Hello There, Guest! Login Register


A venit mos Craciun.

#1
Salut dragi expressomani
Din dorinta de a bea o alta cafea am dorit achizitionarea unui expresor la suma de 300- 500 lei.Nu a fost de ajuns si am plans dupa oferta de la EMAG  de BF un Bosch automat la 1500 lei.Intamplarea a facut s-a descopar acest forum si acesti oameni minunati care mi-au schimbat imediat ideea despre cafea si sculele necesare.Asa ca Mos Craciun a venit foarte incarcat;
Lelit PL41 TEM,Rasnita Hario Skerton ,Tamper Lelit ,Sita oarba Detergent Puly Caff si cafea proaspat prajita de la Hot Spot si Sarkis.Datorita noptiilor petrecute pe forum totul a fost o reusita,a iesit perfect totul din prima.

Va multumesc tuturor. CRACIUN FERICIT
[url=http://www.espressoman.ro/forum/Thread-Lelit-PL41-TEM]Lelit PL41 TEM|Rasnita CEADO E5P|tamper Lelit|Latiera Joe Frex 350ml.[/url]
 
Reply
#2
May you have a Coffee Merry Christmas !
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#3
Priceput Moșul !
Felicitari !
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#4
Generos moș anul asta ținând cont de dorința inițială
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#5
Bravoooooo  , la mai mare !!!   Craciun fericit 
Si mie cand mi-a iesit din prima prajeala am fost atat de incantat !!!!!!
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#6
Lulu, poate n-a plecat inca mosul, si la fundul sacului este o rasnita Lelit Smile
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)