/watch?v=31-iboCbCI8
Manualele sunt in curs de traducere.
Mi-au incurcat putin comanda atunci cand au ambalat coletele si mi-au trimis filtre de 01 in loc filtrele de 02. Asa ca in cateva zile o sa ajunga si filtrele de 02.

In Septembrie vin ibrice (cu gat de lebada) si V60-uri din ceramica marimea 02.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#5
Am adus rasnite Mini Mill si Skerton. Pretul a ramas acelasi, respectiv 140 lei pentru Mini Mill si 160 lei pentru Skerton.

O noutate ar fi ca am adus si ibricele Hario Buono de 1,2 litri. Pretul este 200 lei. Cantitatea este insa limitata.

Toate preturile contin TVA.

Sper ca spre sfarsitul lunii Octombrie, inceputul lunii Noiembrie sa suplimentez gama de produse de la Hario.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#6
As vrea un Hario Mini Mill.
Sunt din Bucuresti, sector 2. Cum procedez pentru a comanda?
 
Reply
#7
(07-10-2013, 21:00)decadurabolin Wrote: As vrea un Hario Mini Mill.
Sunt din Bucuresti, sector 2. Cum procedez pentru a comanda?
Citeste aici.
Spor!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#8
Sau poti sa iei direct din Piata Gemeni de la Sarkiscafe.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#9
Multumesc frumos colegilor! Smile

Pentru a comanda te rog trimite-mi un mail pe comenzi@papajacques.ro. Pe langa comanda propriu-zisa, mailul trebuie sa contina un nume, un numar de telefon si o adresa.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#10
Daca vin sambata la Sarkiscafe, e ok, sa iau atunci Hario-ul? Stima.
 
Reply
#11
Urmatoarele produse de la Hario vor fi disponibile si in Romania de saptamana viitoare (joi-vineri):

Cantar electronic Hario (cod: VST-2000B): 250 lei/buc.

Ibric Electric Hario Buono (cod: EVKB-80E-HSV): 400 lei/buc.

Carafa suport din sticla pt. V60 (marimea 02: 600 ml) (cod: XGS-60TB): 110 lei/buc.

Carafa suport din sticla pt. V60 (marimea 01: 360 ml) (cod: XGS-36TB): 100 lei / buc.

Toate preturile contin TVA.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)